Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszihiáterhez? Bele...

Forduljak pszihiáterhez? Bele vagyok betegedve, hogy ellopták a 4éves kutyámat, már több mint 2hónapja. Nincs nap, hogy ne keseregnék miatta, eszembe jut Ő és a sírás fojtogat.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ha van módod,fordulj pszichológushoz. a gyász mindenkinél más hosszúságú,és másként dolgozza fel. ha valaki a gyerekét veszíti el,új kisbabát javasolnak neki a nehezen gyógyuló sebre. pár hónap múlva megpróbálhatnál megszeretni és gondozni egy új kiskutyát. nem feledteti az elveszítettet,de új értelmet ad a most üresnek tűnő életednek. fel a fejjel.
2011. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A gyászreakció tüneteiben hasonlít a depresszióhoz és mivel te is elvesztettél valakit, akit szeretsz, ezért nálad az elsőről, tehát gyászreakcióról van szó. Vagyis igenis oka van a lehangoltságodnak és a fájdalmadnak. Szerintem felesleges rá gyógyszert szedned, viszont jót tenne, ha beszélnél róla, akár barátoknak, akár pszichológusnak (a pszichológus nem orvos, tehát ő nem fog feleslegesen gyógyszerekkel tömni, ellenben ha úgy látná, hogy nagy a baj, akkor továbbirányítana egy megfelelő pszichiáterhez).
2011. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A fiú kiskutyámat az én mindenemet,10hete kilopták fényes nappal a kertünkből,csak 2percre jöttem be a lakásba.Megállóban lakunk valaki már kinézte magának Őt,biztosan nem eladásra lopta.Látszott a nyoma ahogyan a kapu mellett kihúzták..végig ott volt a nyoma a porban ahogyan tiltakozott az én kis drágám.Belehalok annyira hiányzik nekem.Nagyon szeretem a Lilit ő a másik yorkshire terrierem,most még többet van velem,szegénykém hiányzik neki a társa.Mondjátok meg nekem,hogy lehet egy 4éves fiú kutyát ellopni???MIT KEZD VELE!!???HOGY ROHADNA MEG AKI ELLOPTA!!Megbolondulok,majdnem minden éjjel róla álmodok,borzasztó.Minden nap nézem a hirdetéseket,hátha eladja az a mocsok aki ellopta.

Teljesen bele vagyok betegedve,olyan volt nekem mint a gyerekem....ezt nem sokan értik meg sajnos..Boldog párkapcsolatban élek,mégis össze van törve a szivem.Nem tudom mit tehetnék a fájdalmam ellen,senkivel nem tudok róla beszélni,mindenki azt mondja lépjek túl rajta,mert biztosan jó helyen van,és ő csak egy kutya,de hogyan felejthetném el,mikor ma reggel is sírva ébredtem,egyszerűen uralja a gondolataimat a tudat,hogy én is így hiányzom neki.Persze a kutyás társak megértenek engem,de a szeretteim semmibe veszik a bánatomat...ott sírok ahol senki nem lát.Néha már szégyellem magam miatta,de nem tehetek róla,háborog a lelkem.mit csináljak,menjek szakemberhez..minden napomat beárnyékolja a szomorúság,a remény hátha megtalálom,hátha valahol hirdetik,remegek az idegtől,szinte ájulásig sírok,sajnos most is.Kivel beszélhetnék erről,nem tudom.Nagyon nagy a kötődés kettőnk közt,és tudom,hogy valahol nagyon várja az ő gazdiját.Ti mit tennétek a helyemben?Én egyáltalán nem vagyok sírós,de az elmúlt 2,5hónapban nem telt el nap sírás nélkül.Pedig én egy életvidám mosolygós nő vagyok.

2011. aug. 12. 21:31
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,hogy írtok nekem,köszönöm
2011. aug. 12. 21:32
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]

ő az én Tücsikém

2011. aug. 12. 21:35
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez egy akkora trauma, hogy nem is fogod tudni rövid időn belül feldolgozni. Mint tudjuk a kutya az ember legjobb barátja, és ha te is annyira szeretted a kutyádat, ahogy én szeretem az enyémet, akkor egy cseppet sem irigyellek. Szerintem beszélj olyanokkal az átélt vesztességről, akik megértik, hogy igenis lehet állathoz is olyan mértékben ragaszkodni, mint emberhez.Ha szükségét érzed, pszichológust keress pszichiáter helyett, mert az utóbbiak szeretnek mindent gyógyszeresen megoldani.
2011. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

szia!

nagyon sajnálom, ami történt, teljes mértékben meg tudlak érteni!

én a helyedben kiplakátolnám a környéken, hogy pénzért visszavenném, akár a kerítésemre is!

üdvözöllek és ölellek! :(

2011. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék én sem gyógyszert szedni.Örülök,hogy megértetek engem.Kedves utolsó,én imádom a kutyáimat,ezt az egy szem lilit is a kislány kutyusomat aki megmaradt nekem..szegénykém,neki sem könnyű,de sokkal többet van velem ,mint előtte.Nekem a Tücsi volt a társam,a vígasz a mindennapokban,ő volt aki várt engem,a feltétel nélküli önzetlen szeret-oda és vissza.Soha nem felejtem el,akkor értem haza,kiengedtem őket az udvarra és még a lábamhoz dörgölőzött boldogan,mint egy macska,aztán 2perc épp hogy beszaladtam a lakásba és már nem hallottam a hangját...azóta sem:((
2011. aug. 12. 21:44
 9/19 anonim ***** válasza:

21:38 vagyok


Ha jól értem, akkor a kertetekből lopták el és gyanítod, hogy kinézték maguknak az elkövetők. Szerintem tegyél ki szorólapokat a kerítésre és környéken lévő oszlopokra, képpel, telószámmal és azzal a szöveggel, hogy vissza vásárolnád jelentős összegért. Lehet hülyeség, de én a tehetetlenségbe bolondulnék meg. Így meg talán marad még egy reményszikra. Mondjuk a gyászmunkát tuti nem vinné előre ez az akció, de később talán nem gyötörne lelkiismeret furdalás, hogy nem tettél meg mindent...

2011. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm az együttérzéstNagyon sok helyen fórumon hirdetem Őt,sőt megvételre is keresek hasonló kutyát,hátha eladják,kint van a kerítésen is itt a megálló a ház előtt,csak érdekesmód valaki mindíg leszakítja....szerintem pont az lakhat a környéken aki ellopta,csak egyszer lássam meg hogy valaki leszedni készül!!Több plakát van a környéken is,de szerintem Ő már árkon bokron túl van.ABBAN BÍZOM,HOGY AZ ÚJ GAZDÁJA NAGYON-NAGYON SZERETI!
2011. aug. 12. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!