Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Letezik hogy a mai vilagban...

Letezik hogy a mai vilagban enyire tudatlanok a fiatalok?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nem tudom elkepzelni hogy enyire nincsenek tisztaban azzal hogy mitol lehet terhes vagy mitol kizart a terheseg.Olyan kerdeseket olvasok itt hogy a hajam egnek all.

Hogyhogy nincsenek tisztaban az alap dolgokkal,hogy elovaladektol is terhes maradhat vagyhogy spermas kezzel sem illik kielegiteni a baratnot mert attol is teherbe eshet valaki.

Ezek a fitalok nem neznek Tv-et?vagy nem keresnek ra a neten,mielott megtotenik a baj?(szuloi felvilaositast direkt nem irom,mert nem mindenki van olyan viszonyban a szulovel hogy ezt megkerdezze)


2011. febr. 3. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Itt a baj hogy sok hülyeséget olvasnak, de senki nem mondja el nekik rendsen.


Ott kezdödik hogy a szülö ezt a kényes kérdést lezárja azzal hogy "oh ezek már megbeszélték egymás között" , persze mondanak csúnya szavakat meg tudják hogy a kuki a punciba megy bele és ennyi. egymástól nem mernek részleteket kérdezni, mert az már ciki, a szülö meg azt hiszi ezt már tudja. a suliban az egész oktatást végig röhögik, és viccelik, a lényegre nem figyelnek.


a szülönek kellene részletesen elmagyarázni, de a legtöbb szülö kerüli a témát, vagy azt hiszi a gyerek tudja a dolgot.

2011. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sajnos igen...:( sajnos...

A rossz nem az, hogy nem tudnak a dolgokról 13-14-15 évesen én se nagyon voltam ezekkel mind tisztában (mármint, azt tudtam, hogy hogy születik a gyermek, de a különleges részletekre nem tért ki a figyelmem). A baj nem az, hogy nem tudják, hanem, hogy csinálják, és nem tudják:-S

A baj, az hogy nem is értik miről szól a szexualitás, csak csinálják, mert az jó...és "kell"...de egyiknek se fordul meg a fejében a "baj"...az érzelmekre, átélésre nem is térek ki.

Mondjuk a környezetemben nagyon kevés ilyen tizenévest ismerek (szerencsére).

Sajnos nem tudom merre megy a világ, szeretnék tenni valamit ez ellen, már régi tervem. CSak még nem találtam ki hogyan. (egy pszichológus)

2011. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

okes a szulovel nem tudja megbeszelni..van ilyen,de akkor mi a francert nem uti be a googlibe hogy teherbeeses es egy csomo mindent megtudna rola es nem kovetne el baromsagokat.Itt most kirivo esetekre gondolok,mikor a nagyon alapokkal nincsenek tisztaban.

falun nottem fel,internet sem volt megis tudtam hogy nemszabad csinalni,akkoriban az ujsagot tanulmanyoztuk,mert nem volt mas,ha valamit nem ertettem megkerdeztem anyut.

2011. febr. 3. 08:38
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert mindenhol hallják az olyan szavakat, hogy orálszex, análszex, orgazmus, de senki nem magyarázza el nekik, ami a legfontosabb, hogy hogyan lesz a kisbaba és mik a védekezési lehetőségek. Még a nemi szerveket is szégyellik megnevezni.
2011. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Én 17 éves vagyok, az ellenpéldája vagyok ennek. Beszélgettem erről a szüleimmel, a nővéremmel, olyan 10 éves koromban, akkor világosítottak fel, hogy igazából nem puszitól leszek terhes, hanem mástól. Nem rég van szexuális életem, előtte mindent megbeszéltünk a barátommal, amit csak lehetett, átrágtunk védekezés szempontjából, mit miért, hogyan kell csinálni, olvasgattunk, aztán kezdtünk bele... Mindketten könyvet írhatnánk belőle, annyi mindent tudunk már erről... (:


Én is szoktam olvasni, ahogy a 14 éves lányok szexuális életet élnek, a hajam égnek áll, de azt sem tudják miért csinálják, csak, hogy ne maradjanak le, stb ... Szánalmas

2011. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ne általánosíts!

Tényleg sok tudatlan fiatal van, de nem h*lye az összes.

2011. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
hát mikor a volt b.nőmel az első szexre került volna a sor de nemvolt óvszer elkezdi : kicsit berakhatod...hát majdnem elküldtem a p*csába. ( inkább maradtam szűz :D ) aztán pár hétre rá megtudtam hányan jártak már benne :S és nagyon jó döntést hoztam :D azóta se találkoztam vele ;) inkább ne legyen semmi minthogy meglegyen a gond! én így vagyok vele!
2011. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szerintem pont fordítva van.

A mai fiatalok egyre hamarabb érdekel maga a szex téma,egyre hamarabb kezdenek el róla olvasni így egyre hamarabb lesz téma a suliba is.. és egyre hamarabb kezdenek el nemi életet élni,nekem ez a véleményem

14l

2011. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Én 9 évesen mindent tudtam a szexről, mert utánanéztem. És legalább 11 éves korunkra mindenki kellően fel van világosítva. B*sszus, miért hiszi mindenki, hogy nincsenek felvilágosítva?!

Írok egy abortuszos esetet:


Az egyik haverom bejelentette az anyjának, hogy ő elmegy szexelni a barátnőjével, és kért óvszerre pénzt, de az anyja nem adott rá pénzt, ez pedig súlyos hiba volt, mert a haverom barátnője teherbe esett, és abortuszra kellett mennie. A haverom tudta, hogy kell óvszer, de nem kapott rá pénzt.


A másik haverom, egy ilyen menő pasi fajta és sorra b*ssza a csajokat, de ő mindig óvszert használ. Most abbahagyta, mert lehet, hogy AIDS-es szegény =( SOSE történt még nála baleset, pedig több, mintt harminc csajt megb*szott az biztos

2011. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt hozzáteszem, hogy szűz vagyok még.
2011. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!