Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól teszem, hogy megelégszek...

Jól teszem, hogy megelégszek a testsúlyommal vagy azért kezdjek el fogyózni?

Figyelt kérdés
Az van, hogy pár évig gyötörtem magamat azzal, hogy milyen csúnya vagyok meg hogy fogynom kellene stb. Elkezdtem fogyózni mindenki azt mondta, hogy huhh milyen sokat fogytam, de aztán gyorsan vissza szedtem a kilókat. Elkezdtem sportolni hetente 3x1,5 óra egy héten. Az edzésekről mindig hula fáradtan jövök el. Még sem fogyók hanem hízok. Sokan azt mondják, hogy csak azért mert az izom fajsúlya ngayobb mint a zsíré meg hogy ne kilóban hanem centiben mérjem. Meg egyik ismerősöm megláttogatott azt mondta milyen sokkat fogytam. Most is azt vallom, hogy csúnya vagyok, mint a bűn. Meg kövér mint az állat(165-167 cm vok és kb. 79 kg),de már ez sem érdekel mert aki akar az így fogad el aki nem akar így elfogadni az úgy se fog elfogadni/szeretni. Szerintetek kezdjek el fogyózni? 14,5/L
2011. ápr. 10. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

az igaz hogy ehhez a magassághoz sok, de lesz majd olyan fiú aki elfogad, és ne fogyókurázz, mert tönkre teszed a fejlődésben tartó szervezeted. Mert megvonod magadtól a szügséges, tápbevitelt. 13L

és hidd el nekem hogy szép vagy. És nem vagy dagatt.

2011. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ilyesmi vagyok, bár edzésig, hasonlóig el se jutottam. :) A magasságodhoz tényleg soknak tűnik, bár ha izmos vagy, akkor annyira talán nem is. A lényeg, hogy te jól érezd magad és ne mások véleménye érdekeljen. Tudom, ez nehéz, de a divat, mint ruhába test-alkatban is változni fog, most a gebék uralják, de lehet, hogy egy pár év múlva a teltebb lesz az ideál, szóval semmiképp se ez alapján dönts.

Nem a mi véleményünk a fontos, a tiéd. Ha jól érzed magad nem számít hány kg vagy. Ha nem, akkor vagy elfogadod magad vagy el kezdesz fogyózni. Ha utóbbit választod mindenképp a szüleiddel beszéld meg, ne hülye fogyókúrákat válassz, hanem étkezz egészségesen és mindennap mozogj egy kicsit. :) És tényleg ne kg-ban hanem centiben mérd. Akármihez is fogsz sok sikert! ;)


15/L

2011. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon elégedetlen voltam a testemmel, de aztán rájöttem ha nem a "szépségemmel" tudok kitűnni a tömegből az nem baj. Nem vagyok szép, de (nem nagyképűségből írom le) legalább okos vagyok, jó a beszélőkém, és elég jó vagyok az írásban. Egy ideig a külsőmmel foglalkoztam(nem sokáig) azt rájöttem, hogy inkább nézzem a belső értékeimet, mert azok sokkal fontosabbak, mint a külső.
2011. ápr. 10. 14:33
 4/14 anonim ***** válasza:
A tornát semmiképp ne hagyd abba. Javítja a közérzeted, és előbb utóbb le is megy a plusz, de ha nem az se baj, az a fontos, hogy te fogadd el magad és szeresd is, akkor mások is fognak.
2011. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
első vagyok: Megadtam magadnak választ: Nem a külső a fontos hanem a belső. Most még tini korbsn lehet, de ha felnőttek leszünk akkor már nem.
2011. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is duci vagyok(162cm/58kg) és sokan bántanak a suliból. Viszont a sulin kívüli társaságban én vagyok az egyik legjobb csaj. Szerintem te is öltözködj csinosan, esetleg kérd egy jóizlésű barátnőd segítségét. És 100% vagyok, hogy szép vagy, csak bemeséled a hülyeséget:)

13L

2011. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó én nekem nem kellenek öltözködési tanácsok, de azért köszi a tanácsot. Én mindig próbálok fiúsan öltözni vagy, úgy,hogy ne nézzek ki úgy mint egy bohóc.
2011. ápr. 10. 15:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a fiús öltözködéssel van baj. Ha csinosabban öltöznél, kicsit nőiesebben, akkor lehet, hogy jobban is éreznéd magad a bőrödben.
2011. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!A BMI-d 28,31,a percentilised 97,ez azt jelenti,hogy a korodbeli lányok 97%-ának kevesebb a testsúlya (persze a testmagasságot is figyelembe véve),mint a tiéd.Nem a kinézeted miatt kéne ezen változtatni,mert lehet,hogy arányosan oszlik el rajtad,de egészségügyi szempontból jobb lenne,ha egy kicsit fogynál a későbbiekben.Ennek ellenére azt mondom,még korai elkezdeni a fogyókúrát,hiszen fejlődésben vagy.Most egyelőre azt tudom ajánlani,hogy próbálj meg kevés édességet,cukros üdítőt inni,a mozgást pedig ne hagyd abba,akkor minden rendben lesz!

Sok szerencsét! ;)

2011. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy tényleg aki szeret, úgy fogad el, ahogy vagy.
2011. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!