Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak ezekre a...

Hogyan reagáljak ezekre a helyzetekre? Mit kell ilyenkor egyáltalán mondani?

Figyelt kérdés

Középiskolába kerültem,az a helyzet,hogy ismertem egy lányt 8 hónapja,de csak a felvételiről..stb.Aztán elkezdett keverni az egyik csaj,a Facebook-os profilomról cseten írt a lánynak,hogy "leszbi vagyok"..a részéről hülyéskedésnek indult,én viszont mondtam neki,hogy ezt ne csinálja,mondjuk el az igazságot és hagyjuk az egészet a francba.De a lány csak nem engedett,elszedte a billentyűzetet a kezemből..stb.,és írt neki.Informatikánk volt,és mind a hármunk egy csoportban van.

És ezután eltelt két hónap,a normálisabb osztálytársaink elhiszik,hogy NEM vagyok leszbikus,sőt mégcsak biszexuális sem,de 2 lány szekál folyamatosan,odajönnek,és ilyen nyavalygósan odaköszönnek,hogy "szia.."(de a nevemet is mondják),és az egyik lány még tapiz is.Olyankor általában azt mondom nekik,hogy hagyjatok már békén,ne szekáljatok..stb.Dehát alig hagynak békén!Nem vagyok árulkodós fajta,nem tudja senki az osztályomon meg a szakmunkás osztályon kívül senki.Ugyanis a szakmunkásoknak is elmondta valaki.

És ma ott állok a vécék előtt,vártam a barátnőmet.

És akkor két szakmunkás halkan elkezdi,hogy "ez az a leszbi..",mintha én nagyothalló lennék!

Akkor is mondanom kellett volna valamit,mert még terjedhet a pletyka tovább is,és aztán az egész iskola ezzel fog szekálni,és én meg azt nem akarom.Nem vagyok az a bulizós,visszaszólós,nagyvilági,jópofa,vicces lány.De akkor hogyan szóljak mégis vissza?Vissza szóljak egyáltalán?Érdemes velük törődni,illetve elmondani,hogy mi van,ha úgysem értik meg?Miért csinálják már ezt?2 hónap telt el,mégegyszer is hangsúlyozom..


2010. dec. 1. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne reagálj rá semmit, ne is foglalkozz ilyen beszólásokkal. Ha nekiállsz magyarázkodni, védekezni, csak annál rosszabb, hiszen "nem zörög a haraszt..." Ha viszont nem csinálsz ügyet az egészből, nem lesz örökös beszédtéma, előbb-utóbb lepattannak a témáról.
2010. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Remélem is..

Hasznos(y)

Ömm.Jöhetnek még tanácsok!:-)

2010. dec. 1. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Én a helyedben rájátszanék. Ha hasonló szituáció történik (ez az "ez az a leszbi"-s) akkor mondd, hogy "igen, én vagyok az és ti nagyon bejöttök, benne vagytok egy hármas randiban?" Ez hátha beléjük fojtja a szót.
2010. dec. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szerintem mond azt nekik, hogy az rosszul esik, és ezért ne mondjanak ilyeneket. Nálam ez bevált. De ne azt mondd, hogy fáj vagy valami ilyesmit, mert az a pszichológusok szerint túlsogásan kiadott az érzelmeidet és akkor csak még jobban fognak szekálni. De ha azt mondod, hogy rosszul esik, akkor azzal még nem adod ki az érzelmeidet és talán leszállnak rólad. Ha megkérdezik, hogy miért esik rosszul, akkor mondd azt: "Mert rosszul esik:"
2010. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!