Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy kis vélemény (? )

Egy kis vélemény (? )

Figyelt kérdés

Most valószínűleg sok embert meg fogok bántani, de már kezd elegem lenni, régóta érlelődött bennem és most kiírom magamból. Ez az én véleményem, lehet mást gondolni.


Én egy 15 éves srác vagyok, jó tanuló, kb. mindenből ötösöm van, egy-két négyes, a tanáraim mind elismernek, és az osztálytársaim , sokat olvasok, és bármelyik ismerősöm megmondja, hogy alapvetőn egy intelligens fiú vagyok (bocsánat, hogy így szépítem magam, de muszáj, hogy rendesen átlássátok a dolgokat).


DE, igenis elszoktam járni bulizni, mivel élek közösségi életet, sok barátom van és szerintem ez együtt jár a kamaszkorral , lehet ezzel a szöveggel jönni,hogy „ilyen korban nem ezen jár az eszem, sohasem bulizom,nem is akarok” ott kezdődik a gond,hogy ezeknek az embereknek a többségét el sem hívják sehova, viszont ő nagyra van magával, hogy milyen érett,mert otthon ül és nézi a tévét, vagy tanul,és ezt meg is írja a gyakori kérdésekre. Nem-nem ciki, hogy nem szoktál eljárni szórakozni, de IGENIS szegényebb leszel pár élménnyel, ha nem élsz ilyenfajta közösségi életet is. Nem értem miért ítélik el a bulikat, de aki elítéli valószínűleg még nem volt normálison, és csak a facebookon lévő részegen hányós képekből vonja le a következtetéseket.


Volt már barátnőm. Megint jön az „ilyen idősen nem ezen jár az eszem” szöveg, pedig a szüleink idejében is ilyenkor kezdtek kialakulni az első kapcsolatok, és lehet, hogy a kérdező (most nevezzük kérdezőnek, azt az embertípust, akiről szó van) szerint olyan rossz dolog ilyen fiatalon kapcsolatban lenni, de valószínű, hogy neki még sohasem volt, és nem is tudja milyen is az. Nekem életem egyik legkellemesebb szakasza volt, amikor barátnőm volt. És nem-nem gáz, hogy nincs szerelemi életed/kapcsolatod, de ismét szegényebb vagy egy élménnyel, amire sok év múlva is kellemes emlékezhetnél vissza.


Elmondom mit látok: A kérdező egy kiközösített személy, aki nem illeszkedett be az adott közösségbe, és ezt azzal hárítja, hogy az milyen egy „feslett , bűnös, világi életforma” az, amit a fiatalok többsége él. Szóval a kérdező nem az elvei miatt nem él közösségi életet, hanem mert egyszerűen nincs „befogadva”, de ha már így alakult, akkor mondhatja úgy is, hogy ez mind magától van és milyen rohadt egy világ ez, amiben élünk. És van az a kérdező, aki tényleg azért nem él ilyen életet, mert komolyan elítéli(ezzel nem is akarok vitatkozni, tiszteletben tartom a véleményét). De a kérdező megerősítést akar, hogy tudja, hogy az a rendes, ahogy ő gondolkodik, és még villogni is akar, hogy ő milyen éret gondolkodású. Ezért megkérdezi a „nem ciki?” vagy a „mit gondolsz rólam?” típusú kérdést, amire HOZZÁ HASONLÓK reagálnak és megnyugtatják,hogy „nem-nem ciki,hogy nem jársz bulizni, én sem szoktam” „te nagyon éretten gondolkodsz ,és mindenki más r*banc”. Szóval a kérdező két féle ember, aki magától nem él közösségi életet, és aki azért,mert nem fogadták be.

Pedig szerintem a kamaszkor igenis egy fontos kor, mivel itt még nem az a legnagyobb bajod, hogy emelik-e az adót, vagy, hogy kirúgnak-e a melómból, hanem, hogy holnap matek doga. A szüleid eltartanak, és van szabadidőd. Én összetudom egyeztetni a kikapcsolódást és a tanulást,és a legtöbb ismerősim is így van ezzel. Nem hiszem , hogy érdemes lenne ezt a gyönyörű korszak egészét arra áldozni,hogy egész nap ülök a szobámba aztán megy a matek, után pedig gyakori kérdésekezek. És aki azt mondja, hogy tizenévesen nem akar szórakozni, és szerelmesnek lenni az vagy hazudik, vagy egy nagyon szomorú ember. Én imádok kamasznak lenni, mert még eltartanak, kevesebb felelősségem van, viszont már van személyiségem, és valamennyire beleszólhatok az életembe. Nem tudom ,hogy itt mindenki ennyire vallásos, és ezért mennek ezek a szövegek, vagy mindenki állszent,de NEM OLYAN A VILÁG, MINT AHOGY A GYAKORI KÉRDÉSEK BEÁLLÍTJA. Nem kétféle ember van a „rohadt bulizós buta divatember” és az „önmegtartóztató otthon vagyok, mert mindenki barom és elcseszi az életét ember” És mondhattok akármit, aki nem él rendes közösség életet, az szegényebb lesz sok élménnyel,és később nehezebben fog beilleszkedni a társadalomba. El lehet ítélni a kamaszokat, de mindig is ilyenek voltak, és ilyenek is maradnak.

