Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszerelni a...

Hogy lehet leszerelni a nagyit és a dédit a mindennapos látogatásról?

Figyelt kérdés
Nagyon aranyos a nagymamám, de folyton nálunk van mondván hogy segít nekem, de tulajdonképp nem csinál semmit, csak felkapkodja a babát, még akkor is ha nem kellene, és persze idegesít engem ezzel.
2008. dec. 5. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát csak nagyon finoman lehet leszerelni őket !Most még nagyon friss az örömük,de a későbbiekben már biztos kevesebbet jönnek!És sztem nem tesznek semmi kárt ha felkapkodják a kicsit.Legyél kitartó,1-2 hónap és majd te fogsz örülni,hogy a kicsi hozzájuk van szokva így rájuk hagyhatod ha halaszthatatlan dolgod van./Vagy csak lazítani szeretnél egy kicsit/
2008. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én amikor kijöttem a kórházból akkor mindenki itt sertepeltélt nálunk. Egy hétig folyamatosan jött valaki volt hogy napi kétszer. Engem császároztak és még ithhon pihennem kellett mert négy nap után kiengedtek a kórházból, mert nem volt több hely. Engem akkor nagyon idegesített, nem tudtam pihenni, a barátaim volt hogy itt voltak este 11-ig. De aztán megszűnt hála istennek. Szép finoman mond meg nekik hogy nem szeretéd, hogy mindennap feljöjjenek. Nálunk az én nagymamám, kötekedik mindig a gyerekkel kapcsolatban. Hogy van felöltöztetve, hideg a keze biztos fázik, eszi a keét bitos éhes. Hiába magyarázom neki, hogy ismerem a saját gyerekemet és tudom mikor milyen baja van. A mamám még a lakásba is bundát adna a gyerekre. Az egyik nagynéném tavaly szült és a mamám mindig őt hoza fel példának és engem ezzel kerget az őrületbe. Az Éva így csinálja az Éva úgy csinálja...stb. De aztán megmondtam neki finoman hogy én úgy nevelem a ygereket ahogy én akarom és nem úgy ahogy ő elvárja. Belátta, hogy iazam van azóta nem kötekedik. Sok sikert kívánok. tymy
2008. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
sziasztok én még csak 22 hetes terhes vagyok, de pont ettől félek, hogy anyosom napi szinten itt lesz, félre ne értsetek, nem akarom kizárni az első unokájától, csak ő is ilyen észosztó tipus, és idegesiteni fog, a férjem csak 1 hetet tud majd velünk maradi itthon, anyukám azt mondta ö szivesen segit mert biztos szülés után pihennem kell,nehéz ügy ez hogy ne sértődjenek meg.
2008. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia. Én is hasonló helyzetben voltam, annyi különbséggel, hogy anyósom, apósom egyáltalán nem aranyos, amióta együtt lakunk a párommal(1 éve), nem látogattak meg minket, terhességem alatt egyik se kérdezte volna meg, mi van velünk, minden rendben van-e, esetleg nincs-e szükségünk valamire. Na amikor megszületett a baba, már a kórházba, is csapatostól jöttek, és nem értették meg, hogy nem bírok még velük kint ülni(szászár után egy nappal), akkor is megsértődtek. Mondanom sem kell, amikor hazajöttünk a kórházból, rögtön itt ültek, egy szobás garzonba 4-en jöttek, alig volt hely meg levegő. Szegény gyerek ordított, mert ugye a wc-re nem vihetem szoptatni. Aztán kitalálták, hogy jönnek majd az esti fürdetésekre is. Na ez nekem már sok volt, megmondtam kerek-perec, hogy ne jöjjenek, meg is sértődtek. Azóta még nem jöttek, ez egy hete volt, de majd megbékélnek.

Üdv 3 hetes kisfiú anyukája

2008. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálam is ugyan ez volt,anyósóm ide hivta hozzánk az összes rokont,(külön élünk már anyóséktol)már a 4dik nap,teljesen kivoltam ,meg is mondtam neki be lehet fejezni,nem a dicsekedés ideje van(házunkat muttogatta),ne hivjon ide senkit hozzánk,én meg aférjem tudjuk hogy mikor és kit kell hivni.Perze a baba sem birta,sirt szegénykém,volt h 10en voltak egyszerre.Ja meg kitalált hülyesgéket:nem jo a tejem,miért nem hizik egy hét alatt 0,5kg,miért sir.Hülyeségekkel iegesitett,megmondtam neki,kerek perec ide azért nem kelll jönni h fusztráljon engem.Maradjon otthon,hál az égnek most már csak 1 héten 1szer jön.Elég ennyi belőle,én kedvelem őt,de ami sok az sok.Hadd döntsük el mi hogy akarunk élni,és nevelni a lányunkat.Szerintem te is az elején tisztázd a dolgokat ,nehogy késöbb rosszabb legyen a helyzet.
2008. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Náliunk a baba születés előtt a férjem eligazította a családot. A gyerek 6 hetes koráig nem jöhettek látogatni. Akórházban megnézték, aztán várjanak türelemmel. Dédi itt volt szülés után két hétig, főzött, és nagyon sokat segített, de a végén már ő is kezdte az észosztást.Akkor egyenesen nem kertelve megmondtuk neki, hogy a tanácsot megköszönjük, de nem feltétlen fogadjuk meg, mert mégis csak a mi gyerekünk. Nem sértődött meg, igazat adott, hogy hát igen,mégis csak fejlődik a tudomány, nem biztos, hogy ő tudja jobban mi jó a gyereknek. Úgyhogy szerintem ti is álljatok a látogatók elé az ajtóban és közöljétek, hogy nagyon kedvesek, de ti most nem vagytok fogadóképesek, mert pihenni kell a babának is és neked is. Aki ezt nem érti meg, az csak sértődjön meg nyugodtan. Aki haragszik, az békül.
2008. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a csengôt, mobilt,stb. Beszélj veluk, hogy szeretnél egyedul lenni a babával, beszéld meg melyik nap látogathatják meg a babát és mikor. Nem jó a babának sem, ha nagy kôrulôtte a nyuzsgés.
2008. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi mikot szülés után hazajöttünk 6 hete, 2 óra hosszáig a gyerekem közelébe sem tudtam férkőzni, mert anyós idecsődített mindenkit. Gondolhatod.... Nyugodtan mondd meg, hogy szeretnél te a babával foglalkozni, és meg tudod oldani a helyzetet egyedül is. Tényleg akkor segítsen, amikor kell, és ne akkor, amikor teljesen felesleges, hogy ott ül.
2008. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a bátorítást, és jó tudni, hogy nem az én családom az egyetlen...
2008. dec. 5. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!