Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyen nehéz a mai...

Miért ilyen nehéz a mai világban egy abortusz? Ez nem a nő joga eldönteni, hogy fel tud-e nevelni egy gyermeket vagy sem?

Figyelt kérdés

Annyi herce-hurca van. Én értem h a baba is egy ember, de ha valaki nem tudja vállalni, hogy felneveli.

Miért kell védőnőkhöz járni és meggyőzni mindenkit h nem akarja.


Onnan jutott eszembe, hogy nagyon sokat késett a mensim 21 éves vagyok, és ha baj lett volna, nem tudtam volna megszülni mivel még tanulok.


Miért ilyen nehéz? Ez az én döntésem lett volna és a párom is támogatott volna benne.


2011. okt. 6. 11:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%

Kérdésedre egy másik kérdéssel válaszolnék. Miért olyan nehéz dolog a mai világban VÉDEKEZNI???? Már annyi minden van, amivel ki lehet védeni a nem kívánt terhességet! Olyan sok a felelőtlen fiatal és nem olyan fiatal. Más meg évekig gürizik, hogy babája legyen...

Ha valaki nem tudja vállalni, hogy felnevelje, akkor éljen felelősségteljes szexuális életet!

2011. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%
Első válaszadónál a pont!
2011. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Védekezünk..nem kell kioktatni másfél éve gyógyszert szedek.

De van olyan ismerősöm aki tuti jól szedte és mégis becsúszott a baba

2011. okt. 6. 11:20
 4/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére nem volt abortuszom, nem tudom, hogy működik.

Azt én is tudom, hogy tanácsadásra kell járni, ahol megpróbálnak lebeszélni, de ez nem azoknak a nőknek szól, akik nagyon is reális okok miatt (túl fiatal/idős, van már több gyerek, egészségügyi ok, egyedülálló, stb) ne akarják megtartani, hanem azoknak, akik első ijedségükben ez jut először eszükbe, és talán rábeszélhető arra, hogy megtartsa/örökbeadja.

Azt meg miért kell rögtön gondolni, hogy a kérdező nem védekezett???

2011. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
64%

kérdező, készülj fel a sárdobálózásra. ide sokan azért írnak mert szeretnének babát akár több éve próbálkoznak. én amikor ilyen kérdést látok (címet) sosem olvasom el, de most kivételt tettem mert kíváncsi voltam a válaszra. és teljesen egyet értek vele, ha nem akarod, hogy megtörténjen akkor tegyél érte, akár többféle variációban is.

Elszorul a szívem ha valaki abortuszra készül mert mi meg olyan régóta szeretnénk babát, bármit adnék egy picuriért.

Továbbiakban kívánok neked felelősség teljes szexuális életet és babásodást ha már szeretnél, de az abortusszal azt is bevállalod hogy soha többé nem lehet babád!

2011. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok! Kinek nem inge... A kérdező általánosságban tette fel a kérdést, így én is általánosságban válaszoltam. Nem bíráltam, nem kritizáltam őt személy szerint, csak leírtam a véleményemet a kérdéssel kapcsolatban. Ne mondjátok, hogy sosem hallottatok még arról, hogy valaki felelőtlenül kamatyolt, aztán baba lett, aki persze nem kellett...

Szóval elnézést kérek, nem akartalak megbántani!

2011. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan már, ha tuti jól szedte volna, akkor nem eshetett volna teherbe. Múltkor győzködött itt valaki, aztán kiderült, azt a pontot kihagyta a tájékoztatóból, ha ..., akkor nem véd, óvszert kell használni.


Egyébként meg hadd kérdezzem meg, lenne pénzed kifizetni az abortuszt vagy szociális alapon ingyen szeretnéd? Mert ha ingyen szeretnéd, akkor igenis van köze az államnak hozzá, hiszen az ő pénzét pazarlod erre. Németországban teljes árat kell fizetni, olyan 150 ezer forint. Nálunk ha fizetni is kell érte, csak valami minimális összeget, bár szerintem a többség ez alól is kibújik.


A másik meg, tudod nem mindenki lép túl ilyen könnyen azon, hogy megölte a gyerekét, itt is hetente van egy siránkozó, megölöm magam, hogy legyek túl rajta típusú ember. És ha felhívják a figyelmét még az abortusz előtt van alkalom elgondolkodni, hátha elgondolkodik. Bár általában utólag sírnak rínak az ilyenek. Holott meg lett volna a lehetőség, míg magát az abortuszt intézi.

2011. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Az állam pénzét elég sokan pazarolják. D
2011. okt. 6. 11:44
 9/36 A kérdező kommentje:

És szerintem sokkal tb-t fogok fizetni mint egy abortusz ára.


És tudom h vannak akik nem tudnak megbirkózni ezzel. De én úgy gondolom h aki nem tudja azt biztosítani h gyereke semmibe ne szenvedjen hiányt annak nincs más lehetősége.


Mert örökbe is lehet adni, de mi van ha olyan szülőkhöz kerül akik bántják, vagy akik nem adnak meg neki mindent.

Szerintem én abba inkább őrülnék bele ha megszülöm és olyan emberekhez kerül akik bántják.

2011. okt. 6. 11:46
 10/36 anonim ***** válasza:
55%

Biztos, hogy 21 eves vagy? Nem fiatalabb?

Komolyan mondom emberek, nem hiszem el, kifogast talani a legkonnyebb meg onigazolast! Nem probalkoztam tobb eve, par honap utan osszejott a baba, de az abortusz ellen vagyok. Nem kell a duma, hogy igy meg ugy vedekeztem. Mert, ha valaki MEGFELELOEN vedekezik, szinte nincs eselye teherbeesni (naptari modszer plusz ovszer boven eleg, meg gyogyszer sem kell). Vannak kivetelek, teny es valo, de ezek KIVETELES esetek! Szoval, ha nem akarja valaki szegenysegben felnevelni a gyereket, vedekezzen. De, ha megfogan egy uj elet, jobb megolni, mint szegenysegben felnevelni? Nem ertem, miert folytatnak olyan sokan strucc politikat es inkabb homokba dugjak a fejuket, hogy jaj, ez nem gyilkossag. Es nem hogy igazolja onmagat, de meg azt jelenti ki, hogy ezzel csak JOT tesz a babaval, inkabb haljon meg, neki igy jobb. Hihetetlen es szamomra erthetetlen. De mindenki a sajat eletet eli, o hozza meg a donteseket es felel is erte kemenyen, es nemcsak itt a foldon...

2011. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!