Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem tudok rendesen...

Miért nem tudok rendesen szőrteleníteni? :' (

Figyelt kérdés

A hónaljamat szoktam borotválni (nem rég kezdtem), csak az a baj, hogy apró alig látható nagyon rövid szőrszálak maradnak utána. Tusfürdőt szoktam előtte odakenni, anyu azt mondta úgy kell, de akkor miért nem jó? Mit rontok el folyton?

13/L


2011. ápr. 10. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Gratulálok anyádnak.... Inkább menj el havonta kozmetikushoz, aki legyantázza. Kb 1000 ft havonta... Hogy engedheti egy felnőtt nő a gyerekének, hogy elkezdje magát borotválni, és megerősítse a szőrét??? ez a legrosszabb amit tehetsz... De ha már annyira azt akarod akkor legalább borotva habot vegyél. Abból is van 200-300 ftos.
2011. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Borotválástól nem erősödhet a szőr.... Nem baj, jóaz ahogy csinálod..
2011. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :) Szóval ha borotvahabot teszek rá, akkor tökéletes lesz? ^^
2011. ápr. 10. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát inkább borotvahabot, mint tusfürdőt... Tiszta hülyeség.. Meg amúgy is többféle irányban kell borotválnod, mert a szőrszálak is többfelé nőnek... Képzeld el, mintha egy T-betűt akarnál "leírni" a borotvával.. :-)
2011. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem bőrgyógyász és kozmetikus mondta már, hogy a szőr nem erősödik meg a borotválástól. Tény, hogy dúsabbnak tűnik a szőrzet, de ennek az oka az, hogy a szőr, ahogyan nő egy bizonyos idő után hosszában szétszakad, ezért, ami eddig egy szál volt, most kettő, három szállá válik. Így valóban többnek tűnik a szőr, de nem lesz több.


Valóban jobb a borotvahab, de én tusfürdővel szoktam csinálni. A lényeg, hogy minőségi borotvád legyen, ne sajnáld rá a pénzt. Nekem a wilkinson vált be legjobban, bár nem mindig ilyet használok. A wilkinson borotvát más borotvával ellentétben 4-5. alkalommal tudom használni gond nélkül, könnyen leviszi a szőrt. S igen, célszerű több irányból borotválni, Én fentről lefelé, lentről felfelé, jobbról balra és ha kell balról jobbra is szoktam, szóval mindenhogy és teljesen sima lesz a hónaljam:D

15/L

2011. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

miről beszéltek, hogy nem erősíti meg a szőrt????

hogyne erősítené meg.

2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem erősíti meg a szőrt a borotválás. Több mint húsz éve borotválom mindenhol, és egyáltalán nem erősödött meg. Az esti fürdéskor már rutin 2 perc az egész. És tényleg jó minőségű borotva kell.
2011. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Én 16 vagyok,13 éves korom óta mindenhol borotválom magam és nem erősödött meg,sőt.

És hetente bőven elég egyszer leszednem magam és az kb 2 perc.Sokkal jobb,mint 2 hetente kozmetikushoz járni vagy otthon gyantázni magad elég sok ideig sok fájdalommal,de ember válogatja.

Anyum úgy epilálja le magát 5 perc alatt,hogy megse rezzen semmi,borotvával meg szana-szét vagdossa magát :)


Nem kell ilyezgetni,hogy majom lesz meg ilyenek ha borotválja magát.


Próbállgassd,hogy neked mi vállik be,persze ésszerű határokon belül..ne kenj mézt és kezd el úgy borotválni :D


Ne aggódj meg félj csak kikell tapasztalnod,hogy neked,hogy a jó és tényleg normális borotvát vegyél.


(a szemöldökömet nem borotvával szedem.. :D )

2011. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak a lábamat borotválom, máshol epillálok, de nekem sem erősödött meg a szőr a lábamon.

Amúgy régebben, mikor még gyantáztattam, nekem is a kozmetikusom mondta, hogy egy nagy téveszme, hogy a borotválás erősíti a szőrzetet.

Szerintem nálad az lehet a baj, hogy egy irányban csinálod.

Próbáld meg, hogy nem csak fentről lefelé húzod a a borotvát, hanem lentről felfelé is és kicsit oldalasan.

De ha az segít, szerintem erős fénynél egyszer figyeld meg a hónaljadat, hogy milyen irányban nő a szőr és akkor annak megfelelően könnyen le tudod szedni.

A másik probléma a borotvád életlensége lehet.

Ez esetben vegyél egy jó minőségű borotvát.

Amúgy ha jó a borotva a tusfürdő is éppen olyan jó, mint a hab, én a lábamat is mindig tusfürdővel szedem.

De van a kettő között is, most például a Fa-nak van egy olyan tusfürdője, amit borotváláshoz is lehet használni (shower and shave),azt használom, szerintem nagyon jó és az illata is finom :).

L/24

2011. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szőr növekedésével megegyező irányban húzd a borotvát.
2011. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!