Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg mindenkinek ott kell...

Tényleg mindenkinek ott kell élnie ahová született?

Figyelt kérdés

mert nem véletlenül születtünk oda, akkor valószínűleg ott kell "teljesítenünk"... de én kb. úgy vagyok ezezl hogy akárhová menjek csak ne maradjak itt.

ismerősöktől hallottam hogy zsarolják őket a munkahelyükön, az átlagfizetés a magyaroknál iszonyú kevés, és egyre több bolond embert, hajléktalant látok. mindenhonnan a szerencsétlenség sugárzik.. de kinnt, angliában, ausztriában, svájcban, voltam, és amint átértünk a határon derű és vidámság , a magyar résznél meg szürkeség, lehangoltság. kinnt olyan kedvesek az emberek, jómódban élnek, nincs sok gondjuk. se angliában, se ausztriában, svájcban egyetlen egy csövest sem láttam, egyetlen egy részeg bolond sem volt a buszon. sőt, minden kifejezetten tiszta, és illatos. ausztriában még az autópályát is fényképezni kellett...

tehát. el szeretnék költözni 18 éves koromban, szeretnék au-paireskedni, kb. 1 évet, aztán ugyanabban az országban, ahol vagyok, menni egyetemre, majd elhelyezkedni. anglia, franciaország, hollandia, svédország, svájc. nálam ezek jönnek szóba.. de nem a fővárosok, mert sokkal több bűntény lenne... tehát nem london hanem oxford , cambridge vagy birmingham, nem párizs, hanem marseillase, vagy versailles... stb..

de lehet hogy a sorsom magyarországra kíván ide szántak? de ha belegondolok h itt kelljen élnem valahogy a 10-20 évvel későbbi magyarországot sokkal rosszabb helyzetben képzelem el...

azt érzem hogy lassan mindenki külföldre megy majd, és magyarország megszűnik létezni..de valahogy ez nem tölt el semmiféle érzéssel..


2011. júl. 12. 00:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, dehogyis, ott élsz, ahol jól érzed magad!

Ettől nem lesz senki kevesebb, mert "elhagyja" a hazáját.

Én is külföldön élek, és úgy tűnik, itt is maradok.

2011. júl. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
hm..., furcsa, hogy szerinted kint minden szép és jó, meg mindenki jómódban él meg kedves és minden illatos.. Ez olyan tündérmeseszerű és nem igaz. Biztosan jártál már külföldön?
2011. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
81%

Kint sincs kolbászból a kerítés, de menj oda, ahol jól érzed magad.

Nekem egyébként az északi országok annyira nem jönnek be, de pl. Spanyolországban úgy érzem magam, mintha hazamennék. Pedig csak kétszer voltam kint, és egyből az ugrott be, hogy itthon vagyok, mehérkeztem...

Amikor meg hazajöttem, olyan furcsa volt az egész és napok kellettek hogy visszaszokjak.

2011. júl. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
igen voltam már külföldön.a hangulata mindennek sokkal jobb. és köztudott hogy gazdagabbak is gondolom kihat az életükre, viselkedésükre, boldogok..itt mindenki aggódik.
2011. júl. 12. 01:19
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Én lelépek rögtön, amint lehet. Idén voltam Angliában, és tény, hogy ott sem tökéletes minden, na de a magyarokhoz képest...

Amúgy nézheted a másik oldaláról, talán épp azért születtünk ide, hogy meglássuk, milyen helyen is élhetnénk, és hogy akarunk-e jobbat, eldönthetjük.

A londoni metrót láttad? Le voltam nyűgözve, komolyan, bár nemkicsit tömegiszonyom volt.

2011. júl. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

"köztudott hogy gazdagabbak"

már aki..

Persze, a francia fiatalok is épp azért szoktak randalírozni meg autókat felgyújtogatni mert olyan boldogok voltak munkanélküliségtől. Spanyoloknál majdnem a fele munkanélküli.


Nem állítom, hogy nem lehet kint jobb, sőt. De ezzel a külföldöm minden jobb és illatosabb hozzáállással nagyon pofára fogsz esni :( (Bocs, nem beszólni akarok, de ez a legtalálóbb kifejezés)

2011. júl. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Ott élj, ahol szeretnél, próbáld ki, amíg lehet, nehogy évek múlva siránkozz, mi lett volna...


