Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes szoptatásra előkészítő...

Érdemes szoptatásra előkészítő tanfolyamon vagy oktató DVD felhasználásával előre "megtanulni" a szotatással kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés

Vagy a védőnő majd mindent elmond? Nem nagyon ismerem a védőnőmet. Nagyon szeretém ha sikeres lenne a szoptatásom. Azon is gondolkodtam, hogy egyáltalán lesz e tejem meg ilyenek. Viszont pénzt sem akarok kidobni az ablakon, ha nem ad több információt egy dvd vagy tanfolyam.


(nem spúr vagyok, csak mivel már nem dolgozom, azért odafigyelek arra mire adok ki pénz. Mert ha felesleges, akkor inkább mást veszek a babámnak rajta...)


Köszönöm


2009. jan. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vedoneje valogatja. Van olyan aki egyaltalan nem ert hozza, vagy pedig csak a "regi" bekovult modszereket hajtogatja. En lattam egy videot egy szoptatasi tanfolyamrol, nekem nagyon tetszett, valoban hasnos dolgokat mondtak el ott, bar szerintem anelkul is hozza lehet jutni ezekhez az informaciokhoz, amit szerintem minden terhes nonek meg kellene kapnia. Amit eloszor ajanlanek neked, az egy weboldal. Adok egy linket, ezen belul a LLL fuzeteket mindenkeppen nezd at, szerintem ez egy nagyon jo alap: [link]


Adnek meg egy linket:

[link]

A holgy egy szoptatasi tanacsado. En neki irtam, ha barmi problemam volt a szoptatassal. Nagyon ert hozza, segitokez, aranyos, es ingyenes. Nekem is rengeteg problamam adodott szoptatas kozben, de nem adtam fel. Sokat olvastam utana, es ha nem talaltam a valaszt, a szoptatasi tanacsadotol kerdeztem. Azota is sikeresen szoptatom a fiacskam.

2009. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2009. jan. 29. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem előre felesleges. Legalábbis én csak akkor értettem már meg a szoptatás lényegét, amikor a gyakorlatban éreztem is... :-))) Addig hiába magyarázták, az elmélet egész más, mint a gyakorlatban kitapasztalni, hogy hogy működik. De ne aggódj, a kórházban megmutatják, és amíg 3-4 napig ott vagy, teljesen megtanulod, belejössz. A védőnő is segít ha kell. Sőt, hallottam, hogy vannak olyan kórházi dolgozók (csecsemősnővérek), akik vállalják, hogy akár házhoz is kimennek (nyilván egy kis zsebpénzért), és megtanítanak mindenre (pl. kézi fejés), ha a kórházban, vagy a védőnővel nem boldogultál.
2009. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem megnézni meglehet a filmet, de nem hiszem hogy onnan elsajátíthatja valaki a szoptatás, fejés technikáját!Minden baba máshogy szopik, és mindenkinek máshogy vált be a fejés is!Egy alapnak biztos jó a film, de a tanfolyamot már fölöslegesnek tartom!!!
2009. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen jo, ha elore informalodsz a szoptatasrol, nagyon sok nonel a kezdet fogja eldonteni a szoptatas sikeresseget. Penzt nem feltetlen kell kiadni ra. Nagyon jo oldal a www.lll.hu, ahol vannak szoptatasi tanacsadok telefonszamai. Ok onkentesek, nem fognak toled penzt kerni. Lehet naluk informalodni, hogy a kozeledben hol van szoptatos csoport, oket ingyen meglatogathatod, es megmutatnak/elmondanak neked mindent. A csoportnak szakembere is van, aki kesobb a gyakorlatban is segitsegedre lesz.

Sikeres szoptatast es boldog babazast kivanok neked!

2009. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!