Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen tanszereket vettetek...

Milyen tanszereket vettetek 8. osztályra? Mennyiből jöttetek ki összesen? Hogy lehetne ezzel egy kicsit sópórolni, ha a jó minőségre is szeretnék törekedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni pl. úgy tudsz, hogy a legolcsóbb füzeteket veszed meg (hidd el ugyanolyan minőségűek, mint a mintásak). Szerintem még jobbak is, mert te saját magad kidekorálhatod, és legalább egyedi lesz. :D

8.ba nálunk még nem engedték a spirálfüzetet, elég ha nagy alakút veszel.

Akkor a könyveket ne csomagold be csomagolópapírba, elég az átlátszó borító.

Tolltartó, ceruzák, vonalzók, körző, festék, zsírkréta, stb. ezekre ha vigyázol nem kell minden évben újat venni, mert több évig is kitűnően használhatók.

Nem emlékszem már, hogy 8.ban mennyiből jött ki, de nem szokott több lenni 5000 Ft-nál. (persze könyvek nélkül)

Remélem segítettem! :)

2011. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még annyi jutott eszembe, hogy esetleg csomagolópapírnak vehetsz régebbi újságokat, pl Bravo, IM, ilyesmik. Ezekben ugye mindig vannak poszterek, amik kiválóan alkalmasak könyvek becsomagolására is. A lejárt újságok olcsóbbak és így a gyerek kedvenc sztárjával vannak beborítva a tankönyvei, sokkal egyedibb :)
2011. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyanazok, mint 7.-be:)

A poszter az nagyon jó ötlet, nekem az ellenőrzőmön volt.Taylor Swift volt rajta:DD

2011. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ki vásárol tanszert júliusban?? Azt szeptemberben kell , amikor a legdrágább. :P
2011. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam olyat aki saját magának fűzött füzetet a megmaradt régiből. Nagyon jól néz ki ha normálisan csinálják meg, sőt nekem is volt másodikban, akkor olyan kellett hogy egy vonalas, egy sima lap, mert mesét kellett másolni és utána illusztrálni.:)

Idén leszek nyolcadikos, én mindig otthon hagyok füzeteket, ezért olyan lesz idén, amiben vannak ilyen elválasztólapok, és egy ilyen vastag füzethez több tantárgy tartozik majd.

A tavalyi német füzetemben volt nyelvtan, biosz, kémia töri is. Hát ez elég szégyen, mert mindig otthon hagytam a füzeteket :(

2011. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Nem a füzeteken szeretnék spórolni, mert nekem az sokkal áttekinthetőbb, ha minden tantárgyra külön füzetem van. Inkább a festékekre, ceruzákra, hegyezőkre stb.-re gondolok, mert a papírboltokban általában mindig a drágábbat akarják az emberre sózni, és lehet, hogy a 4.000 Forintos áru rosszabb minőségű, mint a 2500 Forintos. :) Esetleg márkákat is írhatnátok, hogy ti melyeket veszitek meg!
2011. júl. 26. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellene bekötni a könyveket akár csom. pap.-ba, akár átlátszó fóliába? Mm. mi ötödiktől azt csinálunk a cuccunkkal, amit csak akarunk (spirál, nem spirál, kicsi, nagy füzet, toll, ceruza...), csak legyen ott minden, és a több, mint négy éve használt könyveim is jó állapotban vannak. Szóval erre egyáltalán nem kell költeni. A teljesen sima füzeten tapasztalataim szerint átüt a tinta, pedig nem nyomom rá a tollat.Ami a festékeket illeti, szóval amin valójában spórolni akarsz (és lehet is): tavalyi anyag nem maradt? Ugyanúgy fel lehet használni nyolcadikban is a cuccot, mint hetedikben, ha itthon gondosan megtisztítjátok pl. a festék dobozát a rárakódott pacáktól, kimossátok az ecseteket, újszerűnek hatnak. Filcek, ilyesmi után otthon is érdemes kutakodni, mindig találni elfekvőben egy-két jó darabot, amit senki se használ, ezekből és a tavalyi szériából egész jó készleteket lehet összeválogatni.
2011. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elfelejtettem: Pirex papírban vásárolok, mivel nem vagyok milliomos, mindig azt, ami aránylag jól néz ki és megfizethető. Az eladókat pedig le kell rázni és kész. Simán megmondhatod, hogy köszönöd szépen, körülnézel és válogatsz magadban, ha segítség kell, hozzá fogsz fordulni.
2011. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előttem mondta valaki hogy 1 füzetbe írj majd több tantárgyat.

Ez nem jó ötlet! Ugyan is 8.ban ha felvételizel, be kérhetik bármelyik füzetedet. :) De általában a matekot és a magyart kérik be! Szóval a 8.-os füzetek, nagyon tiszták, szépek és rendezettek legyenek! :)

2011. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem csak a legolcsóbb füzetek toll ceruza radír meg ha kell tolltartó aztán kész meg számológép
2011. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!