Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt szoktatok kapni...

Mennyi pénzt szoktatok kapni a szüleitektől / adni a teenager gyerekeiteknek különböző dolgokra?

Figyelt kérdés

Úgy tisztességes, ha leírom én is:

Én lány vagyok. Már fiatal felnőtt. 16 évesen végleg elköltöztem otthonról (az egyik szülőmnél nem maradhattam, erőszakos bátyám és pénzhiány miatt, a másik szülőm eltartott volna, de jobban jártam, hogy inkább külön éltem tőle - nem azért, mert rosszul bánt volna velem, más miatt).

Az árak kb. 6 évvel ezelőtti árak.

Amíg tanultam (érettségiig), addig attól a szülőmtől, aki eltartott volna, 20 ezret kaptam havonta megélhetésre, mert akkor is ennyit tudott volna rám (rezsimre, kajámra, ruházásra) szánni, ha vele élek. Ez sajnos nem volt elég albérletre, rezsire, kajára, tisztító és tisztálkodószerekre sem, pedig a legolcsóbb parizeres szendvicsen éltünk a párommal (hétvégén főtt kaja volt), aki részben eltartott, amíg tanultam. Egyébként azért nem volt elég rám a 20 ezer havonta, mert 55 ezer volt csak az albérlet és a rezsi (fával fűtöttünk, és egy 3x3 méteres szobájú garzon albérlet volt), és akkor kaja stb. még ehhez jött hozzá. Párom minimálbért keresett.

Ezen kívül néha kaptam zsebpénzt 500 forintot egy hónapra a másik szülőmtől, és ha szétment a ruhám/cipőm, akkor vett egyet a legolcsóbb helyen, de így is csak pár ruhám volt, amit tudtam váltogatni. Ezen kívül pedig kb. 5000-et kaptam másik rokontól, de az elment a megélhetésre.

Dolgoztam, mielőtt elköltöztem otthonról, utána csak alig, mert olyan településre költöztem a páromhoz, ahol nagy a munkanélküliség - még diákmunkában is, és hiába jártam be gyakran, nem igen tudtak munkát adni.

A párom szülőjétől nem kaptunk pénzt, inkább mi adtunk neki egy évig kb. (Mármint főleg a párom, mert ő keresett.)

Megélhetésünk egy részét A-hitelből és hitelkártyából fedeztük, de nagyon vigyáztunk, hogy ne nagyon használjuk el, és nem kerültünk BAR listára, mert mindig pont úgy sikerült fizetni a részleteit.

Internet előfizetésről hosszú évekig nem is álmodhattunk, bár pár év után már rendszeresen fel tudtuk tölteni a telefonunkat. Számítógépünk régi fajta volt, amin épphogy valami régi szövegszerkesztő futott, de később vettünk olyat, amin azért lassan, de lehetett több programot is futtatni egyszerre, meg alapjátékokat (párom egyetlen hobbija, másra nem volt pénzünk). Csokit havonta egyet vehettünk magunknak, kivéve ünnepekkor, mert olyankor néhányat.

Fodrászhoz ritkábban mentem, mint évente, de akkor muszáj volt, mert nem ismerek senkit, aki tudna jól női hajat vágni.

Mindig is szerettem volna táncórákra vagy uszodába járni, jó ruhákat és azt, hogy eljárhassak bulizni, de erre nem tellett. Bulizni úgy tudtunk elmenni, hogy fél évet spóroltunk egy koncertre. Ez még mindig így van, pedig nem feltétlenül nagykoncertre gondolok, valamikor csak egy helyi bandáéra.


Azóta a családi gondok nagyjából megoldódtak, az anyagi helyzet is jobb lett, mert egyik szülőmnek hirtelen lett egy egyszeri nagyobb bevétele, másik szülőm meg jobb állást kapott. Meg a párom is jobb állást kapott annál, mint amelyik csak minimálbért fizetett.

Úgyhogy mikor már egy ideje magunkat tartottuk el, akkor egyszer csak megérkezett az utólagos segítség szülői részről, úgyhogy lett lakásunk is pont még azelőtt, hogy a törvény változott volna a hitelfelvétellel kapcsolatban (most már csak a banktól béreljük, ha nagyon el nem száll megint a frank :).

