Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha apám lemondd rólam, akkor...

Ha apám lemondd rólam, akkor jár árvasági?

Figyelt kérdés
20éves vagyok és van egy ikertestvérem is. apánk soha nem foglalkozott velünk,gyerektartást is nagyon ritkán fizetett,6ezer forintot. nappali tagozaton tanulunk egyetemen és érdekelne ha lemondana rólunk akkor ugye félárvának számítanánk és kapnánk e árvaságit? rokonellátásra ugyan lehetne kötelezni,de sajnálja mindenre a pénzt,és van 2gyermeke is,szóval nem sok értelmét látjuk,főleg hogy a legmagasabb összeg a rokonellátásra 15.000ft max. Segítsetek. köszönöm.
2010. nov. 22. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy nem él veletek, nem jár az árvasági. Gondolom, kell valami papír arról, hogy árva vagy, halotti akvi kivonat vagy ilyesmi.
2010. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sosem élt velünk,és el is váltak mikor mi megszülettünk.ezért gondoltunk erre a megoldásra,mert ha valamelyik szülő lemondd a gyerekről törvényesen akkor az félárvának minősül,nem? vagy lehet én értelmezem félre.
2010. nov. 22. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt találtam még: [link]
2010. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Árvasági csak akkor jár,ha meghalt.Ha lemond akkor bizonyos szociális segélyek vannak ilyen esetekre.
2010. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem jár árvasági, csak ha meghal! Inkább a gyerektartást próbáljátok felemeltetni!
2010. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

20 èvesek vagytok, felnõttek. Nem számit, hogy vannak-e szüleitek vagy nincsnek. Olyan szociális ellátásokat vehettek igènybe, amit mások is. Rólam mindkét szülõm lemondott 10 éves koromban. Gyámot jelöltek ki, nem számitottam árvának. 18 évesen kaptam egy levelet, hogy nagykorúságom okán megszünt a gyámság. Ennyi. Szüleim soha nem fizettek ggyerektartást. A fõiskolát munka mellett, levelezõn végeztem.

A szociális ellátásoknak az önkormányzatnál járhattok utána. Sok sikert!

2010. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. ÁRVAsági, benne van a nevében... Szociális juttatásokat kaphattok. Önkormányzattól is és a TO-n is érdemes érdeklődni. Az egyetem is tud adni egyszeri, illetve rendszeres támogatást is, csak minden félévben meg kell kérvényezni. Illetve az évfolyamfelelősötöket is érdemes megkérdezni - erről is tudnia kell, nem csak a bálok szervezéséről. Ő az akin keresztül benyújtásra kerülnek a kérelmek! Az ösztöndíj elszámolással együtt kerül elbírálásra, illetve kiutalásra. Hajrá! Rengeteg lehetőség van, ne hagyjátok magatokat!
2010. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi de Apád egy sz.r, bárcsak igényelhetnéd az árvaságit!Legalább ennyi jót tenne veletek!Szánalmas milyen emberek vannak!
2010. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) rokontartást megpróbáljuk akkor,elvileg nagy esély van rá hogy azt megkapjuk.
2010. nov. 26. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi az a rokontertási, de ha a gyerektartást sem fizeti, azt miért fizetné?
2010. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!