Ha végig olvastad, köszönöm szépen.Én biztos csak átgörgettem volna az egészet. : )


2010. nov. 15. 12:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
És ,hogy ne töröljenek legyen egy kérdés is : Neked mi a véleményed ? :)
2010. nov. 15. 13:07
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Ugyan kérdést nem tettél fel, de reagálnék. Nagyon tetszik amit írtál!

Ha valóban igaz, amit magadról állítasz, akkor a szüleid büszkék lehetnek rá, hogy ilyen értelmes gyerekük van! :)

2010. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát én végig olvastam. Tudja a fene ám... Én még csak 21 vagyok, és 14 évesen kezdtem a durva bulikat. Viszont ha most meglátok egy 14 éves "kislányt" éjszaka az utcán részegen/spiccesen, nekem is rögtön az jut eszembe, hogy mit keres itt, otthon lenne az ágyában a helye... Bár az is lehet, hogy azért érzek ilyet, mert már van egy kislányom, és félek belegondolni abba, hogy egyszer azt fogja talán csinálni, amit annó én. És az mondhatom nem volt szép (de annál jobb :P). Szóval: Bulizni jó, és addig kell, amég az embernek meg van rá a lehetősége. Aki nem éli ki magát addig, amég nem tartozik senki iránt felelősséggel, az vagy savanyú életunt ember lesz egész életében, vagy majd a 2 gyereke meg a férje/felesége mellől dobbant 25-30 évesen, mert rádöbben, hogy nem élt... Szóval ez van. De nem vagyunk egyformák. Ahol a bulizós fiatalokat szólják le a nagyon okos, átgondolt fiatalok, akik úgy érzik, hogy a világ összes terhét a vállukon cipelik, oda ne nézz be ;)
2010. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első : Minden igaz, nincs okom hazudni :)

2010. nov. 15. 13:15
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Srác.

Ilyet még nem mondtam, de ezt teljesen mintha csak én írtam volna. Totál ugyanezen gondolatok cikáznak bennem amikor feljövök erre az oldalra, és a sok önbizalomhiányos kiscsaj itt próbál bátorságot gyűjteni, hogy vissza merjen szólni a nála sokkal több közösségi életet élő osztálytársainak.


Én 14 vagyok, de full ugyanez mint te. 4-5 jegyek, jó baráti társaság, gyakran elmegyek bulizni, ahol olyan sztorik születnek hogy mások sírva fakadnak a röhögéstől. Egyedül barátnőm nem volt még de flörtölgetek a csajokkal és kedvelnek is engem.

Régebben ugyanígy gondolkoztam mint a szóban forgó társaság, aztán azt gondoltam: "hé... most komolyan az az idióta ribanc aki élvezi az életet?"



Tesó, küldj egy MSN-t. Én meg akarlak ismerni.

2010. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem sokan vannak ezzel így, csak visszafogják magukat ,de nekem már muszáj volt leírnom ,régóta érlelődött benne, és vagy már 10x megfogalmaztam, mert egy-két válaszoló olyan beképzelt arra,hogy ő milyen érett, mert nem szórakozik...Bocsi , anonim oldalon nem ismerkedek :)
2010. nov. 15. 15:30
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Én is így érzek :) Én is néha eljárok egy lightosabb buliba, de nem nagyon szoktam inni, inkább józan maradok és röhögök a részegeken :D Igen, a bulik a kamaszkor velejárói, amit sokat elítélnek, de állítom ők a magányosabb réteg :P
2010. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

elképzelni nem tudod,hogy mennyire igazad van.

minden másnap olvasni egy ilyen kérdést,hogy ez ciki-e az gáz-e -.- .

én még nem bulizok,mert még "fiatalnak érzem magamat" és mert még nincs sok kedvem,de szerintem 1-2 év múlva rendesen fogok menni.:D és ezt most nem azért mondom,hogy fényezzem magamat,vagy mert itt nagyon egyetakarok érteni,hanem mert szerintem 14-15 évesen tényleg nincs más problémád,mint az iskola,meg eldönteni melyik buliba menj.

és ez már belőlem is kezdett kikívánkozni,hogy pár otthon ülő kocka elítél mindenféle közösségi dolgot.[nem mindenki kocka,oké van akinek nincs kedve bulizni,de akkor az ne azt írja,hogy mert ő már ilyen felnőtt-.-]

először én sem akartam végig olvasni,de aztán kíváncsivá tettél.:D

végre valaki.

13/L

2010. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

hmm hát szerintem aki már azt is elitéli h vki elmegy buliba, vagy összejön a barátokkal és iszik alkoholt, akkor az egy elég magányos ember. ez a kamaszkor velejárója, ezt ilyenkor kell kiélvezni :D szóval teljesen rendben van ilyen idős korban van barátnőd, meg eljársz bulizni.

viszont aki már minden héten részegre issza magát és mindenkivel lefekszik arról nekem is meg van a véleményem (:

2010. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszi emberek : )

Jólesik hallani, hogy egyetértetek,de még jobb látni,hogy volt egyáltalán ember,aki végigolvasta ezt az „eposzt” :D

2010. nov. 15. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!