Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tanárnak van köze ahhoz,...

A tanárnak van köze ahhoz, ami iskolán és tanítási időn kívül történik?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökünk valami szuperembernek érzi magát, vagy nem is tudom, de állandóan azzal foglalkozik, ami ilyen körülmények között történik, és ezért vesz elő embereket. Miért? Ma például a fél osztályt azért oltotta, mert sulin kívül cigizni mertek. Ebbe ne menjünk bele, a cigi szerintem (se) jó, de mégis. Mi köze hozzá? Nem lógtak el óráról, senkinek nem ártottak vele, mégis azt mondja, hogy ő felel értük. De olyankor már nem.

Emiatt függőben van a teljes osztály kirándulása.

A másik, hogy engem is állandóan szekál, mert vannak problémáim, és ide-oda küldözget, bámulja a kezemet (vágásos), és leolt ezért is, azt mondja, aggódik, de mégis állandóan kiabál, meg szinte zsarol azzal, hogy elmondja a szüleimnek (tudják, megbeszéltük). De mi jogon. Oké, aggódik, de ha már segíteni akar, akkor ne idegbetegen ordítozva tegye... könyörgöm...


Alapkérdés ugyan az. Van-e bármi köze ahhoz egy tanárnak, ami a diákjaival iskolaidőn és az épületen kívül történik?


Hisztis gyereknek tűnhetek a kérdés alapján :) De az első eset mélyen érintett, hiszen a barátaimat hurcolták meg, és nem tudok rajtuk többel segíteni, mint biztatással, hogy valahogy túlélik... a másodiktól meg még mindig gyomoridegem van, pedig több hónapja volt.


2011. máj. 20. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Vhol igaza van a tanárnak is,hisz csak a javatokat akarja!Oké,nem ordítva kéne segítséget nyújtania,de Ti fiatalok mostanság sokkal másképp látjátok a világot!Az hogy iskolán kivül történt?És akkor,már úgy gondolod hogy nem is szólhat,nem mondhatja el a véleményét?Melyik normális felnőtt embernek tetszik az szted,hogy a fiatalok többségének azt látni,hogy a bagó lóg ki a szájukból!Undorító,már nem is haragudj!
2011. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Amit te leírtál, az tényleg nem segítség. Szerintem neki is irdatlan problémái vannak és ebben a hülye féltésben vezeti le. Ha vannak dolgok, amiket a szülővel is meg mertek beszélni, h a tanárral kapcsolatban zavar, akkor talán ők is segíthetnek. Egy dolog elmondani, mi káros az életre és egy másik dolog erőszakkal beleavatkozni. Az utóbbi károsabb lehet, mint nem tenni ellene semmit.
2011. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen köze van hozzá.

A tanár mint ahogy a védönönek vagy a gyerekorvosnak is köze van és kell hogy legyen.

Miért?

Mert mi van ha az osztálytársadat verik otthon és minden nap kéken zölden jön iskolába. A tanár láthatja hogy mi történik. Ha nem lép valahogyan, akkor elöfordulhat hogy a gyereket egyszer agyon veri az apja. Akkor mit érezne? Egy felnött nem mehet el olyan dolgok felett ami a gyermekek egészségét, életét veszélyezteti, föleg akkor nem ha azok a gyerekek az ö kezei alatt vannak.


Azok a gyerekek gondolom 18 alattiak, vagy is tilos dohányozniuk, és én sem vinnék el egy osztálykirándulásra egy olyan osztályt akinek a fele dohányzik, és 18 alatt van.


A te ügyed is nagyon veszélyes, egyszer mélyebre vágsz. (mert ugye ez csak maga mutogatás miatt csinálod) aztán meghalsz. szuper apád elött eltitkolod de a tanár látja nem szól. szerinted? amúgy nálunk is vágták magukat emberek, a leges legbutább gyerek csinált ilyet. ö volt aki mindig bugdácsolt, így rákentük hogy mekkora hülye.

2011. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

A tanárod a törvény alapján teszi a dolgát:


A pedagógus, illetve az iskola mint intézmény gyermekvédelmi feladatai


1993/LVVIX. Törvény a közoktatásról:

19. §

(7) A pedagógus alapvető feladata a rábízott gyermekek, tanulók nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben kötelessége különösen, hogy

d) közreműködjön a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok ellátásában, a gyermek, tanuló fejlődését veszélyeztető körülmények megelőzésében, feltárásában, megszüntetésében,


94/11. MKM rendelet

6. § (1) A nevelési-oktatási intézmények közreműködnek a gyermekek, tanulók veszélyeztetettségének megelőzésében és megszüntetésében, ennek során együttműködnek a gyermekjóléti szolgálattal, illetve a gyermekvédelmi rendszerhez kapcsolódó feladatot ellátó más személyekkel, intézményekkel és hatóságokkal.

