Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy 16 évesen...

Normális, hogy 16 évesen valaki ennyire engedelmes?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. Ő soha nem lázad a szülei ellen, nem ritkán, hanem soha! Akkor se, ha igazságtalanok vele.

Persze a suliban is iszonyú stréber, ezt nem csak arra értem, hogy jó tanuló, ami nem lenne baj, hanem inkább egy Hermione Granger 2. Ha rossz jegyet visz haza nagy ritkán, ilyen egész életében kétszer fordult elő, rögtön leszidják, akkor is ez volt, amikor a 3-ast, amit kapott a kitűnő bizijével együtt mutatott meg a szüleinek. Amúgy szerető családban él. Soha nem áll ki magáért, minden úgy van, ahogy a felnőttek mondják, ha az osztálytársaink bántják, akkor sem. Persze én is ilyen vagyok sajnos, de ő ezt tartja normálisnak, követendő példának, Istennek tetsző dolognak. Van egy osztálytársam, aki régen sokat bántott minket. Én persze fel voltam háborodva, mondtam is neki, hogy ez így nem mehet tovább, de ő csak azt mondogatta, hogy én ilyen meg olyan bosszúálló vagyok, de ő nem tesz vagy gondol ilyet, mert keresztény. Soha nem kérdőjelezi meg a felnőttől kapott utasítást, nekem mondja csak, hogy értelmetlen szabálynak tartja, de megteszi, még ha nem is tudják ellenőrizni. Próbáltam neki mondani, hogy szerintem ez így nem normális, de nem hallgat rám. Vagy nincs igazam?


2009. ápr. 7. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normálisnak normális csak egy kicsit szokatlan, sajnos a mai lányok 16 évesen már több f...t fogtak már mint kilincset! Ha pedig keresztény nevelést kap, akkor minden érthető. Szerintem ne akarj belőle lázadót csinálni, mert el fogtok távolodni egymástól!
2009. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem azt akarom, hogy lázadó legyen, persze, örülök, hogy jó a kapcsolata a szüleivel, jól tanul stb. Csak sajnálom őt, mikor mondja, hogy xy már megint ilyen volt velem, de nem veszi a fáradtságot, hogy leüljön velük beszélni NORMÁLIS HANGNEMBEN még akkor sem, ha a szüleiről van szó. Nem tartom jónak, egészségesnek, ha valaki ennyire visszafolytja a jogos haragját. Írtam pl. a jegyekről, én nem bírnám ki ezt a stresszt, hozzáteszem, ő folyton mondogatja, hogy béna vagyok angolból, béna vagyok fizikából, csak mert nem színötös, hanem van egy pár négyese, persze csak az ellenőrzőben, év végén mindig kitűnő volt.
2009. ápr. 7. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok maximalista diák, és szülő van. Ennek az engedelmességnek is sok oka lehet. Biztos születése óta szigorúbban fogták otthon. Valószínű, hogy a szülei is rosszul vannak, ha 4-est kap, és nem 5-öst. ennyire nem fognám a gyerekem az biztos. de még mindig jobb, mintha drog problémái lennének, vagy hazaállítana, 14 évesen, hogy terhes.
2009. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen málnafaszúnak (már bocs) nevelt gyerekek felnőttnek sem lesznek valami jók. Lehet, hogy teljesít majd mint az állat, de az emberi kapcsolatai nem lesznek rendben szerintem. Azzal, hogy a szüleim az istenek, az van amit ők mondanak és el sem tudom képzelni, hogy más is jó az gáz, az is lehet, hogy eltudja/ná, csak nem meri. Itt nem arról van szó, hogy a kérdező azt akarja, hogy dugjon össze-vissza a barátnője, meg köpdösse le a szüleit, hanem arról, hogy viselkedjen úgy, mint egy önálló ember, nem egyszerűen a szülei kiterjesztése minden önálló gondolat és érzelem nélkül.

Kérdező én ajánlanám neked Thomas Gordon P.E.T. című könyvét, nagyon érdekes. :)) Én sokat tanultam belőle a szülő-gyerek kapcsolatokról, tisztábban láttam azt is, hogy engem hogyan neveltek, miért vagyok olyan amilyen, vagy miért olyan az unokatestvérem amilyen. 5 éve van meg és rendszeresen forgatom. És az egyéb emberi kapcsolataimban is segít eligazodni.

Persze, a megtudott információkat nem kell rátukmálni a barátnődre, csak akkor fog változni, ha lesz rá igénye magától, amúgy meg még megsértődne, talán akkor még jobban, ha igaznak jogosnak érezné a kritikát.

