Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 8. osztályban milyen tanszerek...

8. osztályban milyen tanszerekre lesz szükségünk?

Figyelt kérdés

Írtam egy részletes listát, de fogalmam sincs, hogy ezek közül melyek a feleslegesek, és melyek azok a dolgok, amelyeket kifelejtettem.


Magyar nyelv és irodalom


3 db felsős fűzött vonalas füzet (A/4)


Történelem


1 db felsős fűzött vonalas füzet (A/4)


Német nyelv


2 db felsős fűzött vonalas füzet (A/4)


1 db A/5 alakú szótárfüzet


1 db lefűző mappa (Schnellhefter)


20 db lefűzhető nylon tasak


Földrajz


1 db felsős fűzött vonalas füzet (A/4)


Matematika


1 db A/4 alakú négyzethálós füzet (fűzött)


1 db A/4 alakú sima füzet (fűzött)


1 db 30 cm-es vonalzó


2 db különböző alakú háromszögű vonalzó


1 db körző


1 db szögmérő - műanyag


10 db A/4 alakú négyzethálós dupla papírlap


Fizika


1 db A/4 alakú négyzethálós fűzött füzet


Kémia


1 db A/4 alakú négyzethálós fűzött füzet


Biológia


1 db felsős fűzött vonalas füzet (A/4)


Ének-zene


1 db kottafüzet (36-16)


Rajz


12 színű festék (nem kínai)


Sulifix ragasztó


2-es, 6-os, 12-es ecset


vizes edények


törlőruha


1db famentes, spirál vázlatfüzet (B/4)


5 db A/3 famentes rajzlap


1db 30 cm-es egyense vonalzó


1 db háromszögű vonalzó


1 db felsős vonalas füzet (A/5) - az 5-6-7. osztályban használtat folytatjuk


6 db-os színes tempera


2 vagy 3 B-s ceruza (nem Rotring)


Technika


1 db A/4 sima fűzött füzet


Testnevelés


1 db egyen póló (az iskolában kapható)


1 db tornanadrág


1 pár tornacipő


1 pár fehér zokni


Minden tantárgyhoz


1 db kéken író toll


1 db zölden író toll


1 db pirosan író toll


1 db kicsi, egyenes vonalzó (tolltartóba való)


6 db-os színes ceruza


1 db HB-s ceruza/rotring ceruza


1 db olló


1 db ragasztó


1 db leckefüzet


2 csomag írólap


1 db szövegkiemelő


2011. júl. 11. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
pontosan ugyan azok kellenek mint 7. osztályban, nekünk ilyenek hogy olló, ragasztó, már 5. osztálytól nem kellettek, de ha nálatok kérik 7. 8.-ba meg igazábó,l leszartam a HB meg a nem tom milyen ceruzákat, volt 1 ceruzám meg 2-3 tollam, lapot meg mindig kértem valakitől vagy téptem füzetből:D technikára megint nem vittem semmit, nem is kérték, de lehet nálatok igen ezt neked kell tudni. Füzeteket meg nem kell így kiszámolni ha betelt bemész a papírboltba és veszel még egyet.
2011. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja kezdődött a szünet ember.Még van időd bőven ezen goldolkozni :D
2011. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bakker :D. Én egy füzetbe írok mindent és egész jól megvagyok, nem kell ennyi hülyeséget venni.
2011. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb., mint hetedikben...

Papírlapok, írólapok minek kellenek ?

Ne mondd, hogy tavalyról nem maradtak tollaid, rottringjaid...

Tavalyi torncipő jó még gondolom.

Leckefüzet tök felesleges, írd a füzetedbe a házikat.

Ami a rajzot illeti, tavalyról nem amradt meg festék, törlőruha, ecset ? Felesleges mindenből újat venni...

