Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan neveljem az öcsém?

Hogyan neveljem az öcsém?

Figyelt kérdés
Árvák vagyunk, és így nekem kell befejeznem az öcsém nevelését. Elég nem törődöm, és én hiába próbálkozok, nem megy. Az öcsém 17éves én 19. Nem hallgat rám mondván én "csak" a nővére vagyok. Van valami jó tippetek?
2009. jan. 21. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh Istenem... Sajnálom. Nehéz helyzetben vagytok. A családban jó volna, ha akadna valaki, akinek van tekintélye az öcséd előtt, és segítene Neked. Egyébként: adj neki időt... Rá fog jönni ő is, hogy jót akarsz neki, de 17 évesen túlságosan már nem tudsz rá hatni- ez az én véleményem. Ha gáz van, bajt csinálna, nyilván mellette leszel-ennyi.
2009. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
"nekem kell befejeznem öcsém nevelését" ebből arra következtetek hogy nem rég lettetek árvák, azelőtt nem voltatok azok. Az öcsédnek ugyan olyan nehéz a szülő elvesztése mint neked, igazából ilyen trauma esetén szerintem bármi megbocsájtható bárkinek, úgyis hosszú évek kellenek amíg a dolgok úgy ahogy visszatérnek a régi medrükbe.... sajnálom:( Most ki kell bírni, és előbb utóbb minden jobb lesz.
2009. jan. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszínte részvétem!

Légy vele türelmes, megértő és inkább a legjobb barátja akarj lenni mint a nővére vagy az új "anyukája". Én 6 évvel ezelőtt vesztettem el az édesapámat, mivel anyukám nagyon sokat dolgozott hogy meg tudjunk élni, nekem kellett több mindent elvállalnom a házimunkából és hugom meg öcsém neveléséből. Nagyon nehéz az első időszak, mert ha valaki én tudom hogy egy ilyen trauma után milyen kezelhetetlenek a gyerekek, de tényleg nem tudsz mást csinálni mint türelmesnek lenni. Én akkor 14 voltam, és ahogy nőttünk tesómék belátták hogy csak jót akarok nekik, bár most is néha feleslegesen "jár a szám".

Mondd el neki hogy már csak ti maradtatok egymásnak, és szeretnéd ha együttműködnétek és segítenétek egymásnak, és nem veszekednétek.

Sok sikert!

2009. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én mondogatnám neki hogy szeretem és türelmesen hizelegve rafináltan lelkére beszélnék ,de soha nem bántanám meg, mert amit felépitettem le rombolnánk a veszekedéssel és kezdhetnénk elöröl
2009. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosísd vele h te vagy a legközelebbi hozzátartozója, ez nagyon fontos, szerintem az árváknak össze kell tartaniuk, talán pár évvel később ezt ő is komolyabban veszi majd. De azért most se add fel.

Ha szeretet adsz, lelkiismeret-furdalása lesz ha nem viszonozza :D

2009. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egyenrangú félként állj hozzá. Nem olyan sok az a 2 év különbség mégha annak is látszik. Nem kell hogy neveld. Sajnos a sors úgy hozta hogy egyik napról a másikra felnőttetek. Ez mindkettőtöknek rögös lesz az elején, de összefogva menni fog. Én is nagyon korán lettem árva és a bátyámmal azóta is jobban ragaszkodunk egymáshoz. Mi vagyunk egymás szülei is :). Szeressétek egymást ez a legfontosabb és hidd el a sors (szomszédok, barátok, rokonok) segít megoldani minden problémát ami utána mindkettőtöknek már magatoktól fog majd menni. Sok sikert Nektek.
2009. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha mindenképpen pedagógiára van szükség, akkor érdemes némi motivációt vinni a dologba. De szvsz inkább osztom az előző hozzászóló tanácsát: kérd meg, hogy higgadtan, ha lehet ilyet mondani, érzelmektől és indulatoktól mentesen beszélgessetek el a dologról. Nagyon sok kíntól és feszültségtől tudja megszabadítani az embert, ha van kinek elmondania. Sokszor a legtriviálisabb dolgokon is egyszerűen segít, ha szavakkal megfogalmazzuk, mert utána már nem mélyen nyomja az ember lelkét, hanem feljebb kerül egy magasabb szintre, ahol már könnyebb bánni vele.

Lehet, h. túl ezoterikus a megközelítésem, de nekem ez a tapasztalatom.

De látom régi a bejegyzés, remélem pozitívan alakulnak a dolgok azóta!

2009. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Próbáltam összegyúrni őket és úgy felhasználni... Azt hiszem sikerrel jártam... Még egyszer köszönöm!
2009. okt. 16. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!