Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen jópofa ütős mondattal...

Milyen jópofa ütős mondattal lehet leszerelni a tanórán rendetlenkedő diákot?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy pl. Nekem zörögsz papírzacskó?
2010. nov. 18. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy a takony egye már az óvodást.....
2010. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
jön még kutyára teherautó...
2010. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Kerd meg, hogy alljon ki, tanitson o.
2010. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha tanárként akarsz ilyet mondani a diáknak, akkor előbb gondold végig, hogy nem alázhatod meg a diákot és nem tiporhatsz az önbecsülésébe...


Szóval, én a helyedben nem titulálnám a diákot sem takonynak, sem papírzacskónak...


Csak szólok!...


A fegyelmezésnek vannak módszerei (intő, figyelmeztetés, kiküldés, stb.) de a megalázás nem módszer...


Aztán meg : lehetne ÉRDEKES órát tartani, hogy a diák feszülten figyeljen és érdekelje a mondanivalód, akkor nem fog rendetlenkedni.

2010. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

ma 13:25. Ezt komolyan gondoltad? Mert ugye kinek mi az érdekes. Én pl feszülten figyelek minden töri órán, mert szeretem, és érdekel, de akit nem érdekel, annak akár milyen érdekes órát próbálsz tartani, le se fogja sz@rni. Próbálj meg te olyan órát tartani bármiből, ami az egész osztályt érdekelni fogja. Elárulom, nem fog sikerülni.


A kérdezőnek: Nekem dudálsz, kisautó? Nekem csobogsz, kis patak? Nekem tátogsz, aranyhal? Nekem pöfögsz, kis vonat?

Amúgy tényleg nem mindegy, kinek és milyen idősnek mondod. (Már ha tanár vagy.) Mert pl alsósoknak, 5-6 osztályosoknak én nem mondanám, de mondjuk középiskolásoknak simán. Főleg olyanoknak, akiken látszik, h lesz@rja az egész világot, és minden órán be nem áll a szája. Mondjuk ezeknek lehet mondani akármit, olyan, mintha meg sem hallották volna, nem még h a szívükre vegyék.

2010. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
15.44 Ezt te sem gondoltad komolyan? Egy 5-6. osztályos is simán kiröhögi, hogy ez mekkora gáz beszólás, nehogy egy középiskolás... Ezek a típusú beszólások, nagyon szánalmasak. A jön még kutyára teherautó az tök jó, meg a taknyos is.:) a Lekvár teszi el a nagymamát, Vissza nyal a fagyi. Ezek is aranyosak szerintem.:) Viccesek, de mégis komolyak.
2010. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kiröhögnek, ha ilyet mondasz... Próbáld megmozgatni őket, hogy azoknak is figyelni kelljen, akiket nem érdekel.
2010. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

"Vissza nyal a fagyi."

Ez aranyos??

Szét röhögné az osztályom az agyát ha ilyet mondana a atanár, nekünk hál'istennek van egy tanárúr aki ilyen poénokat szokott mondani és az egész osztály figyel az óráján és mindenki 4-es 5-ös a tantárgyból (biosz)

mondjuk most a szexualitást vesszük szóval a fiúk olyan csöndben vannak. :D:D

De egyébként tényleg viccesen tartja az órát és mi középiskolások vagyunk. de nem ilyeneket mond,hogy "vissza nyal a fagyi" meg,hogy "nekem csorogsz kispatak" hanem így beszél egy témáról és egyszer csak bevág valami poént,hogy pl. beszéltünk arról,hogy fiú-fiú vonzalaom hogy alakul ki (és a tanár meghallotta) rlkrzdi:

Aki a meleget szereti hóember már nem lehet,akkor a szituban olyan vicces volt :D:D


meg beszéltünk a férfiak fölöslegésről és elkezdi:

"hát bizony,részemről a kockahas elvav vetve"


meg ilyenek,ha valaki meg beakar neki szólni simán visszavég anélkül,hogy megslrtené és mégis komolyan vesszük álom tanár :D:D


Meg volt szó az alkoholizmusról és azt mondta,hogy egy dolgban egyet rt velük:

"jó bornak nem kell pohár"


De ez poénból mondja.

Áhh imádja az osztály..


bocsi,hogy leírtam csak gondoltam elmodom,hogy bizony van olyan tanár aki képes arra,hogy felkelti az osztály figyelmét.

2010. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,de ilyen beszólások nem minden tanárnál működnek.

nekem is van egy iszonyatosan jó tanárom.

egyszerűen nem poénkodik az órán,hanem nem diákként hanem egyenrangú partnerként kezel minket.lazán megbeszél velünk mindent,néha az óra rovására[utána behozzuk a lemaradást],de szószerint bármiről tudunk vele beszélni.mindent tud az osztályunkról.

Amúgy meg szerintem ne úgy próbálj hatni az osztályra,hogy egy idő után unalmas beszólásokat mondasz nekik,hanem egyszerűen ha fegyelmet akarsz akkor hass rájuk bármivel amivel csak tudsz[nézéseddel[angol meg irodalom tanárom gyilkolni tud a nézésével és még a legrendetlenebb gyerek is vigyázba ül,intő,ellenörző[nem írsz be,de elkéred],ha nagy a rendetlenség kakor egyszerűen leülsz és nem folytatod tovább,dolgozzák fel egyedül ők az anyagot utána meg vessenek magukra,ha a dolgozat egyes lesz.]

2010. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem ha aktív az óra és nem a tanár monológját kell hallgatni, akkor igen is, meg lehet egy egész osztályt is mozgatni: pl. ha tudom, hogy következő órán mikszáth-ot tanítom, akkor otthoni lehetőség "kis ötösért" felkészülni az életrajzából és együtt, akik készültek összeszedik az életének fontos részeit. nem hagyom, hogy egy ember mondja el az egészet, hanem szép sorban, tematikusan végignézzük. kiesnek a gyerekek a padból, rengeteg pozitív élmény, sok 'kis ötös'. 10 db kis ötös egy nagy ötös.

ugyanígy a verselemzések és minden.

Szerintem ezt minden tantárgynál meg lehet csinálni és nem úszik el vele a tananyag, sőt!! és tudják az anyagot, nem kínszenvedés senkinek

2010. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!