Egyetlen fura dolgot tapasztaltam a kint éléssel kapcsolatban (konkrétan USA). Több gyerekkori barátom, ismerősöm is kint él, és kint haza vágyik, itthon meg olyan szűkösnek éreznek mindent, hogy szó szerint bezártságérzetük van, és vissza kívánkoznak... Szóval valahogy nem otthon és itthon, hanem se otthon, se itthon.


És akkor szorult még össze a szívem, amikor a volt legjobb barátnőm egyszer itthon volt, és őszinteségi rohamában kipakolt: azért ment ki, mert úgy érezte, itthon nincs esélye saját ház, autó, jó munka... Ehhez képest 15 év múlva, amikor már zöld kártyával, válással, 1 gyerekkel a háta mögött végre hazalátogatott, azt látta, hogy nekem is van saját házam, autóm, gyerekeim, állásom (3 évig itthon voltam a gyerekekkel, ő meg 2 hét után kénytelen volt visszamenni dolgozni, mert ki kellett fizetni a kórházi számlákat, esélye se volt szoptatni...)

Na persze nem ugyanaz az életszínvonal: az én házm csak 83nm, az övé 300..., nekem skoda fabia, neki GMC...

2011. júl. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha én egyszer valaha külföldre költözöm akkor az biztos nem lesz végleges nekem Magyarország a hazám magyar vagyok és a magyar nemzetért szeretnék munkálkodni nem idegenekért. A turistáknak még jó hogy nem a legszegényebb területek mutassák meg, ott is vannak gondok bőven. A média nagyban felelős a mai helyzetért hogy mindenki külföldre szeretne menni sőt még buzdítják is az embereket.
2011. júl. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát szerintem ilyen elképzelésekkel jobb ha itthon maradsz.

Az általad említett országokban ugyanilyen az élet, mint Magyarországon, csak azért látod másnak, mert azt akarod látni.

Nekem sok ismerősőm él kint és az ottani éhbérért dolgoznak, amit itthon egy jó szakmával, nyelvtudással a dupláját megkeresnék.

Azért árulkodó, hogy orvosok például, aki itthon olyan szintű sebész, hogy levágott kezet operált vissza, kint Angliában injekciót ad be, hétvégi ügyeletben. Kint olyan munkára mehetsz, amit már a bevándorlók sem hajlandóak elvégezni, ottani éhbérért. Németországban a törökök helyére mehetsz török üzletbe mosogatni.

És ez túlzás, ott is van nyomor, hajléktalanság, bűnözés-bárhova mész is.


Egyébként, ne az ismerőseidből indulj ki, az én ismerőseimet nemhogy nem zsarolják, hanem térden állva könyörögnek a munkájukért és mindent megkapnak. És nem egy közülük 1 millió forint körül keres. Miért nem belőlük indulsz ki? Ja persze, mondjuk ezért előbb meg kell dolgozni.


Ja és tudod mennyibe kerül egy kinti egyetem, aminek a diplomájával menni is fogsz valamire? Több tízmillió forint, sosem keresed meg aupaireskedéssel.

Jelentkezz itt egy jó egyetemre, nem tudom mit akarsz tanulni, aztán például Erasmus ösztöndíjjal mehetsz külföldi egyetemre. Tanulj nyelveket- két, hérom nyelvet tökéletesen beszélő magyarból kevés van. és egy mondjuk ELTÉn szerzett diplomával, két-három nyelv ismeretével itthon térden csúsznak előtted a munkaadók és massze angliai aupair fizetés felett kapsz.


Egyébként a minimálbér számítás szabályai minden országban ugyanazok, a minimum megálhatéshez elegendő. Jól hangzik, hogy Angliában a minimálbér 250 ezer forint, de ha a lakás bérleti díja 150 ezer, a kenyér kilója 1000 forint- máris ugyanott vagy, semmivel nem mész többre, mint a magyar minimálbérrel.

Akik jól jártak, azok hajókon dolgoztak, mert ott nem kellett szállást, kaját fizetni és nem volt lehetőség elszórni a pénzt. Na ők tényleg meggazdagodtak pár év alatt. Au-pairkedésből még senki sem.

2011. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Azt azért tudd,hogy nyaralni menni túristaként teljesen más,mint kint élni az ugyanúgy szükre hétköznapokat.

Nem tudom,mi alapján várná el akárki,hogy hazafiasságból itt maradjanak az emberek,amig a fizetések éhenhalni elegek.Én szeretek itt élni,ha egy mód van rá nem megyek el. Viszont ha már családja van az embernek,rájuk kell először gondolni,és számomra az ő jólétük fontosabb mint az én hazaszeretetem.

2011. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!