Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mért van sok fitymaszükületes...

Mért van sok fitymaszükületes kamasz, mert nem mindenkinek vele született szükülete van, azokat kiszűrik még kiskorban általában?

Figyelt kérdés
Akkor mitől van ennyi szükületes,mit szúrnak el,vagy mire nem figyelnek?Mitől alakul ki ?
2011. aug. 12. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Az nem elég, hogy szűrik. Ahhoz az is kell, hogy a szülő foglalkozzon a problémával és kezelje.

Egyébként a fiú csecsemők 95% fitymaszűkülettel születik. Ez teljesen általános. Csak kezelni kéne.

2011. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem mindenki születik szükülettel,soknak kamaszkor elején lesz szükülete,amikor már jó pár éve egyedül mosakszik,8-9 éves korig meg azért a szülők is be szoktak menni és azért észrevennék.Meg óvodás korig rendszeresen ellenőrzik is és ott kiszűrnék a kiskori szükületet.A mi sulinkba nincs szűrés,de nem is bánom,gátlásos vagyok és évekig tudnék rágodni rajta,de senki sem szükületes az osztályból.De hogy van hogy kamaszkorig nincs semmi baj és olyan 12-15 évesen veszi érszre,hogy feszül vagy fáj neki,még sem 1 hét alatt alakul ki?
2011. aug. 13. 12:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Aztaa... te külön mindenkinek megvizsgáltad, hogy tudod, hogy senki nem szűkületes az osztályodból?
2011. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:)Dehogy,csak dumáltunk ezekről,a szükületet magad is észre tudod venni.De most nem ez a lényeg.De a mértre a szükület kialakulását illetően ami kamaszkorra értendő,nem kiskori,vagy veleszületett szükület még nem kaptam választ mitől van?Mire nem figyelnek oda?
2011. aug. 13. 13:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan nő a bré mérete, és a bőr nem tudja olyan gyorsan követni a növekedést, ezért szűkület alakul ki.
2011. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól még majdnem mindenki így születik. Az pedig egy dolog, hogy oviban szűrik, de ha nem foglalkozik vele a szülő akkor a szűkület megmarad. És minden fiú 10-13 éves korában veszi észre, hogy gond van.

Nem később alakul ki. Ez élettani szűkület, ami magzati korban alakul ki, mivel nincsen a fityma használatban úgymond.

2011. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az is oka lehet hogy sokan apa nélkül nőnek fel, de az is hogy visszatér a katolikus szemérmesség.
2011. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy az is gond,hogy nem mondják el,ha valami feszülést,vagy fájdalmat,vagy nem csúszik rendesen éreznének akkor tornáztassák,mármint részletesen beszélni mire figyeljenek oda és mit kell tenni pontosan,ha észreveszik.Mert azért egy 13 éveshez amikor mossa elég normáltalan lenne ha bemenne valaki azt nézni hogy csinálja.De van aki nem is tudja rendesen megmosni,mert nekem természetes hogy herék is a részei,de van aki azt sose mossa,vagy játszik csak a kádban és elfelejti néha megmosni.


Meg mért van hogy korábban 3 éves is tudott már állva pisilni,most meg sokszor 5-6 éves fiúk sem tudnak?

2011. aug. 15. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez mind a szülők hibája.

Vagy azért mert cikinek találják vagy nem tudom milyen elmegondok miatt, de tabu dologgal nem foglalkoznak. És nem ezek az egyetlen hibák. A lányoknál is gyakran előfordul, hogy pl a hámosító krém összehámosítja a hüvelynyílást, vagy fiúknál nem veszik észre, hogy nincs golysi a zacsiban. Mert nem foglalkozik vele, mert ciki odanézni... És a gyerek szívja meg később a műtétekkel.

De tudok olyat is ahol azért kellett a kisfiút körülmetélni, mert olyan szinten koszos volt a fitymája alatt, hogy az emiatt létrejött gyulladás nem múlt volna el másképpen. Mert már ott tartunk, hogy ciki mosni és ciki a gyereknek is megtanítani, hogyan kell mosni....

Nem tök érdekes, hogy az ilyen problémák mindig csak a nemi szervekkel vannak? Ez a szülői szűklátókörűség...

2011. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De igazad van,de a fogakkal sem foglalkoznak annyit a statisztikák szerint.Az is érdekes,hogy én már 4 évesen szappanoztam magam,,hajat is mostam ,mostam magamnak a péniszem,csak nézték jól csinálnom,ha kellett besegítettek,de most meg sokszor egy 6-7 éves sem tudja magának megmosni,egy csomó mindent nem tud ami ilyen önállósággal kapcsolatos,tisztálkodás,öltözködés,fenék törlés meg efélék.Nem csak szüklátókör,hanem nem is tudom.Néha úgy is viselkedik egy 7-8 éves mint valami óvodás,tök neveletlen.Én figyelek magamra,de ilyen vizsgálatnak nem örülnék,mert szégyenlős vagyok,meg lelkizös is,szerintem más megoldás kellene erre.Már az óviba tanítani kellene,meg suliba akár képekkel hogyan kell tisztán tartani,mire figyelni,meg ha gyerek születik a védőnőknek az anyáknak is elmondani,mert egyik azt monjda húzkod a fütyit,másik meg nem.
2011. aug. 17. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!