Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire tartod normálisnak,...

Mennyire tartod normálisnak, hogy egy kamasz hazudik a szüleinek? Te szoktál nekik hazudni? Ha igen, miért és miben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia

szerintem attól függ, hogy miben és milyen mértékben

nálam is előfordult, hogy nem mondtam el 1-2 rossz jegyet...

de komoly dolgokban nem hazudtam, nem tudtam volna nyugodtan aludni.

Te esetleg gondolsz valami konkrétumra?

remélem majd az én gyerekeim sem fignak nekem hazudni, próbálok ellene tenni is.

viszont van a családban 1-2 kamasz aki iszonyat dolgokat művelnek el lopják otthonról az összes pénzt, hazudnak hogy barátnőnél alszik közbe meg buliba van mind ez 12 évesen...

de szerintem ez nagyban a szülő felelőssége.

a kérdésedre a válasz meg szerintem nem normális ha hazudnak!

2010. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem akár tetszik,akár nem,a legtöbb kamasz hazudik otthon.A kérdés az,hogy ki mennyit,és milyen dolgokban.És sokat hazudtam,mert semmit nem akartak megengedni,ezért kényszerültem pót megoldásokra.
2010. jan. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
általában nem hazudok...ha igazat mondom ugyse hiszik el...akkor minek hazudjak..de ha van valami olyan amit nem akarok hogy kiderüljön akkor azt senkinek nem mondom el...ha hazudok akkor mindenkinek hazudok de ez ritka
2010. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
elözö vok 14/L
2010. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez a legnagyobb mértékben az eddigi neveléstől és a kialakított szülő-gyerek kapcsolattól függ... csak akkor nem fog hazudni a gyerek, hogyha a szülő megtalálta a túlzott szigor és a túlzott engedékenység között az aranyközéputat, és arra nevelte a gyereket, hogy az megbízhat benne, na meg ha ő is megbízik a gyerekben. Ha egy szülő túl szigorú, a gyerek biztos, hogy ki fog törni egyszer és akkor arról a szülő semmit sem fog tudni, és azt fogja hinni, még mindig egy tündérke a gyereke. Ha minden meg van neki engedve, akkor meg soha nem fogja tudni, hogy mikor hol a határ, mert azt hiszi majd, mindent szabad. Erről persze beszálmolni sem fog, mert fölöslegesnek érzi majd...hiszen ő szabad, mint a madár.

Szóval aranyközépút. Ha ez megvan, akkor még fontos, hogy a gyerek tudja, bármit elmondhat, mert nem fogjátok leordítani a fejét, nem kap féléves szobafogságot, hanem elbeszélgettek a fejével, de normális, okító jellegű hangvételben. Hogy tudja, hogy bármit elmondhat, nem nevetitek ki, nem rázzátok le, hanem szívesen meghallgatjátok és segítetek neki.

Én pl sosem hazudtam anyukámnak. Mindig, mindent elmondok, sőt, legtöbbször tanácsot kérek tőle, mielőtt döntök valamiben. Persze az nem jelenti azt,hogy kötelező megfogadnom (és volt is rá példa sokszor, h nem azt tettem, amit mondott), de meghallgatom a véleményét és szerintem ez sokat jelent neki. És az is,hogy mindent elmondok neki, ami történik/történt velem.


21/L

2010. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez a legnagyobb mértékben az eddigi neveléstől és a kialakított szülő-gyerek kapcsolattól függ... csak akkor nem fog hazudni a gyerek, hogyha a szülő megtalálta a túlzott szigor és a túlzott engedékenység között az aranyközéputat, és arra nevelte a gyereket, hogy az megbízhat benne, na meg ha ő is megbízik a gyerekben. Ha egy szülő túl szigorú, a gyerek biztos, hogy ki fog törni egyszer és akkor arról a szülő semmit sem fog tudni, és azt fogja hinni, még mindig egy tündérke a gyereke. Ha minden meg van neki engedve, akkor meg soha nem fogja tudni, hogy mikor hol a határ, mert azt hiszi majd, mindent szabad. Erről persze beszálmolni sem fog, mert fölöslegesnek érzi majd...hiszen ő szabad, mint a
2010. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha elkaraom érni azt amit akarok (persze rgészséges korlátok között) én akkor hazudok. Nálunjk hál' istennek nincsen ilyen. hogy most egy 1-es olyan egetrengető probléma lenne, hogy azt titkolni kelljen.
2010. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én alsóban mindig 5-öket kaptam, aztán mikor 5.-es lettem, rájöttem nem minden olyan könnyű, és néha becsúszott egy-egy rosszabb jegy. Fél évig nem mondtam el csak egy-két négyest, később pedig max a négyeseket mondtam el, mert azt hittem "leszednék a fejem". Persze aztán rájöttem, hogy nem így van, és azóta [6. óta] mindent elmondok nekik, mert mostmár tudom, hogy hülyeség ilyen apróságok miatt hazudni, nagyobb dolgoknál meg furdalna a lelkiismeret.
2010. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is többször hazudtam, amikor kamasz voltam, de gyakran utána megbántam. Nem olyan nagy baj, ha hazudik olykor, de sokszor azért ne tegye, pláne ne mondjon olyasmit, ami az igazságtól nagyon távol áll!
2010. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
48%
Én sosem hazudok nekik,mert megbízom bennük. persze ehhez az is kell, hogy ha elmondok nekik valamit, akkor ne rögtön büntetés legyen a válasz, hanem az hogy megdumáljuk.. Dorka, 14
2010. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!