Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most tudtam meg, hogy a 14...

Most tudtam meg, hogy a 14 éves fiam (nyolcadikos) cigarettázik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én három hónapja szoktam le, fiam végig kisérte az eddigi sikertelen próbálkozásaimat, nagyon kért ő is, hogy tegyem le. Ezért vagyok meglepve, hogy most ő kezdi el. Nem tudom mi lenne jobb, büntetés vagy a szép szó. Szerintetek?
2010. dec. 25. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el egy cigi-ellenes valameilyen tájékoztatóra..

Ott megmutogatják a cigitől befekedett tüdőt, ilyesmiket.

Az hátha hatással lesz rá.


Mondanám, h ne adj pénzt neki cigire, de gondolom zsebpénzt kap,szabad felhasználással..

Azt meg akkor nem nagyon tudod kontrollálni, mire költ:S

2010. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Hagyd rá, a mai fiatalok úgy is baszotul szét vannak cseszve...
2010. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
*befeketedett
2010. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

kíváncsi...


de nem nagyon büntetheted olyanért amiben te is bűnöztél.

inkább csak beszélgess el vele hátha észhez tér.

2010. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem semmi nem használ (se büntetés-egyébként is mire fel büntetnéd, a szép szó egy 14 évesnél?) ez van. Reménykedj, hogy megjön az esze és abbahagyja, majd ha neki is lesz egy 14 éves gyereke.
2010. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

ne legyetek már ilyenek a kérdezővel


Pont hogy jó példát mutat azzal h leszokott!

2010. dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne is csodálkozz ha te is dohányoztál ő is akar hiába leszoktál tudod azt csinálják a gyerekek amit otthon látnak

én nem csak a gyereket hibáztatnám

2010. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Hagyuk már,hogy a szülő miatt kezdett el cigizni,nekem van egy 15 éves bátyám,anyámék még kávézni se kávéznak és mégis cigizik.Én 14 vagyok és nem cigizek és nem azért,mert itthon nem cigiznek.Erről ennyit.

Szerintem meg jó példát mutatott,hogy milyen nehéz leszokni és nagy erőfeszítés kell hozzá.

Beszélj vele,de semmikép se szídd le ne büntesd,tesómból kiindulva legalábbis ez lenne a legjobb módszer arra,hogy azért is folytassa és ne érdekelje a dolog + a szüleinket is megutálná.

Ülj le vele és őszintén ami jön kezd el mondani ami csak eszedbe jut,mutathatsz képket,mesélhetsz történeteket.

Ha szerencséd van akkor hatni fog rá a beszéd,de ha például a társaság miatt menőzés révén kezdett el cigarettázni akkor nehezebb a helyzet.

Minden esetre próbáld meg a legtöbbet megtenni amit csak tudsz és ne is hallgass azokra akik téged hibáztatnak,hidd el,gyakorlatilag ha 2% befolyásolhattad az egészben.

A szüleim nagyon jó nevelést próbálnak nekünk adni és minden egészségtelen dologtól megóvni,nálam sikerült megoldani bátyámnál kevésbé,és erről nem ők tehetnek.

Szurkolók,hogy megold a dolgot.

14L

2010. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
most itt nem arról van szó hogy nem cigiztek hanem cigiztek előtte.előző rosszul értelmezted
2010. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem értelmeztem rosszul,nem vagyok idióta.
2010. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!