Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások! Mennyi zsebpén...

Középiskolások! Mennyi zsebpénzt kaptok havonta? Ebből kell valamit vennetek (bérlet, ebédbefizetés stb) vagy ezt szabadon elköltheted? El kell számolnod azzal, hogy mire költötted?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 17:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Kb. 800 Ft-ot kapok naponta. Nem kell elszámolnom, a napi étkezésemet+innivalót kell kihoznom belőle.
2010. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem kapok zsebpénzt! És ruhát is max 1 hónapban 1x. Bezzeg a tesóm....='(
2010. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
napi 800? nem semmi:) ha csak napi kajára meg innivalóra kell, akkor bőven tudsz spórolni, nem?
2010. nov. 15. 18:06
 4/34 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok: hát azért nem vagyunk ám eleresztve...Gondolj csak bele: egy melegszenya 300 Ft. Egy fél literes üdítő 200 Ft. Veszel egy csokit, 200 Ft. Már el is ment a pénz, és nem mondhatom, hogy degeszre zabáltam magam... :( Amit spórolnom kell, azt úgy oldom meg, hogy aznap nem eszek... Puff, ez van... :(
2010. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

én középsuliban (2 éve) nem kaptam fix havi zsebpénzt, csak karácsonyra, szülinapra 5-10ezer forintot. Buszjegyet, bérletet vettem belőle, meg néha kaját. Ha ruhát akartam, akkor szóltam a szüleimnek hogy menjünk el vásárolni, és akkor ők fizették.

Mondjuk én lány vagyok, egy fiú nem hiszem hogy kibírná a sulit úgy, hogy csak délután eszik otthon :D

2010. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Én hetente kapok kb. 1000-1500 Ft-ot. Általában hétfőn kapok 1000ret, és ha elfogy, akkor kérek még. A bérletre mindig kapok külön pénzt, és nem vagyok ebédes. Viszont az osztálypénzt ebből kell befizetnem, ami havonta 1000. Csak az a baj, h általában halmozni szoktam, és mindig egyszerre kell 3-4000et befizetni. Az osztálypénzen kívül el is megy kajára az összes. Ha meg marad apró, azt gyűjtöm, és amikor már sok van, elköltöm. Visszanézve egy kicsit soknak tűnik, de sokszor van, h az ebédemet is ebből oldom meg, és ahogy előttem is írták, az iskolai büfé sem egy olcsó mulatság. 16/L
2010. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Havonta kapok 5000 Ft-ot bakkártyán, de pluszba kapok Eurót is mert külföldön tanulok
2010. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3000Ft-ot kapok bankkártyára.

Bérletet,ruhákat,cipőt általában a szüleimmel veszek / vagy adnak pénzt és megveszem magamnak.

Enni és innivalót itthonról szoktam vinni, így erre nem kell költenem. Arról nem beszélve, hogy a büfé hagy némi kívánni valót maga után. Igazán egészséges étel nincs is, egyébként pedig méregdrága. A múltkor elkísértem osztálytársamat és akkor láttam,hogy fél liter ásványvíz 190Ft...Na most aznap délután boltban 69 Ft-ért vettem fél liter ásványvizet...Nem mindegy.


A zsebpénzemből általában tusfürdőt,dezodort,borotvát,arckrémet,sminklemosót tonikot és ilyeneket veszek.Illetve ajándékot a családomnak (szülinap,névnap,karácsony...).


Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag,ezért mostanában már suli után ha elmegyek vásárolni viszem a bankártyámat és azzal fizetek. Ha a szüleim megkérdezik mennyibe került amit vettem elmondom és ha kifizetik kifizetik,ha nem nem.Én nem csinálok belőle nagy ügyet most, mert tudom, hogy kell a pénz nővérem egyetemi életére.

15/L

2010. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

akik írták, hogy drága a büfé, annak tudom ajánlani, hogy ha esetleg van útba pékség, ott is mondjuk elég drága már minden, de mégis olcsóbb, mint a büfé, sztem, vagy mondjuk egy kis CBA, ott is az ditő is olcsóbb, meg csokit se muszáj venni. Szóval: nem arról van szó, hogy nem tudsz spórolni, hanem nem akarsz.


Én amúgy nem kapok zsebpénzt, csak ünnepekre, de azt is ajándék helyett, emrt mindig pénzt kérek, akkor legalább nincs az, hogy felesleges dolgot kapok, mármint csak a nagyszülőkktől. Szüleimtől általában tárgyi ajándékot kapok, meg kersztanyuméktól. Ruhát csak akkor kapok, ha valami nagyon megéri, vagy ha már szükségem van rá, csak úgy, hogy "na most én kinéztem ezt és ezt, és megakarom kapni" alapon nem.Tízórait a suliba itthon csináljuk szendvics, croassant (azt vesszük...), keksz, stb innivalót szintén.

2010. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A sulibüfé nálunk is durva, de kaját, innivalót otthonról is lehet vinni vagy megvenni boltban. Energiaital 300 ft, szendvics 150-400 ft között, chips 300 ft.
2010. nov. 15. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!