Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Máshol is csak a Facebook számít?

Máshol is csak a Facebook számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Történelem órán Trianonról , beszélgettem a töri tanárral , hogy milyen szemétládák voltak a többi hatalom, akik szét osztották a Magyar királyságot. Meg még ,hogy a cigányok felveszik a segélyt meg mindent lopnak, csalnak.

Az volt a rossz amikor elkezdi a Márk inkább beszélgessünk valami értelmesről a Facebook-ról ,mert őket nem érdekli az ilyen hülyeségek. Ez nekem nagyon rosszul esett.

Meg ,hogy kinek ennyi ismerőse van , mennyi like.

Nem is érdekli a többi gyereket , a Hazájuk, Trianon és más esemény, Szlovák elnyomás, Románok magyar veréseik, hatalom ellen aló megmozdulások ,tüntetések , cigányok, politika........


Olyan rossz ,hogy az osztályban 23-man vagyunk és 21-en szinte állandóan Facebook-koznak. Barbi azért nem csinálja ,mert el van törve a jobb keze.


Csak az érdekli őket , mennyi like-juk van, és mennyi ismerősük.



7.osztályba jártam , most leszek 8. osztályos.


2011. jún. 17. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem mért gond, hogy te értelmesebb vagy és az agyi kapacitásod fejlettebb a többi diáktársadénál.

Örülj neki.

Ha őket nem érdekli, akkor az ő problémájuk. Te meg olvasgass pluszba ezeknek meg 'hódolj' ennek a 'hobbidnak'. Hátrányod nem lesz belőle, sőt! csak előnyöd.


Nem kell minden 13-14 éves gyerek iq-nak megegyeznie a korával :]]]

2011. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
77%

Szia!


13/l vagyok és nem vagyok fenn a Facebookon! És nem érdekel, hogy kinek hány ismerőse és like-ja van ahogy téged sem. Szerintem ez egy szomorú dolog, hogy eltűntek azok az igazi kis kávézóban dumálgatós találkozgatások a barátokkal. Együttérzek! :)

2011. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sajnos a mai fiatalságnak az életét elveszi a Facebook, és a többi internetes oldal... Én is szeretek Facezni, de mondjuk naponta 1 órát.

Te nagyon becsülendő lány vagy, hiszen téged most (gondolom) az érdekel a legjobban, hogy a lehető legjobb középiskolába kerülhess be, és normális, jól fizető munkád legyen! :)


13/L

2011. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Nem is érdekli a többi gyereket , a Hazájuk, Trianon és más esemény, Szlovák elnyomás, Románok magyar veréseik, hatalom ellen aló megmozdulások ,tüntetések , cigányok, politika...... "


Ez a kérdés sokkal összetettebb, mint amit hetedikes fejjel fel lehet fogni. És a történelem kontextusában kell értelmezni Trianont, a cigánykérdést pedig társadalmi, szociológiai ismeretek fényében. Más különben csak általánosításokból tudsz kiindulni, vagy abból, amit a szüleidtől hallasz. És az élet nem háború és küzdelem, mint a hogy te látod, mert úgy látom, tizenéves létedre elragadott az erőszakos retorika, ami pontosan a dühre épít, és nem a logikára, racionalitásra.

Ez az én véleményem. Meg az, hogy jó ezekről fiatalon gondolkozni, de ha rosszul csinálod, egyoldalú lesz a látásmódod.


A Facebookozók meg hát... Rengeteg dolgot lehet csinálni az életben gépezés helyett, amik ráadásul élvezetesebbek is. Az én kortársaim még megélték, és örülök ennek (pedig csak 20 vagyok).

2011. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Magyarok közül is van,aki lop,csal,hazudik.Például minden magyar politikus.Meg még civil emberek is,szóval ez nem etnikai kérdés.Ez inkább becsület kérdése.Nem kellene rasszistának lenned!Ez engem sem érdekelne.

Ez a hazánk,igen.Amit tönkretettek évszázadok alatt.Persze,hogy sokakat nem érdekel a haza,mikor látják,hogy külföldön mennyivel jobb az életminőség és a várható élettartam.

A másik része pedig az,hogy nem tudsz ezek ellen a dolgok ellen tenni.Az egész Magyarországnak kellene összefognia azért,hogy mondhassuk magunkat Valakinek.

Harmadrészt azt is szeretném leírni,hogy a magyar mentalitás áll az irigységből,a hazudozásból,egymás lenézéséből,bizalmatlanságból,büszkeségből,türelmetlenségből.

Mindenre tudok sajnos példát mondani.

Irigyek egymásra a szomszédok,mert az egyik szomszéd kisebb házban lakik,mint a másik,ennek diplomája van,annak meg csak szakmai bizonyítványa.Ez részben lenézés is.És akkor kibeszélik egymást.