Most már jó számítógépünk lett (nem a legújabb, de azért jó fajta), és olcsó helyről vásárolt, de jó ruháim, kiegészítőim meg csak most lettek, hogy jobb lett az anyagi helyzetünk. (Még mindig kicsit alatta van a munkatársaimhoz és a párom munkatársaihoz képest, de már legalább jut néhány olyan dologra is, amiket régóta szerettünk volna.)


Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, hogy ezekre ki mennyit kap? Nem feltétlenül úgy értem, hogy pénzt adnak rá a szülők, hanem úgy is, ha megveszik.

- havi bérlet/jegyek (helyi vagy bejárós)

- internet előfizetés (tudom, hogy faluban drága)

- telefon előfizetés vagy kártya

- telefon, mp3 lejátszó stb. van-e

- számítógép (nem kell részletezni, csak hogy jó gép, vagy régi)

- edzés/uszoda/táncóra/egyéb hobbihoz felszerelés, havi/éves díj

- ruha+cipő+bizsuk stb.

- kozmetikum

- fodrász

- buli

- mozi

- fagyizás a barátokkal

- péksüti, rágó, csoki, üdítő stb.


Amikor még suliba jártam, az osztálytársaim megkapták a fent felsoroltakat, és a legtöbben márkás ruhákat hordtak, mindig volt pénzük büfébe menni, különféle edzésekre jártak stb. Nekem akkor ezekből nagyon minimális volt meg - ahogy fent leírtam. Még fagyizni vagy bulizni se tudtam velük elmenni.


Nem panaszkodni akarok, hiszen tudom, mekkora szerencsém van, hogy minden jóra fordult, és hogy vannak olyanok, akik még szegényebbek, mint mi voltunk. (Persze mi ezért nem is vállaltunk még gyereket, mert nem lett volna mire alapozni a jelenét, jövőjét.)


Csak azért zavar a helyzet még mindig, mert a bátyám végig mindent megkapott, amit akart, persze nem márkás ruhái voltak, de több telefonja, mp3 lejátszója volt, telefonkártyája feltöltése havonta, edzőcipő, ruhák, nyalánkságok néha, internet előfizetés, szórakozásra jutott pénze: bulikba tudott járni - ha nem is hetente, de azért nem is csak félévente, moziba, néha fagyizni, a barátnőit el tudta vinni havonta többször is valahova. Mi például nem nagyon jártunk programokra a párommal, pedig szerettünk volna. És neki természetesen a megélhetését is finanszírozták, nem a párja tartotta el részben. Keveset dolgozott ő is, de abból okostelefont vett magának és hasonlókat. Ő utána el volt végezve a házimunka (egyáltalán nem házimunkázott semmit, még szemétkivitelt se), én meg otthon elég sokat csináltam, amíg otthon laktam, utána meg a páromnál - bár most, hogy munkám van, együtt csináljuk a házimunkát.


Úgyhogy kérlek, válaszoljatok, mert nagyon kíváncsi vagyok, ki mit kap meg a listából. Vagy ha nem kap, akkor mennyi zsebpénzt kap.


Köszi, és bocs a terjedelemért.


2011. szept. 4. 22:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Én például diák koromban apámtól kaptam 20 ezer Ft

Nem kellett megadnom neki. Meg havonta ha összefutottam vele 3-4-5 ezret adott. Anyámtól még ennyit se.

A nagyszüleim segítettek inkább anyagilag. A jogsim felét és az albérletem felét tőlük kaptam mikor nem volt munkám.

Szóval ennyit a szüleimről.

