Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanárnak van joga (tanítás...

Egy tanárnak van joga (tanítási órán) rákérdezni a vallási nézetemre?

Figyelt kérdés
Azt válaszoltam, hogy '' ha jól tudom erre a kérdésre nem vagyok köteles válaszolni.'' erre másnap behívtak az igazhatóhoz hogy hogy képzelem ezt.. (több dologról volt szó, de ezt is említették.)
2011. szept. 16. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem udvariasabban is megfogalmazhattad volna, hogy nem szeretnél erre a kérdésére válaszolni! Azért mégiscsak tanár, több tiszteletet érdemel.
2011. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mint írtad, nem ez volt az első dobásod.


Egyébként valóban nem vagy köteles válaszolni, de ezt kicsit finomabban is közölhetted volna.

2011. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a másik dolog teljesen más.. késtem 2 percet egy másik óráról..
2011. szept. 16. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem megkérdezheti, Te viszont jogosan tagadhatod meg a választ. Semmi joga ahhoz, hogy emiatt behívasson az igazgatóhoz! A vallási nézeteid nem rá tartoznak.
2011. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert 2 percet késel egy óráról még nem szoktak igazgatóhoz küldeni.

Hogyha tiszteletlen vagy akkor küldhetnek igazgatóhoz.

Gondolom nálad már halmozottan vannak a fegyelmi dolgok, ez ilyen utolsó csepp lehetett a pohárban?

2011. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
soha, semmilyen gondom nem volt, még egy beírásom sem, most vagyok 11.-es. A 2 perc késés úgy nézett ki hogy a tanár nem engedett be órára, mert késtem, majd az osztályfőnöknek úgy adta elő, hogy be sem mentem órára.
2011. szept. 16. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom, de úgy fest valamiért ellenszenves vagy nekik. húzd meg magad inkább. amúgy igazad volt és abszolút etikátlan egy tanárnak ilyet kérdezni. nyilván sértette a büszkeségét,hogy beégetted mások elött. egyébként szerintem nem volt bunkó a válaszod. lehetett volna finomabban fogalmazni, de ha felháborítót kérdez ne csodálkozzon. vallási és politikai kérdést feltenni nem illik
2011. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen vallás, politika, magánéleti dolgokhoz semmi köze.

De eltudom képzelni hogy a tananyag kapcsán kérdezte.

Nálunk Társadalom ismeret órán konzervatív és liberális között kellett választani egy példán keresztül és senki sem sértődött meg mert nem szégyen ha valaki felvállalja magát, meg egyébként sem konkrétan erre kérdezett rá. De az se bántuk volna ez egy ilyen tantárgy komoly témákról véleményt kell kifejteni. Tőlem kérdezhette volna mit gondolok a vallásról normálisan válaszoltam volna. Sztem nincs ebben semmi felháborító a politikai dolog se zavart volna, de azt meg kifejezetten tiltja a suli szabályzata. Engem csak a magánéleti kérdés zavarna.

2011. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A közoktatási törvény szerint kifejezetten nem szabad rákérdeznie. A tiltakozás jogos. (Egy tanár)
2011. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!