(2) Ha a nevelési-oktatási intézmény a gyermekeket, tanulókat veszélyeztető okokat pedagógiai eszközökkel nem tudja megszüntetni, segítséget kér a gyermekjóléti szolgálattól.

(6) Az iskolának és a kollégiumnak kiemelt figyelmet kell fordítania a szenvedélybetegségek megelőzésére, illetve a gyógyult szenvedélybeteg tanulók beilleszkedésének elősegítésére.

(7) Az iskola továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadással segítséget nyújt a tanulónak és a szülőnek a középiskolai, szakiskolai, felsőfokú iskolai tanulmányok megkezdéséhez.

2011. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem örülnöd kéne, hogy valaki foglalkozik az egészségeddel. Én is elismerem, hogy a lekiabálás esetleg pofon nem a legjobb pedagógiai módszer.. de az sem célravezető, hogy valaki közömbös.

A fiam kollégista náluk sincs megengedve, hogy sulin kívül alkoholt fogyasszanak vagy cigizzenek. Rendszeresen ellenőrzik őket és most egy újabb tilalom van: nem fogyaszthatnak energiaitalt.

szaktanári jár érte. Ugye én a kollégium miatt nem tudom ellenőrizni, hogy mit iszik... (bár nem szokott hazudni nekem)a prefektusa rajtakapta h energia italt fogyaszt, szaktanárit kapott, én meg az elektronikus naplóból értesültem mindezekről. Természetesen leteremtettem a gyereket, ő meg mint te is fel volt háborodva, hogy hogy képzeli ezt a prefektus bele szól az életébe,semmi köze hozzá stb...

Elmagyaráztam neki, hogy később majd felnőtt szemmel mindent másképp fog látni. Hogy mi maradt meg benne? Majd idővel kiderül... A kamaszkor az ellenszegülések kora... át kell jutnotok rajta!

Jah! És az hogy saját magadba szándékosan kár teszel, nem megoldás a kamaszkori problémákra.

Kitartás! ki fogod nőni...

2011. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

énszerintem az iskola kapuján kívül történt dolgok nem tartoznak rá, nincs hozzá semmi köze, amúgyis lehet 18 alatt dohányozni, arra nincsnen rendelet, csupán eladni nem lehet nekik

14/f

2011. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nemtudom, nekem nagyon jó ofőm van:)

Mi vagyunk a 'kiscsibéi' és mindig anyáskodik, és mondja, hogy mi márpedig hozzá tartozunk, + mindig megvéd minket más tanárokkal szemben, vagy kitalál valamit, hogy ne kapjunk ki valamiért.

Én is vagdostam magam. És tudták a szüleim is. Aztán meglátta a tesitanárom (szívem csücske az a szadista) és persze elmondta neki.

Beszélnem kellett hát az ofővel. Elmondtam neki mindent, hogy miért csinálom, hogy érzek, stb, tiszta normálisan beszéltem vele (leszámítva, hogy mindketten elbőgtük magunkat XD) És utána azt mondta, hogy csak próbáljam meg abbahagyni. És sikerült :)

2011. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem nincs hozzá köze. Csak addig amíg az iskola területén tartózkodsz. Ha máshol vagy már nem az ő dolga hanem a szüleidé. De attól még véleménye lehet és lehet hogy tényleg csak aggódik. Az ordítozás azonban soha nem jó megoldás. Főleg nem egy tinivel akinek inkább segítség kéne valaki aki ítélkezés nélkül végig hallgatja és úgy mondja el a véleményét hogy az ne legyen bántó. Sajnos a mai világban túl sok a fiatalokra nehezedő nyomás amit nem igazán vesznek komolyan a felnőttek. Pedig lehet hogy csak napi húsz perc beszélgetés kéne hogy érezzék meghallgassák őket és törődnek velük.
2011. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá hisz nem a suliba mondta ne hagyd magad az ilyen tanár sose azért szól mert ő segíteni akar hanem azt nézi mibe köthet bele .
2011. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
te emós vagy bas.ki :((
2011. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!