2011. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 20 éves vagyok, most leszek 2.-os a fősulin. Nappalira járok, anyukám nevel a húgommal minket. Apukámnak van felesége és nekik is van egy kislányuk. Pesten lakom, a havi bérlet 4e, ezt mindig anya adja oda. Internetünk 2 van, egy enyém, egy anyáé (mobilinternetek), darabja 6e körül van, nagyon drága és nem éri meg, most tervezem lemondani az enyémet és helyette korlátlant beköttetni, ami 2 ezerrel olcsóbb. Előfizetéses telom van, ezt apa fizeti, igyekszem nem sokat beszélni, de kb. 4e szokott lenni a teloszámlám. (Bár nem szokta mondani mennyi, de egyszer volt ennyi.) Érintős telefonom van, 18. szülinapomra és ballagásomra kaptam, nekem ez egyben a zenelejátszóm. Viszonylag jó számítógépem van, amit én használok, kb. 8 éves, de elég jó. Apától mindig kapok egy 10 ezrest ha nála vagyok, ebből költök mindenre amire szükségem van, ruha, smink, buli, kaja, innivaló suliba. Anyától nem kérek soha pénzt, de tőle is szoktam néha ruhákat kapni. Én fodrászhoz meg ilyen helyekre nem járok, barátnőm annak tanul, így ez nem probléma. :) Egyetlen mániám a műköröm, de ezt is csak kb. évente szoktam. Azon kívül ha bulizni megyünk, többnyire párom fizeti a fogyasztásom, ha nélküle megyek akkor pedig abból a pénzből, amit apa ad. Októberre viszont van jó munkám már, amiből elég sok pénzem lesz, ha minden jól megy. :) Ja tandíjam van, azt diákhitelből fizetem.
2011. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Azt elfelejtettem írni (mielőtt valaki belekötne), hogy végül is ha ott maradtam volna azzal a szülőmmel, akkor albira nem kellett volna költeni, de az a 20-as még így is csak rezsire, kajára, tisztítószerekre és bejárásra lett volna elég, olyanokra nem, amiket a bátyám és az osztálytársaim mind megkaptak. Szóval persze az érthető, ha a szülők nem fizetik az albérletet, mikor otthon is lakhat.


Remélem, még írtok választ, mert kíváncsi vagyok. Köszi! :)

2011. szept. 4. 23:35
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia! :)

Én egy 14 és fél éves lány vagyok. Előre is leszögezem, hogy tudom, hogy nagyon szerencsés családba születtem. Ha valamit akartam, azt szinte mindig megkaptam, sosem kellett azt átélnem, hogy valakinek van valamije, amit én is szeretnék, de nekem nem lehet. A szüleim mindent megtennének értem, apukám kb a csillagokat is lehozná. Nagyon szeretem őket, és sokszor érzem úgy, hogy sosem tudom majd meghálálni, amiket értem tesznek. Tényleg maximálisan arra törekednek, hogy semmiben se szenvedjek hiányt. Mondjuk nekem nincs testvérem, szóval nem kell osztozkodnom senkivel, anyuék 3 gyereket szerettek volna, most az "ő részüket" is én kapom. :D Valamint az átlagnál picit jobban élünk.

Szóval:

havi bérlet/jegyek -> kisvárosban lakom, a suli kb 15 percnyire van gyalog, a középsuli pedig jövőre kb ennyire lesz biciklivel, tehát nincs szükségem bérletre. Mindenhová gyalog/biciklivel járok. Bár nálunk max városi busz van. :DD

Internet előfizetés -> ezt nem tudom, korlátlan netünk van, gyors. Azt hiszem 4 ezer körül van, de az egész család használja.

Telefon előfizetés vagy kártya -> van előfizetéses, és kártyás számom is. Általában az előfizetéseset használom, legtöbbször az alapcsomagon felül max 1000 forintot fizetünk, kb évente 2x van olyan, hogy 4ezer körül van a + fizetés, de ez mondjuk nyaralás után (mikor ugye drága hazatelefonálni)

Telefon, mp3 -> mp3/4/5 lejátszóm nincs, nem is kell, elég nekem a telefon. Van 2 telefonom, egy okostelefon, ami 110 ezer volt (kb 1 hónapja hogy megjelent, akkor vettük. azóta már bánom, mert most sokkal kevesebbe kerül), és van egy Nokiám, ami 50-60ezer volt anno.

Számítógép -> van 1 saját gépem, és 1 saját laptopom. Tudom, kérted, hogy ne részletezzük, de muszáj. A saját gépet azt kb 6 évesen kaptam, akkor nagyon jónak számított, mostanra pedig fel van turbózva, úgyhogy még most is egész jó. De használtan vettük apu egyik kollégájától...Laptopom pedig úgy lett, hogy apu dolgozott valamit egy elektronikai cikkeket árusító kis üzletnek, így a laptopot 220 ezer helyett 30 ezerért elkaptuk.

Edzés --> táncolok, hetente 2x1óra, a havi díj 3500 ft. Ezenkívül sok sportot kipróbáltam, inkább nem sorolom fel. 8 évig jártam zeneiskolába, az havonta olyan 3 ezer körül volt. Jövőre járni fogok külön angolra, az elég drága, a havi díj 5ezer körül van. Meg anyukámmal még régen beszéltük, hogy elkezdek majd járni énekórákra, de hogy ez idén megvalósul-e...Ami kötelező az a külön hittan és az informatika, ezek hetente 1x45 perc, de ezek ingyenesek.