2011. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom :D Mennyi mindent összeírtál, de még csak most kezdődött a szünet. Különben meg nem kell ezen ennyit gondolkodni, vegyél, amit használsz. Mondjuk minek ragasztó, festék, írólap, olló, matekra sima füzet, stb.?
2011. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igaz, én hatosztályos gimnáziumba járok, de most voltam 8.os. Én leckefüzetet nem használok, mindig az adott tárgy füzetébe írom fel a leckét, az órai anyag után. Sokkal átláthatóbb, nem kell visszakeresni, hogy az adott órához melyik feladatok kapcsolódnak. Bár általánosban sokszor nem tolerálják, ha a füzetbe írod, nem tudom, miért:) Tesire kell 2 póló, zoknid meg gondolom van több is, ha a tanár nem ragaszkodik a fehérhez, akkor javaslom a drappot/feketét, mert a fehéren minden kosz meglátszik:) Rajzra egy HB-s ceruza jól jön, a kontúrokat, részleteket megrajzolni (pl. puha ceruzával szemet javítani nehéz. Mi rajzon nem használhatunk vonalzót. Nekünk 30 db A/3as lap kellett, nem tudom, mik a tanár elvárásai, mi mindent arra csinálunk. Matekon mi két spirálfüzetet simán teleírunk, mondjuk rengeteg példát dolgozunk ki. Sima füzet nem kellett, szerkeszthettünk a négyzethálósba, csak nem szabadott a vonalra húzni a vonalat, csak vázlatnál:) Minden más tárgynál fojtasd a tavalyi füzetedet, később sokkal egyszerűbb visszakeresni a dolgokat, és év eleji ismétlésnél is jól jön. Meg szoktak visszautalások is lenni, szóval akkor sem kell előrángatni a tavalyi füzetet. Matekra, fizikára kell számológép, matekra javaslom egy tudományos számológép beszerzését, jól jön, és a gimnáziumi évek alatt úgyis szükség lesz rá. De ha nincs rá keret, akkor csak lehessen vele négyzetre emelni, gyököt vonni. Ha már ilyen részletesen leírtad: kell jó minőségű radír, ami nem keni szét a puha ceruzát, legyen nálad 2 kék toll (én mondjuk feketével jegyzetelek, sokkal jobban szeretem, szóval abból, amivel mindig írsz, legyen kettő). Az olyanokat, mint írólap, beadandó lapok, te tudod, hogy a tanárok mit kérnek. Ja, és német, jó, ha van nálad szótár. Hirtelen ennyi, ha még eszembe jut valami, leírom.
2011. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én most vtam nyolcadikos de nekem szerintem fele ennyi füzetem nem vt :O

leckefüzet nyolcadikba nem tudom mennyire népszerű nálunk egész oztályba 1 vagy 2 gyereknek vt és elég sokan vagyunk

2 csomag írólap? egyedül Dancinak vt nálunk írólapja meg talán Barninak, de Barniéra dogát irtunk vagy füzetből téptünk ki, Danciét meg elleveleztük meg hajót hajtogattunk xdd

2011. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
hát ez röhej. én most érettségiztem le, minden tárgyból volt 1 füzetem, és ennyi. szerintem túlreagálod, vagy nem is tudom minek nevezzem ezt..
2011. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
kicsit stréber vagy, hogy még alig kezdődött a szünet de már ezen gondolkodsz. fele ennyi füzet szerintem elég, gondolom jók rád a tavalyi tesi cuccok is én nem hiszem hogy a tolltartód teljesen kiürült év végére. (a szövegedből nem hiszem hogy olyan vagy mint én: kidobáltam őket az iskola 2. emeletén az ablakból év végén. :D)
2011. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 a_maestro_főnök ***** válasza:
100%
ne,!.. ez poén? Mit görcsölsz ezen? Ráadásul 8, emberek nemtom ki hogy volt vele de én 8at lesz.rtam, 3 füzetből megoldottam az évet semmit nem tanultam mégis kitűnő voltam, igaz a magatartás az nem volt zsír. Azt mondom hogy felejtsd el a kötöttségeket, pihenj, és eszedbe se jusson az iskola. Még 2 hónapig!! Mellesleg 5-10 év múlva nem lesz ennyi időd agyalni pláne nem ilyen hülyeségeken. Akkor már fogod értékelni a nyarat.
2011. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!