Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit mondjak nekik? Nem szeretn...

Mit mondjak nekik? Nem szeretném megmondani, hogy miért, de hazudni sem szeretnék.

Figyelt kérdés
Nyáron, amikor menstruálok, a barátnőim, osztálytársaim hívnak a strandra. Én olyan intim dolognak tartom, hogy csak a legközelebbi családtagjaimnak (Anyukám és a Nagymamáim) mondtam el, és ide is csak azért mertem kiírni, mert ez egy anonim oldal. A barátnőim közül pedig senki sem tudja, pedig biztos vagyok benne, hogy már ők is menstruálnak, bár nem osztjuk meg ezt egymással. Ha hívnak a strandra fürdeni, de én nem tudok (és nem is szeretnék) ilyenkor lemenni, akkor mit mondjak egy héten keresztül, hogy miért?
2011. júl. 15. 13:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Csak kulturált válaszokat szeretnék! Köszönöm szépen :)
2011. júl. 15. 13:22
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció valóban intim dolog, de nem olyan, amit szégyellni kell, pláne barátnők előtt. Hiszen ők is menstruálnak.

Szerintem nyugodtan elmondhatod nekik, mert előbb-utóbb meg fognak rád haragudni, nem fogják érteni, hogy miért utasítod őket vissza. Egyszercsak nem fognak hívni többé sehova.

2011. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a hétre már van más programom.
2011. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit, h neked ezen a héten nem alkalmas. Egyébként meg lányok előtt tényleg nem kell szégyellni. Ez egy teljesen természetes dolog.
2011. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nagyon jól látod a helyzetet, kedves első válaszoló! Tudom, hogy ezt nem kéne szégyellnem, de félek, hogy elmondják a szüleiknek, a szüleik a mások szüleinek, és akkor már mindenki tudni fogja az osztályban. :( Sajnos nagyon sokszor piszkáltak már, mert például jóval idősebb fiú tetszett, én pedig bizalmasan elmondtam még azoknak is, akik nem a legjobb barátnőim voltak.
2011. júl. 15. 13:29
 6/22 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy rosszul vagy. Egy lány, akinek már megjött, az tudni fogja, mire mondod ezt. Nem kell így kimondani, hogy "Bocsi, most menstruálok", hanem csak burkoltan, érteni fogják és biztosan megértik
2011. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj! A felnőtteket csak a saját gyerekük mensije érdekli, más gyerekére nagy ívből tesznek. Én picike faluból származom, ahol mindenki ismer mindenkit és sosem csúfoltak a mensim miatt, pedig nekem 10 évesen jött meg.
2011. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ne aggódj amiatt, hogy a barátnőid elmondják a szüleiknek! Még ha meg is említik az anyukájuknak, hogy Te is menstruálsz abból sem lehet semmi kellemetlenség, az ő anyukájuk is menstruál és ez természetes, biztos nem fogja mindenkinek híresztelni. Ha pedig esetleg az apukájuk is hallja abból sincs semmi gond, hidd el őket nagyon nem érdekli ez. Rólam már az elején tudták a barátnőim, hogy menstruálok és én is róluk. Ezzel szerintem nincs semmi gond. Sőt még előnyös is lehet, mert olyankor szervezhettek olyan programokat, amiken az is részt tud venni, aki épp menstruál, vagy lehet, hogy tanácsokat is tudtok adni egymásnak.

Szóval szerintem nyugodtan megmondhatod a barátnőidnek, hogy miért nem tudsz menni, de Te tudod. Remélem segítettem.

2011. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mi ebbe olyan nagy dolog én tudom az osztályban mindenkiről, hogy ki mikor menstruál, pedig fiú vagyok.
2011. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
intim dolog, de teljesen normális beszélni róla.. mond nekik hogy fáj a hasad és tudni fogják.vagy ha azzal izélnek h kifogás akkor mond hogy de nem ahasam fáj hanem a méhem xD
2011. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!