Ruha+cipő+bizsuk -> Ez nagyon változó, van, hogy egy hónapban nem veszek, csak egy nadrágot, vagy 1-2 felsőt (5-10 ezer ft), de van, hogy nagyon sok minden kell egyszerre, az általában 30-40 ezer körül szokott lenni (évente 3x kb), de idén nyáron most kb a duplája volt (60 ezer), de ilyen most volt először, és szerintem utoljára is.

kozmetikum -> annyira durván nem sminkelek, nem is veszek havi szinten sminket, max úgy 2-3 havonta, akkor is annyi, hogy alapozó, púder, szájfény, szemceruza, szempillaspirál...Ja, korrektort azt szoktam venni kb havonta, de az kb 300 ft. Szóval kozmetikum 2-3 havonta mondjuk 5-6 ezer. Ezenkívül ami még talán ide tartozik, az a műköröm, kb havonta 2000-2500 ft (és ez a városban a legdrágább!! -> ezt azért írom, mert tudom, hogy máshol egy normális körmösnél kb 5-6 ezer).

Fodrász -> félek, hogy nagyon elrontják a hajamat, így csak évente 1x járok fodrászhoz. Ez 3000-3500 évente.

Buli -> Még nem bulizom, elvileg majd 8. után mehetek akár minden hétvégén is, de fogalmam sincs mennyibe kerül.

Mozi -> Nincs a városban. Vagyis volt, de bezárt már egy pár éve. A szüleimmel szoktam elmenni kb évente 1x.

Fagyizás a barátokkal -> fogyózom, idén nem is fagyiztam velük egyáltalán, tehát ez 0 ft. Amúgy ha megyek valahová a barátaimmal, akkor általában 800-1500 ft-ot kapok, amit nem költök el, azt megtarthatom. :) (nyáron ez hetente kb 3x-4x, suli közben hetente kb hetente 1x)

Péksüti, rágó, csoki, üdítő -> mint írtam fogyózom, és ha már befejeztem a fogyózást, akkor sem fogok majd nagyon ilyeneket enni/inni. :D


Nálam amik olyan nagy kiadás, azok a ruhák, imádok vásárolni. :)


Mint írtam, tudom, hogy szerencsés helyzetben vagyok, és azt is tudom, hogy le leszek pontozva....:P


14/L

2011. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hú hát rossz belegondolni abba, ahogy ti kezdtétek, sajnálom :S de örömmel látom, hogy jobbra fordult a helyzet.


én 20 éves lány vagyok, most kezdem 2. évemet az egyetemen, albérletben lakom Pesten, hétvégén hazajárok, és mindent a szüleim fizetnek. (együtt vannak, apukám keres sokat, anyukám nem.)én nem dolgozom. kapok költőpénzt, tudok menni bulizni, megvenni dolgokat, ami kell, persze nem vagyok annyira elszállva h hetente megyek shoppingolni meg ilyenek, de szerencsére telik mindenre, amire kell.

2011. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

9:05-ös vagyok: hú részletezni annyira nincs energiám, de ami plusz kiadás lehet másokhoz képest, az a tandíj, költségtérítésesre járok. más extra dolog nem jut eszembe.

telóm előfizetős, fogalmam nincs mennyi szokott lenni a számlám, de sztem nem vészes.

fodrászhoz ritkán járok, max. félévente.

diák BKV bérletem van,

1 éve kaptam egy közepesen jó laptopot.

kb. évszakonta szoktam elmenni új ruhákat venni.

külön programjaim tavaly nem voltak, bulizni nem jártam hetente. nálam nagy kiadás a cipő szokott lenni :D

2011. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén örülök, hogy végül jóra fordult az életetek. =) Csak nehogy megint koppanjatok. :,s

Nagyon szerencsés vagyok, mert pont akkor születtem, amikor apum kezdett nagyon jól keresni. Előtte a 2 bátyámmal (meg ugye anyummal) egy picike lakásban laktak Pesten, én viszont már egy olyan városba születtem, ahol minden ház drágább, ergo elitebb a környezet. Félreértés ne essék, nem akarok senkit se megbántani, ez az igazság. Apum nagyon jól keres, viszont a munkája annyival rosszabb, mert csak azért veszik fel egy-egy helyre dolgozni, hogy elbocsássa az embereket. :,s Viszont sok pénzt kap érte, ezért vállalja. Másfél éve anyum elvált tőle, ő most nem dolgozik, mert GYESen van, a férjéről annyit tudok, hogy vállalkozó, és középosztályúak vagyunk, mert hiányt semmiben se szenvedünk, viszont nem szórjuk a pénzt. És akkor válaszolok a kérdésre is.


