Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha vissza megyek nappalira...

Ha vissza megyek nappalira tanulni, akkor jár nekem az árvasági és a csp, + a babám után a GYES és a csp egyszerre? 21 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hete szültem, és még mindig nappali tagozaton tanulok. Nekem jár a gyed meg a családi pótlék, szerintem ez nem függ az iskolától.
2009. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!Az ellátások nem ütik egymást!Az árvaellátás saját jogon jár neked,agyes és csp a babád után!Én megadnám!
2009. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem a gyesnek nézz utána, mert amennyire tudom, amellett 8 órás biztosítotti jogviszonyod nem lehet, viszont a nappali tagozaton tanulás azt hiszem annak számít. Érdemes szerintem a kincstárnál megkérdezni, gondolom telefonon is tájékoztatást adnak!
2009. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez milyen suli? Én most 22 éves vagyok és még GYED-en vagyok idén, de ősztől GYES-en leszek. Most még távos gimibe járok, idén érettségizem. Ősszel megyek egyetemre. A GYES járni fog, és a gyerek után a csp is természetesen, de magam után nem fogok csp-t kapni, pedig korom szerint még járna, de én csak államilag finanszírozottra jelentkeztem (tandíjasat nem tudnék fizetni), és azt mondták, nekem így nem fog járni. Az árvaságit nem tudom, sosem kaptam. Viszont ha nem is kapnál családit, vígasztaljon, hogy főiskolán, egyetemen igénylehetsz szociális ösztöndíjat (utánanéztem, az van kikötve, hogy aki családfenntartó, tehát gyereket nevel, az megkapja), aminek az összege kb. 23 ezer forint havonta.
2009. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és a GYES mindenképp jár. Hiszen GYES mellett dolgozni is lehet. Ezt megkérdeztem, viszont ami engem nagyon zavar, hogy még két hónap GYED-re jogosult lennék, de azt nem fogom kapni, mert bölcsis lesz a fiam. Ez nagyon zavar, hiszen megdolgoztam érte, és mégsem kapom. Ráadásul mire az első diákhitelt és szoctámot megkapom, az pont két hónap, novemberben fizetik először (visszamenőleg is), de addig is kéne élni valamiből, és a GYES nem lesz elég.
2009. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előző: Azért nem jár utánad családi, mert az a felsőfokú intézményben tanulóknak különben sem jár.


Az árvasági szerintem járni fog, csak újra kell igényelned.

DE kérlek írd majd meg, ha megtudod, hogy fog-e járni az árvasági, mert nekem is jár, de el kellene mennem dolgozni, és utána jelentkezni akarok fősulira.

2010. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!