Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hová mehetnék? Nem maradhatok...

Hová mehetnék? Nem maradhatok otthon.16L

Figyelt kérdés

anyukám újraházasodott, és a férje megmondta hogy nem szeretné hogy velük lakjak költözzek el valahova.

De nem tudom hova menjek, rokonoknak van elég gondjuk, nem mehetek hozzájuk, talán koliba mehetnék de ahoz kell pénzt kérjek otthonról. anya azt mondta ha elmegyek enyém a gyerektartás apától és a családi pótlék fele.annyiból meg lehet élni? (aug.15ig kaptam időt összepakolni)anya azt mondja hogy igaza van a férjének, neki új családja van már és én abba nem tartozom bele. utálja apukámat mert megcsalta és mindig mondja hogy egy ilyen szemét gyereke ne lakjon az ő házában


2011. júl. 8. 18:01
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
olvastam itt hogy amíg 18 leszek elvileg köteles lenne eltartani.ez igaz? bár én is menni akarok itthonról :/
2011. júl. 8. 18:04
 2/49 anonim ***** válasza:
83%
Sajnálom hogy ilyen anyukád van...
2011. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
91%
Fúúú uristen mekkora egy szemét anyád van!!!!!!!!!!!
2011. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nagypapa,nagymama?
2011. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
hidd el, én is :) nem én választottam...
2011. júl. 8. 18:07
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

ilyet nem is hallottam! Kötelessége nevelni, gondozni, eltartani, vigyázni az életedet. Apukádtól kérj segítséget! Ha nem megy, egy tanárod vagy keresztanyád segítségével a gyámügytől. Nme lehet annyiból megélni, és neked még szülői felügyeletre van szükséged. Ne menj el!!! Ha muszáj, akkor nagyanyádhozt, apádhoz, nagynénédhez. Fiatal vagy az önálló élethez még! Esetleg ősztől kolesz.

Ha nincs hova menni, felvesznek a gyermekvédelem otthonába. Kersed meg a legklözelebbi anyaotthont, vagy Családsegítő intézetet ott eligazítanak

2011. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodig nem tehet ki, apáddal mi van?

amúgy a családsegítőben tudsz segítséget kérni, ők el tudnak helyezni egy intézetben

2011. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

apa nem akar engem, fizet rendesen, de neki is van már új családja, nem is tudom hol lakik.

nagyszüleim messze, erdélyben, öregek, szegények, betegek :/

a gyerektartás 45ezer egy hónapban, és még a családi pótlék. mindent én csináltam otthon, takarítani, főzni tudok, el tudnám látni magam. lehetetlen ennyi pénzből?(albérlet?)

2011. júl. 8. 18:10
 9/49 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy nem nagyon mernék hatósághoz fordulni mert bajba keverném anyáékat.
2011. júl. 8. 18:11
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Te is lehetsz oylan mint anyád. Jelentsd fel őket. Közben vedd fel a zsebedben lévő telefonnal amiket mondanak hogy legyen bizonyítékod.
2011. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!