Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek kinek volt igaza?

Szerintetek kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Tudom, kissé el vagyok késve a kérdéssel, de azért mégiscsak foglalkoztat ez a dolog..

Szóval júliusban voltam egy táborban, amit a tesitanárunk szervezett (minden évben, külön az alsósoknak és a felsősöknek, én akkor még 4-esnek számítottam), és egy barátjának a gyerekeit elhívta segíteni (egy 19 éves, egy 9 éves, egy 8 éves, néha a 13 és a 14 éves is besegített, mind lányok), nagyon kedvesek és jó fejek, ráadásul cserkészek, így folyton cserkészjátékokat játszottunk. Na és egyszer a 19 éves lány félrehívott engem, meg még 3 osztálytársamat (csak mi 4-en mentünk az osztályomból, mind lányok) és elbeszélgetett velünk, hogy azért nekünk is segítenünk kéne fegyelmezni, a kisebbekre vigyázni, meg jó példát kellene mutatnunk. Már vagy 10 perce prédikált nekünk erről (egyébként kedves lány, nagyon összebarátkoztunk 6 nap alatt), amikor meguntam, és megmondtam neki, hogy nem azért fizettük be a tábort, hogy azonnal ugorjak, ha kell valami, persze segítek, de én is csak egy táborozó vagyok, mint az elsősök, vagy a harmadikosok. Erre ő azt mondta, hogy a 8 és a 9 éves húga is besegít sokmindenben, pedig fiatalabbak nálam, mire én azt válaszoltam, hogy az lehet, de ők azért vannak itt, hogy segítsenek. Ha engem hívna valaki, akkor persze segítenék, de így..És mégegyszer: Nem azért fizettünk, hogy utána úgy csináljunk, mint egy babysitter. Ezen jól kiakadt és elment. Szerintetek kinek volt igaza és miért?


2010. nov. 4. 23:02
 1/6 anonim válasza:
Elviekben neked volt igazad. tényleg nem fair veletek szemben. DE, nem mind1, h milyen stílusban válaszoltál a lánynak. Ha normálisan, észérvekkel, tisztelettudóan elmondtad az álláspontod, abban sztem semmi rossz sincs.
2010. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

A jó példa az anyagiaktól független, evidens és erkölcsi dolog. A kicsik a nagyobbaktól tanulnak és felelős vagy azért, hogy mit!

Szerintem nem azt kérte, hogy mosogass vagy naphosszat ellenőrizd az elsősöket:-)

2010. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Természetesen nem ilyen stílusban mondtam el neki, csak ez volt a lényege.

Másodiknak: Pedig mosogattunk. Tudom, nem rohad le a kezem. De mivel a kicsik "nem tudnak" mosogatni, így 6 napon keresztül mi négyen negyedikesen mosogattunk, illetve azok, akiket hívott a tesitanár segíteni.

2010. nov. 4. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
végülis igazad volt, ha támadólag beszélt veletek, és nem igazán volt oka arra, hogy ezt mondja.
2010. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked, és tényleg egyetértek veled, de azt megjegyezném, hogy ha valaki megkér valamire, (főleg ha egy ídősebb) akkor illik, legalább a kérésének egy részét tiszteletbe venni és segíteni: pl.: csak néha segíthettetek volna a mosogatásban.. vagy ilyesmi!
2010. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ne hidd azt, hogy nem csináltunk semmit. Megkértek vmire, mentünk, megcsináltuk, de mégis háborgott a csaj. Azt meg nem tehettük meg, hogy csak néha mosogatunk, mert a tesitanár mondta, és valójában nem is megkért, hanem utasított. Az meg nagyon nem lett volna jó, ha elmondjuk neki, mert mégcsak idén lett a mi tanárunk is, és fontos az első benyomás.
2010. nov. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!