Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ennyire korán kezdik...

Tényleg ennyire korán kezdik a lányok a szexuális életet, vagy ez extrém eset?

Figyelt kérdés
12 éves lányom osztálytársnőjének anyukája panaszkodott, hogy rajtakapta szex közben a lányát annak 15 éves távoli unokatestvérével. Az egy dolog, hogy én ezt nem merném reklámozni, de érdekelne, hogy ez mennyire gyakori?
2011. febr. 11. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Huhh...szerintem nem ez az általános szerencsére. Ugyan nem csináltam statisztikát de szerintem 15-17 év az átlag. Én 16 voltam. Azért a 12 elég extrém eset.
2011. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy itt olvasom a kérdéseket, sajnos elég gyakori. A legrosszabb pedig az, hogy nem tudnak semmit a korai szex veszélyeiről, a védekezésről és azt sem tudják, hogy egy lány hogy eshet teherbe!
2011. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez extrém eset, bár tény hogy manapság egyre többször fordul elő, hogy a lányok általános iskolás korukban vesztik ez a szüzességüket. De azért a 12 az nagyon ritka szerintem, legalábbis olyan családoknál, ahol törődnek a gyerekekkel és normális kapcsolatuk van a szülőkkel, nem csapódnak már 10 évesen ilyen utcai bandákhoz stb...


Szerintem manapság az átlag az 16-18 év körül van, azért még mindig bőven vannak akik20 felett is szűzek. Én 20 évesen vesztettem el, és érettségikor (19-20 évesen, 5 évfolyamos gimibe jártam) még több olyan oszt.társam is volt, akinek még semmilyen párkapcsolata nem volt, nem hogy szexuális élete (és nem, egyéjszakás kalandokról nem volt szó :).


Szóval azért manapság is sok lány van, aki 17 felett veszti el a szüzességét, sőt az én környezetemben a 18-20 közötti időszak a "legnépszerűbb", de sajnos tényleg egyre többször fordul elő, hogy 13-14 éves kislányok versengenek, hogy ki tud több fiúval lefeküdni... A pár évvel idősebb srácok meg persze kapnak az alkalomra.


Remélem, hogy azzal a 12 éves kislánnyal alaposan elbeszélget az édesanyja, és ha meg nem is tudja tiltani neki a szexet, legalább tisztában lesz azzal, hogy mit csinál, és a kockázataival...

2011. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert egy kicsit megijedtem. Látom, hogy az én lányomat is foglalkoztatja már a külseje, örül, ha megdicsérik, vagy odafigyelnek rá. De eddig meg sem fordult a fejemben, hogy akár ez is megtörténhet, annyira nem vettem észre, hogy izgatná a fiúkérdés. Pedig nyitott gondolkodású család vagyunk, a nagykamasz bátyjának is az apja vett óvszert, amikor barátnője lett. Akkor most kezdjek aggódni?
2011. febr. 11. 12:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó kapcsolatod van a lányoddal, akkor nem kell aggódnod. Főleg, hogy ott a bátyja is. Beszéljétek meg azokat a dolgokat, amelyek érdeklik őt. Mondj el neki mindent. Egyébként ez szerintem is nagyon extrém eset. Én 15 éves vagyok eddig 2 barátom volt, :) de olyan, hogy szex meg sem fordult a fejünkben. Barátnőm fél éve jött össze a pasijával, ők már gondolkodnak azon, hogy lefekszenek egymással. A fiú elmúlt 17, barátnőm most tölti a 16-ot. :)
2011. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát... én 13 éves vagyok és van olyan osztálytársam, aki már nem szűz. Nekem viszont még fiúm sem volt. Tehát elég változó..
2011. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én 15 éves lány vagyok,nemhogy a szex nem érdekelt ennyi idősen,de még a fiúk se...Fél éve járok a barátommal,előtte nem is érdekeltek.Nekünk tavaly,8.-ban volt rengeteg előadás a szex veszélyeiről,de szerintem korábban kellene,mert sajnos sokszor előfordul,a környékünkön egy 12 éves lány terhes,és mellette cigizik!Ők örökbe fogják adni a babát,7 hónapos terhes.
2011. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én osztálytársam 12 évesen,sínek melletti bokorban veszítette el egy 21 éves csávóval.:|
2011. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bar en nem eppen ma voltam 12, mar akkor, a 90-es evekben is voltak olyan lanyok, akik bizony 12 evesen nem voltak szuzek. 3 lany osztalytarsam a 6-bol 14 eves korara mar nem volt szuz es ez nem tegnap volt...szoval kiugro eset, nem mindennapi, de elofordul minden iskolaban, osztalyban ilyen. Most egyik ismerosom meselte, hogy 14 eves rokonat abortuszra kellett vinni es a lany dicsekedve ujsagolta mindezt az osztalytarsainak ("nem kell suliba jonnom, abortuszom lesz!"). Szoval...eh.
2011. febr. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nos, ez reszben extrem is meg nem is.

sajna manapsag ezt tulnyomo reszben azert csinaljak, hogy ne logjanak ki a sorbol, kvazi a menosegert teszik. ehhez mar hozzaszokhattunk.

az mar komolyabb gond, hogy egy rokonnal csinalja, hisz akarmennyire tavoli, de akkor is rokon. ezen a pszihologus is segithet, de en egy jo csaladi beszelgetes sok problemat megoldhat.

2011. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!