Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 12éves fiam, az...

Van egy 12éves fiam, az utóbbi időben egyre szófogadatlanabb, nagyon csúnyán beszél szüleivel, agresszív lett és türelmetlen. Pszihiáterhez ha nem muszáj nem vinném, mert megrettentené, már próbáltam sok mindent. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy tipp, de a pszichiáter előtt talán meg kéne nevelni.
2011. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
erre szeretnék segitséget kérni mert már probáltam sok féle módon de egyik sem vált be
2011. febr. 1. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Egy jó alapos beszélgetés családon belül sok gondot képes megoldani.
2011. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Próbálj tekintályes lenni, hogy tudja hol a határ. Ha szófogadatlan, csúnyán beszél akkor egyszerűen ne engedj olyan dolgot neki amit szeret csinálni. Számítógépezni, tvzni, elmenni barátokkal stb..mindezt annyi időn keresztül amennyi súlyosan viselkedett.


Lehetőleg ne ordibálj, verekedj vele mert ez úgysem használ. Az lenne a legjobb a átgondolnád, hogyan jutottak el idáig. Történ valami? Mindig is ilyen volt vagy csak most vált elviselhetetlenné? Próbálj meg vele erről beszélgetni...


Jaa és van minden kerületben nevelési tanácsadó, ők lehet, hogy szakszerűbben tudnának segíteni, mint mi látatlanban:)

2011. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Tudod...kamaszodik

ilyenkor ez normális

első tipp: NE parancsolj, NE utasíts, Elmondhatod neki a véleményedet DE mindig észérvekkel indokold meg, ne azért mert aztmondtam

második: haggyad néha azért egy kicsit egyedül, ne ellenőrizzed 10 percenként.

harmadik: NEM tilthatod el a barátaitól mert ellened fordul

uccsó: egy picit azért tovább is el lehetne engedni, nem tudom meddig van elengedve


13/f

2011. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző vok, utolsó válasdzolónak:

ha eltiltod a barátaitól, géptől stb akkor unatkozni fog és az agyadra fog menni és őrületbe kerget szóval...nemhinném hogy ez a megoldásxD

2011. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
46%
Egy jó nagy pofon...MEG KELL NEVELNI :d
2011. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem, amiben csak lehet, legyetek megértők.. csak ami ártalmas, azt nem szabad engedni

Ti ne beszéljetek csúnyán vele és előtte,

ne veszekedjetek, ne kiabáljatok.És legyetek emberfelettien türelmesek.

El fog múlni, kinövi...

2011. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!