Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan magyarázzam el nekik?

Hogyan magyarázzam el nekik?

Figyelt kérdés

Minden évben adakozok, idén is már felhívtam a Teletont, az árvízkárosultakért is telefonáltam, az iszapkárosultakért is, Haitiért is. És most az egész suli Terinek hív (Teréz anya miatt..), mert barátnőm, egy haverom és én minden jótékonyságban benne vagyunk. Hogyan magyarázzam el a többieknek, hogy ez nem ciki, csak jót tesz vele, ha nem is pénzt ad, hanem mondjuk régi ruhákat, játékokat? Az igazgatónő megkért, hogy a többieket is kicsit ösztönözzük:)

13/L


2010. dec. 3. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A többiek se gondolják azt hogy ciki az adakozás

Nem azért nem adnak mert ciki

2010. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy cikinek gondolják, mert sokan mondták, hogy pl.:"húú, de gáz, minek osszam meg? miért nem spóroltak a szegények b+.." vagy "nem leszek Teréz anyu..", és hogy "mekkora hülye az, aki egyáltalán felvesz használt ruhát?"
2010. dec. 3. 11:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hülyék, úgysem értik meg, hogy vannak még olyan emberek, akiknek jól esik, ha másokon segítenek!!!! Nagyon aranyos vagy!!!! Tiszta szívből kívánom, hogy azt a sok jót, amit adsz a rászorulóknak, szeretetben és boldogságban sokszorosan kapd vissza!!!
2010. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És még egy plusz kérdés: Szerintetek az úgy működne, ha kimennénk az utcára és zenélnénk és kiírnánk, hogy miért gyűjtünk? Amúgy egy ismerősünk családjának gyűjtenénk, akiknek elsodorta a házát az iszap.
2010. dec. 3. 13:05
 5/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm:)
2010. dec. 3. 13:05
 6/15 anonim ***** válasza:

Az igazgatónővel nem beszéltél erről?

Ő jobban ismeri a többieket

2010. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Wááááááh teri x'DDD

Szép dolog az adakozás (már aki megteheti) Anyukád mit szól ehhez?

Lehet hogy a többi gyereknek nincs meg az anyagi háttere...

Személy szerint én is magamnak vennék elsősorban ruhákat,cipőt stb...

De úgy látszik veled ellentétben ezt nem mindenki teheti meg

2010. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is csak a régi ruháimat adom, oda, és csak magamnak veszek. Én sem arra gondoltam hogy mindenki adjon pénzt, hanem mondjuk az iskolai rzhagyűjtésre vigyen be pár régi cuccot, vagy ha már iPhone-ja van felhívhatná az emeltdíjas segélyszámot vagy ha "trendi" akar lenni a Teletont legalább, vagy vegyen egy képeslapot 50 ftért..
2010. dec. 3. 14:48
 9/15 A kérdező kommentje:
És az egész sulinan hárman voltunk ott az iszapkárosultakért rendezett sütivásárban. Volt, aki azért nem ment el, mert hogy "vigyáz az alakjára". -.-"
2010. dec. 3. 14:49
 10/15 anonim ***** válasza:

büszke lehetsz magadra h ilyeneket csinálsz :D

sokan azért nem adakoznak egyébként mert úgy tartják h nem oda mennek a dolgok ahova ők szeretnék :S

csináld tovább.. és talán majd egyszer a többiek is megértik h mire is jó ez az egész..

..egyébként meg ha velük történne ilyesmi katasztrófa ők is örülnének a ilyesmi dolgoknak.. azért elgondolkoztató a dolog

2010. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!