Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 12-14 éveseknek ennyire...

A 12-14 éveseknek ennyire nincs realitás érzéke?

2011. aug. 29. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Felnőttképzésben dolgozom és nem egy 30-on felüli jön be hasonló kérdésekkel. Úgyhogy inkább egy 12 éves legyen eltévedve, mint egy felnőtt.

Majd rájönnek, hogy nincs sajtból a Hold. Jó esetben, de mondom sokan a talaj felett lebegve élik le az életüket.

Az a baj, hogy szerintem a szülők ilyenkor szintén egy rózsaszín világban tengődnek.

2011. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

sokan meg nem is törődnek a gyerekükkel,és nem a szülőktől,hanem itt kérdeznek...


másik:simán összekeverik Ausztriát és Ausztráliát...ez már a butaság...

2011. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, sok gyerek sajnos abszolút nem realitásokban gondolkodik. Példa erre unokahúgom. Elvittül a balatonra egy hétre, persze egész héten hideg volt, és esett, de végighisztizte a hetet, hogy menjünk strandra. Nem hitte el, hogy zárva van, ráadásul másodfokú viharjelzés volt, amikor nem is lehet vízbe menni. Meg kényelmetlen volt a cipője, és kijelentette, hogy vennünk kell neki újat. Mert szerinte ez a dolgunk...Olyan hajmeresztő dolgokat tudott mondani, hogy sokszor levegőt is alig kaptunk.
2011. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Ne általánosíts.
2011. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
11:32-nél a pont. Rohadt unalmas már a generalizáció. Miért kell beskatulyázni a normális tizenéveseket is?
2011. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sokan tudják, hogy egyes tizenévesekről beszél a kérdező, nem mindenkiről.

Aki nem ostoba, nem veszi magára.

2011. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akartam általánosítani, egyszerűen felhoztam néhány konkrét példát.

elég elszomorító hogy egy 12 éves azt hiszi hogy olcsón kimehet egy gyerektáborba Ausztráliába vagy akár még dolgozhat is ott ennyi idősen.


A 14 évesnek nem hiszem hogy juthatott eszébe az űrhajózás... ez a 7-8 évesek álma szokott lenni aztán rájönnek hogy ez képtelenség...

2011. aug. 29. 12:10
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy van itt pár idióta. De azért nem mindenki hülye attól, hogy páran képesek benyögni olyan őrültségeket, amitől képes lennék lefejelni a billentyűzetet.
2011. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Ezek csak álmok. Hadd álmodozzanak, úgy is leteszik egy idő után.

Nekem is vannak vágyaim, tudom, hogy megvalósíthatatlanak, de itt élnek bennem.

2011. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Még én is gyerek vagyok,13 éves.Nagy álmom hogy Párizsba jussak.Viszont nekem van realitás érzékem.Kiszámoltam,a repülőjegyet,a szállás,múzeumokat,így arra következtettem,hogy sajnos ha felnőtt leszek és jól is fogok keresni,talán kijuthatok Párizsba,mert minimum 300.000 Ft-ból lehet egy ilyen utat kistabilizálni.Innentől az árak már csak feljebb vannak.Azok a tizenévesek akik ezeket a kérdéseket írták,biztos el lettek kényeztetve valamilyen szinten,mert egy ép eszű tinédzser nem úgy gondolkodik,hogy hopp és már éppenséggel Ausztráliában dolgozik 12 évesen.
2011. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!