Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik egyedül nevelitek a...

Akik egyedül nevelitek a gyerekeiteket, szoktatok így érezni?

Figyelt kérdés

A gyerekeim 17, 15 évesek.

Mostanában egyre sűrűbben érzem azt, hogy míg ennyire megnőttek, és kezdik élni a saját életüket, én már nem kellek.Megtettem a magamét az elmúlt 17 ill. 15 évben.

Ott voltam ha beteg volt, ha érte az első csalódás, mindig ha kellettem, bármihez is...

Nagyon sokat vagyok egyedül, lehet ez a baj...

Nem akarom én őket magamhoz láncolni, csak fáj, hogy már nem vagyok annyira része az életüknek, mint eddig.

Vagy ezt csak azért érzem ennyire fájónak, fájóan, mert egyedül vagyok...!?!?Hiszen egy társsal minden könnyebb...

Most is hogy haza jöttem, az üres lakás fogadott, és már annyira rossz volt, rátört a sírás...

Más is érez így?Vagy velem van valami "nagy"baj"?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. márc. 7. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szabad megkérdeznem, mi történt a pároddal?
2011. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még nem nöttek meg a gyerköcök 4,10 évesek de gondolok néha erre,hogy milyen lesz ha majd kirepülnek.Majd idöt szakítok magamra,hobby-ra.Hány éves vagy?Remélem,hogy találsz valami jó elfoglaltságot,talán egy új társat is!
2011. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem normális. Az is, hogy előbb-utóbb kiröppennek, s az is, hogy így érzel. Nem, nem csak az egyedülálló szülők számára nehéz ezt feldogozni. Én még csak most kezdek kiröppenni (én nem a te szemszögedből írok), de látom, anyunak és apunak mennyire rosszul esik - egyébként már jó pár éve - , hogy már nem kell a kezemet fogni, hogy nélkülük is boldogulok. De ettől még ugyanúgy a szüleim maradnak, ugyanúgy örömmel tölt el, ha visszagondolok a fiatalkori éveimre, s igenis, mélyen , legbelül tudom, hogy nélkülük nem az lennék, aki vagyok, de minden ember életében eljön az az idő, amikor önállóvá válik, s nem anyura-apura támaszkodik. De hidd el, ugyanolyan fontos vagy a számukra. Csak egyszer fel kell nőni. (anyukám még akkor is sírt, amikor a nővérem elköltözött tőlünk a barátjához - azóta a férje - , pedig tudta, hogy ez az élet rendje, mégis megviselte).

Szóval, fel a fejjel, ugyanolyan fontos maradsz számukra!

26/N

2011. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a legkisebb a családban és itt is megy a hiszti... Anyuék folyton izélnek, hogy nővérem csak heti egyszer jön haza 1 napra, meg ilyenek. Ők is tudják, hogy természetes, de nagyom kivannak.

Amúgy társad szerintem lehetne :) Ne maradj teljesen egyedül, mert látom nagymamámon, hogy milyen egyedül megöregedni.

L/19

2011. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elváltam, aztán volt egy élettársam, 2 éve vagyok velük egyedül.

Igen, megértelek, tudom ez az élet rendje.

Csak az a baj, hogy én ezt így nem érzem.Nem éreztetik velem a gyerekeim.Mostanában nagyon sokat sírok, mert baj jön bajra, és még ők is "csak"bántani tudnak.

Tudom, ilyenkor jönnek azok a válaszok, hogy én neveltem őket...

Persze...de nem ilyenné/ilyennek.

Nem hude nagy dolgokra gondolok itt, csak alapvető dolgok, amiket én is megteszek.

Szólok ha később jövök, ha elmegyek a barátnőmhöz, stb stb...

Ők most még arra sem voltak hajlandóak, hogy annyit megmondjanak mikor jönnek haza...

Fáj, nagyon fáj...

A többit nem is sorolom, nem akarok én itt siránkozni senkinek sem.

2011. márc. 7. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Azert az erzesert szeretünk valakit, amit ö ad nekünk, amilyen hozzank. Valamit biztosit, amire szüksegünk van. Ez föleg halalesetekkor szokott elöjönni, ekkor döbben ra az eveken at megalazott, szenvedö feleseg, hogy megis jobb lenne, ha meg elne a tarsa - miert is? Mert adott valamit, betöltött egy ürt... Javasolnam, hogy keresd meg a sajat eleted ertelmet, olyan elfoglaltsagot, ami szinten ertelmet ad az eletednek, celokat, amit szivesen csinalsz, amivel jobba teheted a földi eletet. A gyerekeidet hagyd, hogy a sajat eletüket eljek, es abban segits nekik, amiben szüksegük van, amit kernek, ez nekik eleg...

Bocsanat, hogy ugy valaszolok, hogy nem kerdeztek, mert nem a fenti csoporthoz tartozom. Az erzes szerintem is termeszetes, hogy jelentkezik benned, hiszen eddig ez jelentette a fö elfoglaltsagodat. Nekem meg pici a kislanyom, hamarosan ovis lesz, es hasonlo hianyerzetem van mar a gondolattol is...

2011. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy szeretnek a gyerekeid, mint eddig, csak olyan pörgős, mozgalmas életszakaszban vannak, h lehet, észre sem veszik, hogy neked milyen nehéz egyedül. Én is látom anyukámon, hogy szomorú, amikor elmegyünk (másik városban tanulunk tesómmal), de ha haza tudunk jönni hétvégén, akkor igyekszünk minél több időt együtt tölteni. Szerintem beszélj velük arról, mit érzel, biztos vagyok benne, hogy megértik. Kölcsönös alkalmazkodás, ez lehet a megoldás.
2011. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát akkor kérdezd meg Te, hogy mikor jönnek haza! Hidd el a kommunikációnál jobb nincs, és ha az müködik, akkor többet vannak Veled is:)


Sok sikert!


20/L

2011. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, igen...hívom, és kérdezem...

de azért annyi elvárható lenne, (nem?) hogy figyelj, ekkor meg ekkor megyek haza....ennyi

2011. márc. 8. 08:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Te kicsit tulerzekeny vagy, a gyerekeid reakcioira is igy reagalsz, nem lehet?

Elvarhato? Ugyan mar. Nezd ezt a dolgot racionalisabban: ök a nevelesed es a környezetböl jövö hatasok "termekei". A mai vilagban a hasonlo koruak "szabadsaga" is hat rajuk. Ha eddig nem követelted meg, nem ugy szoktak gyerekkoruktol, hogy meg KELL mondani, hova mennek es mikor jönnek, akkor ök ezt nem gondoljak termeszetesnek. Hiszen igy is müködött minden.

Ahogy irtak elöttem, kommunikacio, mert honnan is tudnak, hogy Te mit erzel? Javaslom, mond el nekik, hogy szeretned, ha..., mert ezt es igy... erzel! Szomoru vagyok, mert... stb, hat ezekhez a szoformulakhoz tudatosan kell hozzaszokni, ezt is meg kell tanulni: kifejezni az erzeseinket.

Tegyük hozza, hogyha az ö velemenyük nem ez, es nem hatja meg öket, amit erzel, akkor nem fogjak tovabbra se jelezni. De mi mast tehetnel? Javaslom, mindig azt nezd, amit legjobbat tehetsz. Veszitenivalod nincs (max nem sikerül), tehat miert ne? Az erzeseidröl mindig beszelhetsz, es valoszinüleg hat rajuk, ha jol fejezed ki, amit erzel.

Sok sikert!

17.59

2011. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!