Hazudozni fiatalok,idősek szoktak Magyarországon.A fiatal szülők a hazugságot mélyen megvetik.Ott van például a város-falu ellentét.

Büszkeség a magyarságra..a múltunkra..de mégis a jelenre nem kellene annak lenni!

Türelmetlenségre példa,hogy dudálnak össze-vissza egymásra,nem segítenek,szóval még a segítőkészség sincs meg a magyarokban.

A magyarok talán a gasztronómiájukra lehetnek büszkék,meg arra,mert azért volt annak idején MAGYARORSZÁG,most már csak Magyarország létezik.Mi a különbség?Nem csak az,hogy nagy betűvel írtam..hiszen tudod mi volt Trianonban.

Sok igazságtalanság.

Sok helyen csak a facebook számít,igen..éppen ezekért a dolgokért.

15/L

2011. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
igazad van abba hogy túl sok már a fészbukból, de nem beszél arról mindenki (legalábbis az én osztályomban). nem hiszem el hogy csak az érdekli őket hogy hány ismerősük van meg hogy hány lájkjuk. szerintem te egy kicsit máshogy látod a dolgokat, és az az érzésem hogy te csak azt tartod jónak amit a szüleid mondanak, és nagyon a hatásuk alatt vagy... a cigányok se mind olyanok, amilyennek most te így gondolod őket... ők is emberek, és nekik is volt okuk arra amiket csinálnak. viszont szerintem te még (és én is) fiatal vagy ahhoz hogy ezeket a dolgokat felfogd. nekem z a véleményem hogy ennyi idősen inkább érdekeljen a facebook, a haverok és ilyenek mint a politika és a történelem, amit lehet hogy ha más szemszögből látnál megint mást gondolnál. ennyi idősen még inkább élvezned kellene a gyerekkorodat. és őszintén te eléggé nagy strébernek tűnsz... és én is értelmesebbnek tartom a facebookot mint ezeket a témákat :D engem valahogy teljesen hidegen hagy, főleg hogy nagyjából értem csak hogy miről beszélsz :/ azonban nekem is nagyon elegem van a fészből mert vannak akik órán is szünetben is otthon is sőt strandon is azt nyomják, mintha nem lenne érdekesebb dolog a földön. pedig szerintem elég unalmas. naponta max. 1 órát fészezek. de őszintén az is elég :) kérlek ebben a korban szard már le ezeket, és élvezd az életet ne ez legyen a legfontosabb. de ha nagyon érdekel ez, akkor ne a múltat nézd, hanem tegyél M.o. jövőjéért! :)
2011. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
amúgy előző vagyok 14/L
2011. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is sokkal szívesebben politizálok, mint beszélek a fészbúkról, főleg, hogy nekem nincs is olyanom. Nem is hiányzik.
2011. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez a mai fiatalság. -.-"

Hiába, lehet fent az interneten, 16531 képed is, 143486 lájkkal, olyan ismerősöktől, akiknek a felét nem ismered, hiszen tegyük hozzá, hogy a tinik mindenféle arab pedofilt meg ismeretlen embereket is visszajelölnek... Ami nem csak szánalmas, még veszélyes is lehet.

De nincs mit tenni. Lehet hogy ez egy nagyon menő dolog, és bizonyára az is marad, sőt, lehet hogy még felkapottabb lesz, de attól még, hogy Facebookon vagy valaki, a való életben senki maradsz ;)

Az agyon szerkesztett képek között hol ismernek meg élőben? Hányan ismernek igazán, a Facebookos ismerőseid közül? Hagyjuk már... Lehet hogy suliban nagyon menő ha nem figyelsz az órán, és még a telefonon is kockulsz, de hülye maradsz... :D

Úgy hogy csak annyit tudok mondani, hogy már csak egy év. :) Utána hidd el, kész élmény lesz, teljesen megújulsz ha gimibe kerülsz. :) (Azért feltételezem hogy gimibe mész, mert a kérdésed alapján is intelligens embernek tűnsz) Végre kikerülsz a sok értelmetlen, éretlen gyerek közül. :) Hidd el, tapasztalat! :P

Nem baj, ha te ilyen vagy, és nem az átlagos kocka nyomorék kamasz :)

14L

2011. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem van Facebookom, de csak azért, mert az osztállyal ott beszéltük meg a dolgokat. (35 gyereket szünetben elkapni sokkal nehezebb, mint Facebookon :D)

Mellesleg én is mindig kérdezősködős voltam, és minden érdekelt.

Ja és a gimivel kapcsolatban: igaz hogy elitebb környezet valamivel, de ott is ugyanúgy megvannak ezek a dolgok.

Viszont ha van kedved beszélgetni, privátban is nyugodtan írhatsz. Szeretek beszélgetni a történelemről, és politikáról.


20L

2011. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!