Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor kell, ill lehet felvilág...

Mikor kell, ill lehet felvilágosítani a gyereket? Az én fiam 8 éves.

Figyelt kérdés
Kérdez néha olyanokat,hogy azt sem tudom mit mondjak.
2009. márc. 19. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nekem igaz még nincs gyerekem, de én 5 évesen lettem felvilágosítva.

Amugy nem kell, csak ha a gyerek kérdez, szerintem, amig nem érdekli felesleges vele terhelni.

Esetleg megkérdezheted, hogy tudja e hogy lesz kisbaba.Aztán majd eldöntöd, hogy el kell e magyaráznod.

Nem bioszórát kell tartani, hanem elmondtahod neki nyugodtan.Hogy ha egy fiu és egy lány kisbabát szeretnének , mert szeretik egymást, és ÖSSZEHÁZASODTAK!, akkor hogy működik a dolog.Pl.: A fiu beporozza a lányt és akkor lesz a hasában a baba, vbagy valami ilyesmi.Öcsém most van abban a korban, mint a te fiad, de ő már elég hamar kb. 5 éves korában ilyen kéárdésekkel bombázott:)Persze először az ember azt se tudja mit mondjon, vagy mit ne.De mivel te vagy az anyukája, ezért jobb ha tőled tudja meg, mintha filmekből, újságokból, mert azok nem festenek valós képet.

Sok sikert!


21/L

2009. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Minél hamarabb annál jobb. Az enyém most lesz 7, de már lassanként adagolom neki. Mivel rákérdezett jóóó hangosan a DM-ben, hogy "Anyaaa!Mit mondtál mire is való az a gumiiii?"
2009. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Az én fiam 10 éves és lassan fokozatosan beszéltük meg ezeket a témákat. A gyerek születését úgy 6 éves kora előtt (akkor jött a kis tesó). A szex dolgot meg azóta is folyamatosan mikor kérdése merül fel, megbeszéljük. Szerintem ha kérdezz nyugodtan válaszolj neki úgy hogy megértse, de talán még nem kell minden apró részletre kitérni. Az én fiam úgy 8 évesen tudott a szexről, de azt gondolta hogy mi vagyis anyáék nem szexelnek.
2009. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Van egy ilyen a wikipédián: Wikikönyvek, "Szép mese gyerekeknek szerelemről, szexről".
2009. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

A felvilágosítást tényleg jó már korán kezdeni,mivel a mai kamaszok már 13-14 éves korukban nemi életet élnek és gondolom senki sem szeretne még nagyszülő lenni,ezért a védekezés témakörébe alaposabban is bele kell magad ásni.

Könyvesboltokban kapni kiskönyveket,amik gyerekeknek a nemiségről szexualitásról segítenek beszélni,érdemes belelapozni.A szülők sokszor amúgy túlságosan rágörcsölnek a témára,nemtudják hogyan mondják meg mi micsoda,pedig már iskolában elég hamar elkezdi őket ez a téma foglalkoztatni.

Én még mindig a könyvre tippelek,hasznos tanácsokat ad:)és sok szerencsét

2009. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
szerintem 12 éves kor között, msot gondolj bele, szerencsétlen gyereknek elkezdesz dumálni hogy mi is az a szex, hogyan kell védekezni, zavarban lesz ő is, meg te is, 12 környékén a legalkalmasabb, 17 vagyok, "nemrég" én is kicsi voltam (most se vagyok hű de nagy) és nem örültem volna annak, ha anyukám akkor elkezd velem beszélgetni erről, meg így is, suliban is felső tagozaton kezdtek erről beszélni velünk
2009. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

12/F


engem senki nem világosított fel, de mégis már 10 éves koromóta verem

2009. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Na, én a felnőtt lányomtól sokszor hallom, hogy nem voltam jó ebben a felvilágosításban. Hogy neki mennyi gondoja volt, és nem mert hozzám fordulni, és én nem mondtam meg, hogy hogyan kell úgy, hogy jó legyen, és más dolgok. Ha ma lenne kicsi gyerekem, tudnám. De akkor nem tudtam, és nagyon sajnálom, hogy így volt.
2009. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha már 'olyanokat' kérdez, akkor valószínű, hogy tudja hogyan lesz a kisbaba, csak meg akar róla bizonyosodni, hogy valóban így van-e?

Én nem kérdeztem erről a szüleimet...osztálytársaim mondták el...még 1. osztályos koromban...

De minnél hamarabb annál jobb!

2009. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!