Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányom van. Az a nagy...

12 éves lányom van. Az a nagy probléma, hogy egyáltalán nem érdekli a tanulás. Félévben megbukott 2-ből is. Meg van bűntetve érte, ha rossz jegyet kap, de nem hatja meg. Nem mehet sehova, nincs tv, számítógép. Már nem tudom mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék rá hatni ?Kérem csak az írjon aki tud valami okosat tanácsolni!
2011. febr. 4. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ülj le vele, és tanuljatok együtt, kérdezd ki. Ha nem alakult ki benne eddig a feladat és kötelességtudat, az a ti hibátok is. Ha egymaga nem képes ellátni a feladatát, akkor másképp nem tudod, csak ha sokkal több időt szánsz rá. Sok-sok beszélgetés és jó cselekedetek pozitív megerősítése is kell a büntetés mellé. Biztos van oka, hogy miért nem tanul. Lehet több figyelmet szeretne tőletek...
2011. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Így van, ülj le vele, kérdezd ki, tanuljatok együtt. De nem a te hibád. Későn nő be a feje lágya, addig sajnos szenvedhetsz vele. Mondd el neki azt is, hogy ha nem tanul, rossz szakmája lesz, ha viszont tanul, akkor végezhet majd olyan munkát amit élvez is. A további sorsa függ a most következő évektől.
2011. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Három kamaszom van. Büntetéssel eddig nem sok mindent tudtam elérni náluk. Én inkább beígérek valamit jót, ha javul a helyzet az éppen problémás dologban. Nem feltétlenül anyagi dologra gondolok. Ha pl. nem segítenek a házimunkában, nagytakarításért cserébe a kedvenc, időigényes kajájukat ígérem. Ha egy tárgyból komolyan rontott valamelyik, és kijavította, megengedek neki valamit, amit addig nem, pl. tengerimalac kerülhet a házhoz.

Az a baj a büntetéssel, hogy ennyi idősen már nagyok hozzá (mondjuk én amúgy sem vagyok büntetéspárti). Ha bünteted, úgy érzi nem szereted, és eltávolodik tőled. Én ezért alkalmazom a pozitív megerősítést.

2011. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ennyi idősen baromira nem érdekli Őket a most még távolinak tűnő jövő (továbbtanulás, munka, megélhetés). De az jó ötlet, hogy kicsit ülj le vele tanulni. Ha nem durcásan, feszülten teszed ezt, Ő is élvezni fogja a közös munkát, ha nem is az első pillanattól.
2011. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Leülök vele tanulni,fel is mondja nekem a törit is meg a környezetet is.Amire a suliba ér már nem tudja,max 2-re.Na ez miért lehet.állítólag a tanár is hibás mert az óráján félnek a diákok.aEz ügybe megyek jövő héten a töri tanárhoz.
2011. febr. 4. 17:11
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Az én osztálytársam is megbukott 2 tantárgyból történelemből és matekból,és ő is 12 éves ..Találj ki valamit,és attól tiltsd el amit a legjobban szeret. azért beszélgess el vele,hogy milyen felnőtt lesz így belőle
2011. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Jaj a 17.11-es szerintem nagyon rossz tanács! Ha bünteted, akk már csak rosszabb lesz!

Ennyi idős korban meg engem sem érdekelt a továbbtanulás, érettségi ilyesmi.

Inkább dícsérd, ha vmit jól csinál meg bíztasd nagyon sokat!

Az előző tanácsok (egyet kivéve) mind nagyon jók voltak szerintem is és érdemes megfogadni őket!

Próbálkozz sokat segíteni a tanulásban, hátha menni fog! Csináljatok közös programokat(vásárlás, film nézés..).

1 kis kitérő: azt írod, h egy idő után a lányod elfelejti, amit megtanult, naa én dettó így voltam ált.-ba meg gimibe, egyetemen már oldódtam 1 kicsit. Nálam az volt a baj,h ha szerepelni kellett (pl. felelni) annyira túlizgultam, h elfelejtettem azt is, amit tudtam. A dolgozat lapokat hullámosan adtam be, annyira izzadt a tenyerem. (Jaa és volt olyan tanár, akitől kirázott a hideg. Érzékeny lélek voltam akkor is meg most is.) Ha hiszed, ha nem nekem az agykontroll, a pozitív gondolatok sokat segítettek!

Majd írd meg, h lett-e vmi változás.

2011. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

én 13 vagyok és lány.

Szerintem az nem fogja megtörni, ha ennyi midnentől eltiltod, persze az alap, hogyha szar jegyet kap, aznap pl nincs tv, de semmi, még barátokközt vagy valóvilág sem.

én elég jól tanulok, de most azért mert jó osztályba kerültem.

hiddel enm az ő, és nem is mindig a tanár hibája. Ha egy idősödő ember a tanár, akkor ő még emlékszik a régi időkre és azt akarja visszaállítani. Ha fiatal, akkor bizonyítani akar, hogy ő is tud kemény lenni.

Az osztély hibája, mert nem olyan a közösség, amiben tanulhatna, tanulni tudna. az én osztáélyom odafigyel, mert mind azért jöttünk gimnáziumba, hogy tanuljunk, és nem másért.

Azt a hozzáállását kell megváltoztatni, hogy nem feltétlenül a barátainak kell megfelelnie, mert abból nem él meg, nem építheti a barátaira az életét, a tanulás a fontos, és az hogy egyetemre menjen, legyne jó karriere, családja. a végén mindig za a lány lesz a feleség, a jó munkavégző, aki fiatalon nem a banda szemében akar nagy lenni, hanem a saját baráti körében akik önmaguk maitt szeretik őt sés ha kell tanulnak vele, de nem csak azt csinálják, hanem lemennek, buliznak, de első a tanulás.

Jó ez közhelyesen hangzik, de így van, akár tetszik akár nem!

2011. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ja, és az általánosos osztélyosmben nem tudtam figyelni.

amúgy gondolom van pár barátja, akik hasonló helyzetben vannak mint ő. gondolom elég okos a csaj, csak a jegyei rosszak, gondolom elég értelmes ... az a baj, hogy hatodikban elég nehéz a tananyag, de azt is meg kell tanulni.

tényleg ülj le vele, csendes en és szépöen beszél át vele, csináljatok példákat.

2011. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam,hogy tanuljatok együtt.MINDEN NAP. A végén már valószínűleg maga fogja.Bár ez sokáig tarthat míg rájön...

Mond el neki mért jó a tanulás.Az ember hova juthat el ha tanul.És mi lesz ha nem lesz munkája... Mert itt kezdődnek a gondok..:S

Sok sikert;)

2011. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!