- havi bérlet/jegyek (helyi vagy bejárós): Erre nem kapok pénzt, mert elég kicsi városban lakom, a belváros negyedórányi sétára van innen, és minden ott van bent.

- internet előfizetés (tudom, hogy faluban drága): Őszintén fogalmam sincs, de még 12 éves se vagyok, nem nekem kell ilyen dolgokat intézni.

- telefon előfizetés vagy kártya: Nem igazán szoktam telefonálgatni, 5 hónapja raktam rá 5ezer Ft-ot, még mindig van rajta 1700, és csak akkor fogom újra feltölteni, ha lebeszélem.

- telefon, mp3 lejátszó stb. van-e: Van egy 2 éves iPodom, amit apum kapott az akkori cégétől. Telefonom van 2, az egyik régi, a másik egy iPhone, amit szintén apum kapott a cégétől, de szegény iPod Touchként üzemel, mert nem lehet vele telefonálni már, így arra a régimet használom.

- számítógép (nem kell részletezni, csak hogy jó gép, vagy régi): Van, egy iMac.

- edzés/uszoda/táncóra/egyéb hobbihoz felszerelés, havi/éves díj: Apumtól kapok ezekre havi 15ezret, amit anyum kiegészít. Azért kerül ennyibe, mert járok lovagolni, ami alkalmanként annyi, mint egy másik különórám havonta.

- ruha+cipő+bizsuk stb.: Nem szoktam fölöslegesen vásárolgatni, max. évente 4x, amit általában anyum fizet.

- kozmetikum: Általában nem én veszem, mert anyum egyedül szokott nagyobb vásárlásokat tartani, és ilyenkor veszi meg.

- fodrász: Nem én szoktam fizetni, mert anyum alkudozik a fodrászunkkal, vagy mit tudom én, mit csinál. :D

- buli: Nem szoktam, ami 12 évesen nem is furcsa.

- mozi: Nem járok moziba, inkább letöltjük a filmeket és itthon megnézzük.

- fagyizás a barátokkal: Nem kérek rá külön pénzt, ha valahonnan kapok visszajárót, abból fizetem.

- péksüti, rágó, csoki, üdítő stb.: Péksütit általában reggel veszek egy boltban és azt viszem suliba, ha anyum ragaszkodik hozzá, ad rápénzt, de egyébként én fizetem. Rágózni nem szoktam mert fogszabályzós vagyok, csokit nem nagyon eszem, italt meg itthonról viszek, vagy ha mégis megkívánok mondjuk egy jegeskávét, azt én fizetem.

2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

- havi bérlet/jegyek ~ Budapest bérlet havonta 3850 ft

- telefon előfizetés ~ 7-8 ezer egy hónapban

- telefon ~ 8 ezerért kaptam akcióban, Samsung S5230, mp3 ~ páromtól kaptam a napokban

- számítógép ~ 6 éves gép, de saját

- ruha ~ 3 havonta 15 ezer, cipő ~ 2-3 havonta 5-8 ezer, bizsu ~ havonta egy ezres

- kozmetikum ~ nem külön vesszük, de ha összeszámolom, kábé 5 ezer egy hónapban

- fodrász ~ fél évente egyszer, de akkor is egy olcsó, mégis ügyes lánynál 4 ezer

- buli ~ konkrétan bulizni nem szoktam, de ha összeülünk iszogatni a haverokkal nagyritkán, kapok 1-3 ezer ft-t

- mozi ~ fél évente egyszer 1500

- naponta 300 ft kajára

- cigi ~ naponta egy dobozzal, tehát 560, bár perpill töltőset szívunk

- tetkósmagazin ~ havonta 590 ft


16/l

2011. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

- havi bérlet/jegyek (helyi vagy bejárós)

faluban lakunk a havi bérletem havonta 1170Ft

- internet előfizetés (tudom, hogy faluban drága)

kb 4ezer forint havonta,de nagyon gyors és mindenki ezt használja

- telefon előfizetés vagy kártya

jobb telefonom van,de azért,mert sokat utazok és muszáj. előfizetéses vagyok,de 2000Ft-nál nem szokott több lenni ha több én fizetem +ba amennyivel több lett..