Még jó könyvnek tartják Susan Forward Mérgező SZülők-jét is, bár annak akit érint a téma állítólag nem könnyű végig olvasni, de nagyon sokat segít. Én most fogom megvenni. :)

Csak ha esetleg érdekel a téma. :)

2009. ápr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsóét, meg fogom venni a könyveket.
2009. ápr. 13. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nyomasztó lehet ilyen családban élni

feltétlen engedelmességre nevelték, szegény olyan mint egy zombi. ugyanakkor retteg is a szüleitől, lásd 3-as

épp emiatt rühellem a bigott keresztényeket, ők ilyenek, ismerek ilyen családot

2009. máj. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

előttem íróknak:


nem, nem jobb. nem jobb ha valakiből engedelmes zombit csinálunk. persze kevesebb vele a baj, és emiatt roppant kényelmes. és inkább drogozzon, meg f*szt fogdosson, mint hogy agymosott zombi legyen, tele olyan sérülésekkel, amik ugyan kivülről nem látszanak, de felemésztik őt belülről. jó eséllyel nem lesz belőle normális felnőtt, vagy egy kegyetlen maximalista valaki lesz, aki másoknak fog rengeteg szenvedést okozni, hiszen meg lesz győződve arról, hogy az élet csak szenvedés, meg vissza is kell adnia a világnak mindazt, amit gyerekkorában kapott

2009. máj. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Sok ember itt azt gondolja, hogy csak a végletek vannak, hogy valaki vagy "több f*szt fog mint kilincset és drogozik", vagy "agyonmosott zombi" lesz.

Azért emberek, van átmenet!

De egyébként szerintem sokszor többet árt az, hogy valaki ilyen, mint a barátnőd, mintha esetleg rossz társaságba keveredik, megtapasztalja a drogokat stb.

Elmesélem a személyes történetemet.


Az eleje lényegtelen, a fontos belőle az, hogy a családom ugyan nagyon szerett, de nekem jóval több foglalkozásra és szeretetre lett volna szükségem, és még több megértésre, mint amennyit otthon kaphattam. Én világ életemben, kicsinek is már nagyon érdeklődő voltam, kíméletlenül rákérdeztem dolgokra, ha nem mondtak meg valamit, felfedeztem magamnak ilyen vagy olyan módszerekkel. És persze nagyon hamar kialakult mindenről véleményem, az emberi kapcsolatok terén is. Sokan koraérettnek mondtak, én nem láttam így (most sem látom), csupán nagyon érdeklődő voltam a "nagyvilág" iránt, ami még annyira talán egy kisebb gyereket nem érdekel.

Na most, amikor jött a kiskamasz korszakom (10-11 évesen), már nem bírtam, hogy nem kapok annyi megértést, törődést, szeretet mint kéne, és máshol kezdtem mindezt keresni. Először idősebb (2-3-4 évvel) fiúknál. Nem mondom, hogy komoly "kapcsolatok" voltak ezek, de némelyik komoly sebeket (is) okozott, de persze főként tapasztalatokat. Aztán szerelmes is lettem, megízleltem a testi gyönyöröket is (elég fiatalon, 14 évesen, bár ezt nem bántam meg a mai napig sem). Így hát engem is szídtak eleget, hogy több f*szt fogtam mint kilincset, ami nyilván nem volt igaz, hiszen addig csak egyetlen emberrel jutottam el odáig, és ő is a szerelmem volt (2 éves kapcsolat lett belőle). De ez ébresztett rá a szerelem lényegére, és terelt egy másik, az én értékeim szerint jobb útra. Onnantól kezdve tudtam, hogy hogyan kell "élnem" a férfiakkal, mi az, amit nem tehetek meg, és mi az, amit igen.

Emelett párhuzamosan rossz társaságba is kerültem. 12 évesen gyermekvédelmi eljárás is indult ellenem droghasználat miatt. Én nem vagyok rá büszke. Nem egyszer, és nem kétszer éltem különböző veszélyes-kevésbé veszélyes szerekkel.

De ma már ezt sem bánom. Ma már tudom, hogy mekkora teljesítmény volt az, amikor egyik napról a másikra azt tudtam mondani, hogy köszönöm, ebből nekem elég volt, és nem így akarom élni az életem. Ma már tudom, hogy valamire nem lehet azt mondani, hogy rossz vagy jó, és különben is, elég kicsi az átmenet. Ma már átlátom, hogy semmilyen végletekben nem jó élni, és amit a legjobban értékelek, hogy láttam mindennek mindkét oldalát.

Én azt hiszem, talán a tapasztalataim miatt is, de nem lett belőlem rossz ember. Talán jobb is, mint némelyik olyan ember, aki soha ne tapasztalt meg semmit. És most már, hogy megjártam több utat, biztos vagyok abban, hogy melyik az, amin járnom kell.

Tudom, hogy talán egy kicsit nem ide illő, és furcsa ez a történet, csak azért írtam le, hogy hátha lesz, aki tanul belőle.

2009. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy baárntőm aki szintén ilyen. Hazamegy este tizig tanul, reggel fél hatkor kel mert nekik a legmesszebbi iskola kellett. Hétvégén takarít főz mos vasal. Rákérdeztem az anyja ALSZIK amikor hazaér, szombaton is, az apja meg néha másik városban van mert ott van zöldségesboltjuk.

Már tiszta fáradt meg minden, kitünő (vagy majdnem), nem tudom meddig birja. Csak tudnám mit gondolnak ilyenkor ezek a szülők..^^"

2009. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a szülőknek a gyerek az élete egyetlen nagy műve. Semmi más. Az egzotikus állatkája, amit lehet mutogatni a rokonoknak meg a munkatársaknak, lehet vele dicsekedni, milyen szépen ül az aranykalitkában, meg kötelesség tudó is. És azt is hiszik, hogy ez a gyereknek jó. Ha viszont a gyerek a tervezettől eltérően csiripelni kezd akkor teljesen kiakadnak, és mondjuk ráborítanak egy pokrócot a kalitkára, hátha a sötétben bekussol. Mint a rosszul viselkedő papagáj.
2009. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!