Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit tegyek, ha 16...

Szerintetek mit tegyek, ha 16 évesen fogalmam sincs róla, hogy milyen egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés

lány vagyok

gimibe járok

a reál tárgyak nem mennek, és nem is igazán érdekelnek

a humán tárgyakból 4es, 5ös vagyok

ezen kívül nagyon szeretem az angolt

nemsokkára meg kell mondani, hogy mit szeretnék jövőre emelt szinten tanulni

az angolt szeretném az már biztos, az irodalmon meg még gondolkodok

szerintetek ha a humán dolgok érdekelnek, akkor milyen szakma lenne nekem megfelelő?


2011. ápr. 3. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
pszichológus akartam lenni egy ideig, de az amolyan divatszakma lett, és a pszichológusokkal is Dunát lehet rekeszteni
2011. ápr. 3. 11:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

még ráérsz ezen gondolkodni

csináld az angolt emelten és még 1 nyelvet


bölcsésznek ne menj,ennyi fix

2011. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom tanácsolni, hogy az angolt tanuld emelten és ezek mellett a magyart vagy a törit.Esetleg bioszt.

Én angolt, magyart, és tesit csinálom emelten, de még énsem tudom hova akarok menni tovább.

17/l

2011. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Engem 14 évesen fárasztanak ezzel:\

Szerintem a nyelveket tanuld.Anélkül ma már semmire sem mész.

2011. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Gyerekek, semmi gáz, ha még nem tudjátok, hova akartok menni. Nekem 21 évesen ütött be, hogy mit szeretnék tanulni, mi lesz majd a hivatásom, most, 22 évesen vagyok első éves az egyetemen.

Egyenlőre koncentrálj az érettségire, a gimis tanulmányokra, tanulj nyelveket, hogy később bármit kezdeni tudj magaddal!

Időt kell adni az embernek, hogy tudja, mit szeretne csinálni. Gimiben én is rettegtem, mert azt hittem, hogy érettségi után azonnal tudnom kell hogy mit fogok csinálni életem végéig.

Nagyon sokan hagyjuk félbe a tanulmányainkat, mert jövünk rá, hogy mit is szeretnénk igazán, hogy ami most van, azt csak a szülők miatt tanuljuk, stb.

Szóval még akármi lehet. Ne aggódj.

2011. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te legalább bármilyen tantárgyat választhatsz.

Én szakközépiskolában vagyok és elég bonyolult rendszerünk van. Pl. választani kell, hogy infót vagy föcit tanulunk tovább. Én pl. az infót nem szeretem, mert nem annyira tudom, a föcit sem szeretem, de viszonylag könnyen megtanulom, viszont úgy érzem a közgazdaság érdekel leginkább, ehhez viszont kellene az infó..De van olyan szakirány, amit ha felveszek nem kell választanom, hogy infó vagy föci, mert elég a szakirány. A mi osztályunknak 3 szakirány közül lehet választani, ami engem érdekel heti 8 óra lenne, ezenkívül szeretném felvenni az angol nyelvet (németet már tanulom közel 10 éve) heti 3 órában + az alaptantárgyak.

Elég bonyolult rendszer és nem tudom, mi legyen...:/


Viszont nekünk azt mondták, hogy attól függetlenül, hogy most mit választunk még sok mindent tanulhatunk egyetemen, főiskolán.

A másik pedig az, hogy nem muszáj főiskolára, egyetemre menni. Egyre több rokonom mondja, hogy tapasztalataik szerint 1-1 jó szakmával lehet olyan jól keresni, mint diplomával, ha nem jobban. Szóval nem kell feltétlenül egyetemre menni.

15/L

2011. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát kérd meg anukádat, hoyg szánjon rád 2-3 napot, és vigyen el pár egyetemre ahol körbenéztek.
2011. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!