Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ahhoz hogy eldöntsem melyik...

Ahhoz hogy eldöntsem melyik gimibe menjek, csak neten tudok keresgélni?

Figyelt kérdés
Félek mert jövő év után gimibe megyek,és nem tudok dönteni,hova menjek,vagy maradjak ott ahova 8 éve járok,mert ez gimi is.Ti hogy keresgéltek,illetve milyen szempontok alapján?
2011. jún. 14. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát voltak nyílt napok meg volt egy ilyen könyv,amibe mindent leírtak.Már egy évet kijártam:DDD

de szakközép..^^

2011. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én gimis vagyok, hatosztályosba jöttem, most végeztem a hetediket.

Hát mivel elég kis városban lakom, és ez az egyetlen gimi, a többi középiskola, meg szakközép, ezért teljesen biztos volt, hogy vagy hatodik vagy nyolcadik után ide jövök, mivel építészeti egyetemre szeretnék menni, és ha itt fakra járok nagyobb az esély hogy felvesznek. Vagyis, gondolom egy középpel is elértem volna, de mivel még 100%-osan nem döntöttem el, hogy mi leszek, ezért itt a gimi, csak 11.-ben kell választanom azthiszem :D


Amúgy nézz szét a neten is, hogy milyen sulik vannak a közeledben, újságban szoktak feladni előkészítőről hirdetéseket, ismerősöktől kérdezősködj, barátaitokkal beszéljétek meg :D

De ha jól érzed magad, akkor maradj, bár én elmenekültem szó szerint abból az osztályból. És rájöttem, hogy az általános egy nagy becsapás. Amiből simán, 0 perc tanulás mellett hatodikban ötös lettem, abban most küzdök a négyesért :D Törit se tanultam egy percet sem tavaly, idén viszont majd megszakadok mert 9.-es tananyagot veszünk :D

2011. jún. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 4-5-ös tanuló vagy, akkor mindenképp gimnázium! Szerintem a legjobb szintű oktatást az úgynevezett nyolcosztályos gimnáziumok nyújtják, illetve, ahová én jártam, ott a nyolcosztályosoknak (A-soknak) volt a legnagyobb tekintélyük úgy a többi diák körében, mint a tanároknál. Magyarul mindig őket sztárolták a kiváló tanulmányi eredményeik miatt. Egy ilyen iskolában olyan nagy a versengés, hogy a tanulók egymást ösztönzik abban, hogy minél jobban teljesítsenek, hiszen lemaradni ciki a többiekkel szemben! Egy ilyen osztályban már 8.-ban vagy legalább kilencedikben sokaknak van valamilyen idegen nyelvből középfokú C-típusú nyelvvizsgájuk, aminek később óriási hasznát veszik! Mindenképp úgy válaszd ki a sulit, hogy utána érdeklődsz, hogy megyei szinten melyik az az iskola, amelyiknek a legjobb a híre, a legmagasabb a tanulmányi átlaga! :) Ha igyekszel, szorgalmas vagy és segítőkész, kedvesen viszonyulsz a többiekhez, akkor könnyen találsz majd barátokat és be tudsz illeszkedni! :)


21/L

2011. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!