Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a cikkről? Szexuális felvilágosítás: mikor érdemes elkezdeni és hogy csináljuk?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik a cikkíró hozzáállása a módszerekkel kapcsolatban is meg a folyamatosan történő felkészítéssel kapcsolatban is.

[link]


2011. máj. 21. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó cikk. Mikor szülésznőnek tanultam, akkor volt lehetőségem középiskolában felvilágosítást tartani. Minden előadás elején nekem szegezte valaki a kérdést, h miért van erre szükség, ők 17-18 évesek, mindent tudnak. 5-10 perc múlva bámultak rám mint boci az új kapura, mert az ismereteik nagyon felszínesek voltak ám.

Anyukám velem sem beszélt ilyenekről v kiszínezte az igazságot. Jobb lett volna ha megteszi.

2011. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett a cikk. Pedig én még fiatalka vagyok, mégis azért sokmindent tudok...a suliban nálunk már ÖTÖDIKBEN volt felvilágosító óra, a védőnővel.mindenről szó esett.anyuval ez tabu téma, mondjuk jobb is...csak szimplán megtiltotta hogy pasizzak...

13/L

2011. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a cikk, a címe viszont elgondolkodtató.

Véleményem szerint egy jó felvilágosítás nem úgy történik, hogy a szülők egy bizonyos életkorban felvilágosítják a gyereküket, hanem kicsi korától az életkorának megfelelően látják el információkkal.

Nekem szerencsém van, mert nálunk a családban semmilyen témát nem kezelünk tabuként. A szüleim kb. 7-8 éves koromban kezdték el a felvilágosítást, ha kérdésem volt, mindig őszintén válaszoltak. 10 éves koromra már tisztában voltam a szexszel is, a mensiről pedig már előbb is tudtam. Bármilyen kérdésem volt, mindig fordulhattam a szüleimhez, de a két idősebb tesóm (nővérem 11, a bátyám pedig 10 évvel idősebb nálam) is szívesen beszélgetett velem. Őket is ugyanígy nevelték.

Persze a net és a tinimagazinok felvilágosító rovata is hasznos volt számomra.

Az iskolában csak 7. osztályban volt felvilágosító óra, a védőnő röviden beszélt a női nemi ciklusról és a terhesség létrejöttéről, de a szexről szó nem esett...

Amíg a felvilágosítás is ennyire hiányos és felületes, addig ne csodálkozzunk, hogy magas a tiniterhességek aránya...

Egészségügyi középiskolába jártam, és a 11. osztály utáni nyáron egy kórházban voltam gyakorlaton. Szinte percenként toltak a műtőbe 14-15 éves lányokat abortuszra. Sőt, voltak 12-13 éves kislányok is. Nem vagyok prűd, de ez szinte sokkolt.


26/L

2011. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg ezt csinálom a gyakorlatban.:)Amint felmerül egy kérdés,igyekszem megválaszolni az ő szintjükön,annyira részletesen,amennyire ŐK szeretnének belemerülni.Jobb így,mert szinte észrevétlenül tudnak meg mindent,nem egyszerre kell rájuk zúdítani egy feszengős beszélgetés alkalmával.
2011. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ʙiA ◘♥◘ válasza:

A cikk nekem is hasznos volt,sokat hallottam már suliból,netről,magazinokból és még sok helyről ijeneket,itthonról nem,és remélhetőleg elkerülöm...semmi kedvem ezt a témát feszegetni,nekem is nyílta kijelentette anyum hogy 16 éves koromig nem akar látni engem fiúzni,és ezt is akkor mondta amikor 1 fiú barátommal,(de komolyan semmi nem volt köztünk)meg látott az utcán,pedig csak ép mentünk haza fele,csak a többiek már elszakadtak a bandából!!annyira bepánikolt h esetleg járok vele...mé mindig nincs barátom,ugyh nyugott lehet,de ha lenne fogalmam nincs h titkolnám el előle ... ?

14/L

2011. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
.
2012. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a barátnőmmel egymást világosítottuk fel.


14 évesek voltunk.


15F

2012. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már egész kicsi kortól kezdve kell persze csak a gyerek szintjéhez mérten. Ha pedig kamasz akkor legyen olyan a kapcsolata legalább az egyik szülöjével hogy mindent öszintén megtudnak beszélni.
2012. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!