Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány évesen fogod...

Szülők! Hány évesen fogod megengedni/engedted meg a gyerekednek hogy barátja/barátnője legyen?

Figyelt kérdés
Illetve hány évesen és mennyi idő után engednéd, hogy egymásnál aludjanak?
2011. szept. 24. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Egy jó családi kapcsolatban nem kell engedélyt kérni ehhez. Persze a szülőknek tudnia kell róla, de ne a szülő döntse el, hogy kivel és mikor jár a gyerek. Ha ez viszont nem esek egybe a szülő gondolataival, akkor megbukott mint szülő és a nevelési módszerei értelmetlenek voltak, nem tanította meg a gyerekét mindenre, amit ő tud, így nem is alakulhatott ki egy hasonló érdeklődési kör.
2011. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

hát ha nekem barátom lenne és megtudnák,tuti kitagadnának és betennének egy árvaházba....


viszont a barátnőm anyukája már amikor barátnőm ilyen 12-13 éves volt,már kérdezgette tőle hogy -Na és hogy állsz a fiúkkal?


mondjuk nekem is volt egyszer egy "barátom" bár (szerencsére) nem találkoztunk ... és amikor anyámék megtudták,vagy 2 hónapig nem gépezhettem,és úgy megvertek hogy kb 2 hétig csupa kék-zöld volt a hátam és a combom ...


13l

2011. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Amikor ő akarja. Miért kéne ehhez az én engedélyem? Ahhoz esetleg, hogy meddig maradhat egy buliban vagy elmehet-e egy koncertre, igen. de hogy mikortól csajozhat? Nehogy már én döntsem el.
2011. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én 12 voltam, elmondtam anyunak, hogy szeretnék járni egy fiúval. Azt mondta, ő korainak tartja az ilyesmit, közben gondolom, halálra rémült, pedig nekünk akkor a járás azt jelentette, hogy megfogjuk egymás kezét, együtt jövünk-megyünk suliból. Emiatt 2 évvel később sem mondtam el, mikor tényleg lett egy barátom, és elcsattant az első csók. Ha azt mondta volna, hogy amíg mindent elmondasz, addig nyugodtan, akkor máshogy alakulnak az ilyen dolgok.

Én ezt fogom mondani a fiamnak, amikor majd csajozni szeretne. Bár egy lánynál más a helyzet. :) Nem hinném, hogy a fiúk el szokták mondani az ilyesmit. Bár így lenne... :D

2011. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erre engedélyt adni. Ha normálisan nevelem, akkor nem fog meggondolatlanságot tenni.

Ott alvás pedig nyugodtan, inkább egy lakásban, kulturált körülmények között szeretkezzen először, mint egy padon, mert nem engedtem, h a barátjánál/nőjénél aludjon.

2011. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh.

Én emlékszem, hogy a szüleim még úgy 1,5-2 évvel ezelőtt azt mondták, hogy kb 16-17 éves koromig ne járjak senkivel, mert blablabla korai, blablabla az ő házuk, stb...Aztán nagyon kiakadtam, hogy mi az, hogy ők még ebbe is bele akarnak szólni, meg hogy nem engedik, meg mit gondolnak, ha lenne fiúm, akkor én miket csinálnék. Tudom, hogy akkor azt mondtam nekik, hogy nálunk ha valakinek van fiúja, akkor az ugyanolyan, mint egy barátnő, csak éppen nem lány, hanem fiú. Tehát elmegyünk együtt szórakozni, sétálni, beszélgetünk, megöleljük egymást, puszit adunk egymásnak. (na meg smárolás, de ezt inkább nem mondtam :D)

Azóta az van, hogy azt mondják, hogy oké, csinálj amit akarsz, de ne csinálj butaságot, és okos-rendes fiúval járj.


14,5/L

2011. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
minek kéne ahhoz az én engedélyem?!
2011. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
16 alatt nem kéne,oké mozizgatás együtt tanulás ilyenek lehet de komolyabb nem,együtt alvás 18 évesen hamarabb nem
2011. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
hozzáteszem ezt a lányra értettem fiúnál más a helyzet,okos értelmes fiú nem nagyon csajozik 16-17 előtt
2011. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Első barátom 11 évesen volt, 11 hónapig jártunk, együtt tanultunk, moziztunk, fagyiztunk, de csóknál tovább nem is akartunk tovább menni. 15 évesen ismertem meg a páromat, vele egy hónap után együtt aludhattunk, és fél év múlva vesztettük el a szüzességünk egymással (akkor 16 voltam). Azóta felnőttünk, és mára a vőlegényem. :) Én soha nem tiltanám meg a gyermekemnek, hogy járjon valakivel, csak mutassa be, illetve ne menjen a tanulás rovására (nekem sem ment, kitűnőre érettségiztem, orvosira járok). Ha jól nevelem, akkor tudni fogja hol a határ, és nem fog hülyeséget csinálni, ahogyan én sem tettem. Együtt alvás: sosem értettem ez miért baj. Mi rengeteget aludtunk együtt, mielőtt szeretkeztünk volna, nincs ebben semmi rossz.

20/L

2011. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!