Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológiából fogok érettségizni...

Biológiából fogok érettségizni ősszel, javítót teszek, középszinten. Tanulói jogviszonyom már nincs, egyetemre járok, és fogalmam sincs hogy vannak a szóbeli tételek?

Figyelt kérdés

Mikor érettségiztem belőle, ugye volt egy B tételsorom és egy projektmunka. De a projektet már nem csinálhatom, mivel ugye nincs tan. jogviszonyom. OMnél mondták. Szóval kell egy A tételsor. De az mi?? És hol találom?:S

Segítsetek, min 90% a cél ...


2010. jún. 15. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az OM-nél jelentkezele, akkor ők beosztanak egy iskolába. A tételeket ki szokták tenni az oldalukra a megszabott időben.


Ha te bemész személyesen egy iskolába ott nem kötelesek fogadni, de ha fogadnak, akkor az adott tanártól kell a tételeket elkérni.

2010. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az az igazság, h írtam egy mailt a tanáromnak, nem válaszolt .. szval osszon be inkább az OM valahova ...

csak nem tudom mit tartalmaz a biologia "A" tételsor, nem is találok infot régebbről, csak a B-t tudom

2010. jún. 15. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, valamilyen kísérlet mindig az A tételsor.

Ha B része a tételnek "emberes", akkor lehet pl. az A tételsor növényhatározás, vagy állatok/növények összehasonlítása, stb.

Ha viszont a B tétel pl. a környezetszennyezésről szól vagy a hulladékgazdálkodásról vagy a nemzeti parkokról, akkor az A tétel valami "emberes" kísérlet lesz, pl. mérd meg a pulzusod, majd csinálj 10 gugolást és mérd meg újra, mit tapasztalsz.. vagy a patella-reflex vizsgálta vagy a vakfolt vizsgálata, stb.

2010. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm szépen!

de a kísérletekről valamit nem találhatok sehol h mégis kb miket kérhetnek?

2010. jún. 15. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg bármit, ami biológiával kapcsolatos.

De jobban járnál, ha egy suliban jelentkeznél érettségire, és ott tudnál konzultálni a tanárral.

2010. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!