- telefon, mp3 lejátszó stb. van-e

telefon van, mp3 van, mp4 van kettő,leptopomat most fogom megkapni (keresztanyukámtól) most azt a gépemet használom ami már 9 éves,ovis voltam mikor megvették..

- számítógép (nem kell részletezni, csak hogy jó gép, vagy régi) most még régi van,nemsokár megjön az új amit keresztanyumtól kapok aki 6 éve felém se nézett,de ez már más téma..

- edzés/uszoda/táncóra/egyéb hobbihoz felszerelés, havi/éves díj

járok festészetre és 2 féle táncra ez havi 2200ft ami rajzra kell álltlában én fizetem,de van mikor anya megtudja és megveszi nekem,de ezek drágák és szeretem magamnak venni.

járok heti 1× angolra ez 1500 ft,azért mert nemsokára középfokúm lessz..

- ruha+cipő+bizsuk stb.

ruhás-cipős-kellékes boltunk van,ezért ez megoldódik magától.

- kozmetikum

elég 'csúnya' arcom van ezért 3havonta voltam kozmetikusnál ez alkalmanként 3000fT volt,de ez 3-szor történt meg és teljes kezelést kaptam..szőrtelenítés,szemöldökszedés,arctisztítás.

- fodrász

ritkán megyek,mert növesztem a hajam a fumrumat meg magamnak vágom,de kb 1600 ft ,mikor utoljára voltam annyi fizettem.

- buli

hát ha megyek valamerre kb 2000 kapok a többit én fizetem..

- mozi

a belépő 550Ft,ritkán megyek,mert béna filmek mennek,vagyis régiek,inkább online nézünk.

- fagyizás a barátokkal

elég sokat fagyizok,itt egy gömb=70 forint álltalában 2 gömböt eszek (140ft) max 3 az is 210ft változó mikor-ki fizeti,van mikor meghívjuk egymást blabla...

- péksüti, rágó, csoki, üdítő stb.

menüzök,reggelit veszek ez összesen 500ft a rágót magamnak veszem az 150ft üditőt meg itthonról viszek (szörpöt) az így szódával együtt 2 hétig kb300ft (suliba)


15l

2011. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én:

1.Nincs bérletem,mert városban lakok,csak edzésem van másik városban péntekenként,és az oda buszjegy,mert visszafele edzőtársam szülei hoznak.

2.Azt nem tudom,mert a szüleim fizetik,de most kapok hordozható internetet,mert sokat kell tanulnom,és alig vagyok itthon,az havi 1800Ft.

3.3500 Ft,amikor lejár 1-1,5 hónap.

4.Telefon,MP3,Play Station 2,xMax310,laptop(használt nagyszüleimtől kaptam),tv(elég régies,de azért örülök,hogy kaphattam.

5.Laptop,használt,de nagyon jól bírja,már 2 éves,csak a töltője rosszalkodik néha.xD Meg nem bírja töltés nélkül csak kb.10 percig.

6.Hát,ez macerás,mert én olyan sportot űzök,amit 2013-ban felvesznek az olimpiai sportágközé,szóval egy álmom válhat valóra,ha rendszeresen járok,jó is vagyok benne.Edzőtáborok úgy a nyáron kb. 30000.- Versenyruha(1 évig jó)kb. 7000.- + az anyag és kiegészítők 2-3000.- Havi díj: 8500.-(tanévben) Nyáron edzésekként 500.- Egyesületes melegítő évente: 4000.-+pólók kb. 1800-2000.-

7.Ruhaboltunk van,szóval az olcsón.Cipő havonta úgy 5-6000.- Ékszer az meg saját pénzből van általában 2-3000.- 2-3 havonta. Ha anyukám veszi max.1000.-

8.Havonta 2000.- kb.

9.Ritkán járok,úgy félévente úgy egy évre kb. max. 3000.-

10.Nem járok még bulizni,haverokkal szoktunk tartani kb 10-15000.-

11.Nem nagyon járunk,ha a városban van,akkor alkalmanként 250.- ha a közeli városban,akkor min.3000.-/fő de évente max.4x.

12.Általában saját pénz,de max.1000.-/alkalom.

13.Bevásárlásonként(2 hetente van) max 4000.- de az húzza hónapokig,mert elég olcsó helyen lakok.



Remélem egyre jobban álltok pénzileg és szurkolok,hogy minden jól menjen.

13/L

2011. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!