Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan nevelitek rá a gyerekei...

Hogyan nevelitek rá a gyerekeiteket, hogy ne hagyják szét a cuccaikat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a rendrakás nem megy..anyukám már mindent kipróbált ellenem még se használt. pedig ő mindig rendet tart mindenhol..kivéve az én szobámat..én pedig hiába rakok rendet kb fél óráig úgy marad és utána kész káosz megint..:S


17/L

2010. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Pont most vitatkoztunk erről apával.

Az én gyengéim a poharak van amikor egy egész készletnyi összegyűlik a szobámban :) de van két kissebb tesóm is szóval nálunk a ház úszik a játékoktól.

Végülis engem máig sem sikerült rászoktatni a rendre :)

2010. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk igazából nem érdekel senkit hogy hogy néz ki a szobám.

nálam is sokszor van kupi meg hasonló,de azért ez 1 napnál tovább nem tart,megunom és összepakolok.ugyhogy ezzel nincs probléma.de mint mondtam,apáékat nem érdekli.

13/L

2010. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
hát én nagyjából félévente(vagy 1 kicsit gyakrabban) takarítok akkor is csak mert anya rábeszél.nem érdekel mi van körülöttem.
2010. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

A szobámba nem tudok rendet tartani. Ha rendet rakok max. egy óra és megint minden össze-vissza van. A szüleim már feladták, hogy rendbetartsam a szobám. Kb. két éve kiírtam a szobám ajtajára, hogy "Az igazi zseni a káoszban is kiigazodik". Azóta nem piszkálnak folyton a szobámmal.

18/L

2010. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Magamtól próbáltam rászokni a rendrakásra, de nem ment ezért anya mindig unszolt. Utána rájöttem sokkal könnyebb, hogy azelőtt rakok rendet mielőtt nagy kupi lenne és jönne a veszekedés. Ha meg nagy rendetlenség van előbb-utóbb ráveszem magam, mert muszáj már idegesít és kb fél-1 óra alatt megvagyok.

14/L

2010. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én magamtól rendet rakok, mert nem bírom a kupit. Szerintem nem lehet erre ránevelni vkit
2010. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Anyu sokáig próbált ránevelni, hogy rend legyen körülöttem, de ez nagyon nagy kihivás volt és nem sikerült neki.

A keresztapumtól kaptam egy könyvet a személyiségtípusokról (Florence Litauer: Személyiségünk rejtett tartalákai). Elolvastam és rájöttem, hogy szangvinikusként a gyengém a rend. Elkezdtem fókuszálni arra, hogy jobban figyeljek a környezetemre. Még nem az igazi, de már nem úgy néz ki a szobám, mintha tornádó söpört volna végig rajta, hanem csak egy kisebb vihar.

Anyunak is kölcsönadtam a könyvet és már kezd megérteni és kevesebbet piszkál a kupi miatt.

2010. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok 16/L
2010. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát úgy látszik, hogy reménytelen a rendre nevelés ... :-(

Ezek szerint erre születni kell?

2010. dec. 29. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!