Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jó jegy a 4es?...

Szerintetek jó jegy a 4es? Később, ha így folytatom folyamastoan lefelé vezet a lejtő éls már nem fogom semmire venni? Mit csináljaqk máshogy? Bővebben lent fejtem ki.

Figyelt kérdés
12éves fiú vagyok 6. évfolyamos. Egy nagyon erős gimnáziumba járok, és 5. -ig egész életemben 5 4-est kaptam. El se tudnám képzelni, milyen lenne egy hármas. (ezek nem év végi osztályzatok, szimplán év közbeni dolgozatokra kapott jegyek. ) Most 6. -ban így év elején már becsúszott 4db 4es, a szüleim nagyon kivannak akadva, én nagyon rosszul érzem magam és nem tudok másra koncetrálni nap közben, csak a dolgozatokra, hogy vajon ez anyas lesz stb.
2010. nov. 2. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
még nem rázódtál bele teljesen. illetve vissza, az iskolaévbe. ne aggódj, könnyen ki fogod tudni javítani. egyetemen, én tapsolnék a négyesnek:)
2010. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, hogy nem életbevágóan fontos, hogy év közben szerzel egy-pár négyes, esetleg hármas, de a kettestől se riadj meg! Én is hasonló vagyok, mint te. Sosem voltam megelégedve a négyesekkel, kiborultam a hármastól, és sírtam a kettesnél. Mondjuk Anyukám és a családom sosem kívánta, hogy kitűnő legyek, anya még a mai napig is szól, hogy ne tanuljak, amikor még este 8-kor is a könyvek fölött ülök.

Eddig semmi bajom nem volt a maximalizmusból kifolyólag, de pár hete a szívemnél szorító, szúró, erősen lüktető érzésem volt. Nem akartam komolyan venni, de anya elvitt kivizsgálásra. Csináltak E.K.G.-t, megmérték a vérnyomásomat. Hál' Istennek semmi szervi bajom nincs. De! A doktornő azt mondta, hogyha nem fejezem be ezt a görcsös megfeleni akarást, akkor szervi bajaim lehetnek. (Gyomor-, és vesebántalmak, migrén, stb. stb.)


Szóval itt vagyok élő példának, hogy a túlzott megfeleni akarás nem vezet jóra. Természetesen ezután is törekszem a jó jegyekre, de akkor sem borulok ki, ha (év közben) kapok egy-két négyest, hármast.


Jó tanulást kívánok neked, üdvözlettel:



egy 13 éves lány

2010. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Legyen már életed haver.
2010. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Először is sztem nyugodj le egy kicsit, mert amíg rá vagy görcsölve a jegyekre szinte programozva van a kudarc.

Ezek szerint 8 osztályos gimibe jársz, ami nagyon jó eredmény már önmagában is, úgyhogy nyugodtam megveregetheted a válladat ügyes vagy. A tanulásra próbálj koncentrálni, tegyél meg minden tőled telhetőt. Nem az a fontos, hogy a többiekhez képest milyen teljesítményt nyújtasz,hanem magadból kell, a saját képességeidhez mérten kihozni a maximumot. Vagy amennyit szeretnél. :)Az nem jó, ha a szüleid csak a "6-os" osztályzatot tekintik megfelelőnek. Biztosan csak azt akarják mondani vele, hogy tudsz te ennél jobbat is, de rosszul fogtak hozzá, ha ki vannak akadva rajta.


Ne bánkódj a múlt miatt, azon már nem tudsz segíteni. Ne görcsölj a jövő miatt, mert az útjában áll a jó eredménynek. Tanulj, és érezd azt, hogy te megtetted ami tőled telik. És ha így van, akkor a jegyek már másodlagosak. Attól még lehet belőled valaki, és közelében se vagy a lejtőnek.

2010. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
77%

12.-be örvendj majd ha kapsz 4-est ,nem műszaki rajzból :D

Igen jó jegy .Nem kell túlzásba vinni ,de azért ahogy hazamész ne egyből tanulj hajnalig,hanem hazamész,letusolsz,2-3 órát tanulsz ,majd kimész egy picit szórakozni:)

Lehet hülyeség,de amikor tudtam ,hogy a haverokkal kimegyünk 1et du.,hamarabb megtanultam ugyanúgy mintha egész este azt tanultam volna..

2010. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
csak az a vicces,hogy egész életemben 1órákat tanultan,sose ültem 3-4órákat a könyvek felett.köszönöm az eddig érkezett válaszokat,remélem továábbi véleményeket is kapok majd..:)
2010. nov. 2. 19:42
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a 4-es nem rossz jegy. De ne légy ennyire maximalista, hidd el, ha kicsit lazítasz, attól még ugyanolyan jó leszel, csak kevesebbet stresszelsz.

Én 5.-ben kaptam meg életem első egyesét (nem is dogára, hanem valami hülyeségre) teljesen kiborultam, sírtam, pedig volt mellette 100 ötösöm, és a tanár így is dicséretest adott. Érdemes volt sírni? Nem, és ezt mások is mondták.

Szóval nyugi, nem történt tragédia, még simán kijavíthatod a négyeseket és akkor se lenne nagy baj, ha szereznél egy rosszabb jegyet. Ne arra koncentrálj, hogy hányas lesz a dogád, hanem arra, hogy jól megírd. És miután megírtad, próbáld meg elfelejteni a kiosztásig, tudom ez nehéz, de ha úgyis csak görcsölsz rajta, jobb így.

2010. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

És mi történik h kapsz egy karót? Semmi.

De nem is értem miért rossz jegy a négyes.. a nevében is benne van az , hogy JÓ.Én örülnék ha csak 4eseim lennének :P.

2010. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A tananyagból eredően is "tanulósabb" időszak ami 5. után van. Talán erre kellene átállnod. Már kevés az ötöshöz, ami rád ragad órán.
2010. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4es rossz jegy? Úristen, te hol élsz? :O

4-es: jeles [vagy jó? nem tudom, nem magyarországi vagyok, nálunk jeles :D]

Szerintem a 4es nagyon is jó jegy. Vagyis nekem évvégén [és eddig 1 kivételével félévkor is] mindig 5.00 az átlagom, de volt már egy csomó 4esem, pár 3masom [most is van 2db], 2db 2esem, és néha még 1esem is [és most is van...1... mert elfelejtettem rajfelszerelést vinni -.-]


A szüleid mért akadnak ki a 4esen? Most komolyan, szerintük rossz jegy? Egy 4est nagyon könnyű kijavítani...

Ne idegeskedj a jegyeid miatt ennyire. Jó, persze ne szerezz egy csomó 1est meg 2est, de ennyire ne érdekeljen.

Ne tedd tönkre ilyen apróság miatt, hogy 4est kaptál.

Lehet, hogy lesz olyan, mikor majd ugrálsz örömödben, ha valami 4es lesz...:)


13,5/L

2010. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!