Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom teljesen felvan haborod...

Lányom teljesen felvan haborodva. Mindennap elrakodok a szobájában mivel ő csak akkor hajlando ha már nemlehet lépni a kosztól. Igy ugyebár olyan dolgokat is megtalálok amit ő nemszeretne. Pl napló, cigi. Szerintetek jogosan nembeszel velem?

Figyelt kérdés
Nemhagyom hogy megegye a kosz. És amig nemhajlandó megtanulni hogy takarítson ezt is fogom csinálni. Csak ha bemegy szobájába és meglátja hogy már meg rakodtam elkapja a hiszti nyerít és csuny dolgokat vág a fejemhez. pl hogy elköltözik barcsak ne lenn´k fejezzem ezt be és hasonl´ok. Mit tegyek ?
2011. jan. 19. 13:53
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Lányom 17/L
2011. jan. 19. 13:54
 2/31 anonim válasza:
82%
Hát, ha így folytatod végül is hamarabb megszabadulsz majd tőle. Nézd a jó oldalát.
2011. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom.. én régebben örültem mikor anyám rendet rakott helyettem, addig sem nekem kellett (nem voltam rendetlen amúgy). Mondjuk én nem is rejtegettem semmit előle...
2011. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%

Minek rakodsz utána?

Ennél van jobb módszer is: az összes szanaszét heverő cuccát pakold fel az asztalára, és közöld, hogy amíg nincs elrakva, addig nincs semmi. Amíg ittvan, addig sehová, és nincs net, tv, stb.

2011. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

Igazat adok a lányodnak!

Elég bosszantó tud lenni egy rendmániás anya.

Nem mondom, hogy hagyd, míg megeszi a kosz, de nehogy már te takaríts egy 17 éves után.

És amúgy is ilyenkor még inkább féltik a magánszférájuk, dühítő tud lenni, mikor valaki folyton belemászik és turkál a holmijai közt.


Én anno ugyanilyen voltam, szüleim szerint néha már tankkal kellett volna utat vágni a szobámban :)

Anya mindig is szerette a rendet( szűj jegyű...), így elég sokszor volt vitánk abból, hogy rakjak rendet amit ha megtettem, max. 1 napig tartott.

Ilyenkor példának mindig azt mondtam, amit anno a fizikatanárunk (bár ő általánosan az univerzumra és hasonlókra értette): A rend természetellenes, a rendetlenség természetes :)


Mégis felnőttem, rendes ember lett belőlem.


Szóval próbáld megtalálni a középutat, mert ez a napi lomolás bizony rettentő bosszantó tud lenni, nem csoda, ha a lányod ideges miatta.


29N

2011. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
12%

Én ezért a viselkedésért kaptam volna egy jó nagy nyaklevest.

A mostani generációnak már "jogai vannak", így azt javaslom, ami az elsős fiamnál bevált: bementem a szobába, és lefényképeztem, mekkora kupi van. Hát volt rendesen, el se lehet képzelni, azt látni kell.

Aztán közöltem, hogy megyek, és megmutatom az osztálytársaknak, hadd lássák, milyen rendet rakott.

20 percen belül rend volt.


Fényképezd le a szobáját, és közöld, hogy felteszed a közösségi oldalra, ahol ismerik, meg MSN-re avatarnak, vagy rendet rak.


NE csináld meg helyette, szedje össze magát.


Ami a földön van, arra nyugodtan taposs rá, rúgd odébb, és akkor menj a szobájába, ha már nagyon muszáj.


Egyébként nem jogos, hogy haragszik. Ennyi idős nőnek tudnia kell maga körül rendet tartani.

2011. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
De ha a bulizáshoz pasizáshoz nagy lány akkor legyen ehez is. Nem tiltjuk őt semmitől nincs megverve mindössze annyi hogy már elég nagy ahoz hogy bordelos legyen. Sokat kérek ?
2011. jan. 19. 14:08
 8/31 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ahány oszájtársának az anyukájával beszélgettem mind erre panaszkodott. De őket szigorúbban is tartsák. Mi azér engedjük hogy éljen. Tudom hogy lefeküdt már pár fiúval meg cigizik. Nem hejeseljük de nem is tiltsuk. Nem látom értelmét a tiltásnak. De a rend! ez az egy dolog amit megkövetelek tőle mindezért cserébe olyan sok ?
2011. jan. 19. 14:12
 9/31 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg ne takaríts helyette.

Mondd meg neki, hogy legközelebb kidobod amit nem rak el. És dobd is ki.

Meglásd, utána nem hagyja szanaszét a dolgait...

2011. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem se takaríts helyett. Nagyon idegesítő tud lenni.

Ja, és tanulj meg írni, mert borzalmas a helyesírásod.

2011. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!