Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kamasz gyerekedre mi a...

A kamasz gyerekedre mi a jellemző inkább? Szívesen megy családi programokra a szülővel/szülőkkel, vagy inkább a barátaival van,vagy leginkább otthon, a szobájában?

Figyelt kérdés
máj. 25. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Nem szeret menni programokra, nem is megy
Nem szeret menni, de unszolásra végül hajlandó
Barátokkal szeret csak eljárni otthonról
Szereti ugyanúgy a családi programokat,mint kiskorában
Inkább csak otthon ül, nem megy sehová senkivel
33 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
(Most is pl. Úgy látszik csak én lelkesedek azért,hogy menjünk valahová a gyereknapi hétvégén. Rugalmasan állok hozzá, ahová ő is szeretne, de sehová nem akar menni... érdemes ezen rugóznom, vagy engedjem el, nem tudom...)
máj. 25. 09:20
 2/9 anonim válasza:
91%

Én igazából nem szeretek sehová se menni. Se ilyesmi programokra meg családi összejövetelekre se. De úgyis elrángatnak a szüleim mindenhova ha akarom ha nem szóval nem nagyon van beleszólásom ezekbe sajnos és így mégjobban utálok ilyenekre elmenni.

Én azt mondom hogy ha nem akar menni akkor inkább ne nyaggasd vele szerintem mert lehet hogy ez után még rosszabb lesz (saját eset alapján).

16/L

máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátokkal bármikor bárhova. Amikor itthon van, akkor is a szobájában van és a barátaival beszél. Családi programokra is vevő néha, de csak akkor, ha tényleg érdekli maga a program. Szerintem ez a normális, nem is erőltetek nagyon semmit.
máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Kamasz. 10 perc alatt változik :D
máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak elinditani nehéz őket. Mikor benne vagyunk a kalandban, akkor már jó.
máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk totálisan a programtól függ. Koncertre, moziba, fagyizni, strandra, Dédihez, unokatesóhoz bármikor jön az összes.

Falunapra, tesó előadására, a közelbe kirándulni, apa versenyére drukkolni már erősen hangulatfüggő.

De a barátokkal sem akarnak állandóan bárhová elmenni, ehhez nem elég extrovertált a banda. :)

máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 13,5. Ahova nem szeretne, nem jön. Nem is erőltetem. De valahova igen, és akkor nagyon lelkes. Ilyen fele-fele arányban. Ilyen választási lehetőség nem volt, ezért írtam le. Amúgy inkább telózik, ha nem jön, a barátaival ritkábban van.
máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Iskolába utálnak járni! Családi programokra csak muszályból, de azt is ritkán. Barátaikkal néha mennek ide, oda, ám nem viszik túlzásba azt sem. A szoba, az ágyuk a legfőbb program számukra. :-(

17 éves fiúnk 2 éve depresszióval küszködik, ettől mára az egész család is szenved. Iskolába ad hoc jelleggel jár. Kétszer volt pszichiátriai kórházi kivizsgáláson, kapott gyógyszereket, hetente jár pszichológushoz. Illetve néha oda sem hajlandó eljönni. Viszont megesik, egész nap fekszik, majd haverokkal elmegy moziba, csavarogni. Az is megesik, még az ő unszolásokra sem hajlandó kibújni a szobájából.

15 éves lányunk lassan kezdi átvenni fiúk stílusát. Egyre többször marad itthon fejfájásra, hasfájásra hivatkozva. Nyolcadik osztály befejezését is veszélyezteti a sok hiányzással. Háziorvos különböző kivizsgálásokra küldte őt is, de semmit nem találtak nála. Vagyis ez lelki eredetű.

Hiába noszogatjuk őket mérgesen, máskor próbálunk szép szavakkal hatni az értelmükre, mindegyik módszer hatástalan. Szülőként teljesen tanácstalanok vagyunk! Mégsem lehet felkapni őket és elvinni iskolába. :(

Pár éve még semmi baj nem volt! Okosak, intelligensek, akkoriban aktivitásukkal sem volt probléma. Soha nem erőltettük, csupán bíztattuk őket, így sportoltak, mozogtak, magántanárhoz is jártak. (úszás, tenisz, karate, szalontánc, foci, lányunk még fuvolázott és street - hiphoptáncolt is) Manapság semmit nem csinálnak!

Olyan, mintha reset és delete gondot nyomtak volna rajtuk és már nem is a mi gyerekeink lennének. :(

Természetesen próbáltunk segítséget kérni családsegítőtől, iskolától, orvosoktól, pszichológusoktól, de nem jutottunk előrébb. :(

máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor annyi idős voltam (most 16 vagyok), szerettem ilyenekre járni a családdal, egyedül a nagymama hoz jarassal nem voltak elégedett, de az másik sztori.

Az öcsém viszont most 12, sehova nem akar menni, csak egész nál a telefonját nézni. Elég beteges szinten.

Úgyhogy ez változik, senki sem egyforma 🤷

jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!