Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyi logikátlan hülyesége (? )

Nagyi logikátlan hülyesége (? )

Figyelt kérdés

A nagyim kivételezik az unokaöcsémmel, aki most nála lakik mert az apja Németországban van 6 hónapra az anyukája pedig meghalt még mikor egész kicsi volt.

Megértem, hogy mindent meg akar neki adni, amit egy anya hiányában nem tudott átélni, de ez már szerintem túlzás.

Még kicsik voltunk, mikor egy suliba jártunk, az unokatesómnak is volt ünnepsége, még csak verset se mondott, a nagyi ott ült, mikor én a szomszédos osztályban a saját magam által írt és rendezett kis színdarabot adtam elő az osztályommal.

Később, mikor én sulit váltottam, rettenetesen izgultam, mert egy elég erős suli és örültem, hogy felvettek, ő annyit se mondott, hogy ügyes vagy, a drága unokaöcsém meg éppen hogy nem bukott meg ötödik osztályban, a nagyi meg gratulált és a kedvencét főzte.

Családi ebédeken ha olyan kedve van, felállhat és odacsücsülhet a géphez az a kis kocka, a nagyi nem szól, nekem meg úgy kell kikérezkednem mosdóba, mint az ovisoknak.

Most pedig itt állok a pályaválasztási hűhó közepén, ő mindenképpen be akar engem - reál agyú művészt - gazdasági suliba, folyton veszekszik ezen a szüleimmel, hogy ne pazaroljam el magam egy művészetiben, mikor - nem dicsekvésképp - most lesz kiállítva pár képem.

Mégis én vagyok a haszontalan gyerek, aki nem csinál semmit és nem lesz belőle semmi.

Csak mert a kedvenc unokatesóm egy elhízott kis antiszociális kocka, akit védeni kell, mert az anyját nem is ismerte, az apja meg professzor és Németországban van. Én meg itt vagyok, kitűnő tanuló, zenélek, festek és a szüleim egyszerű, kétkezi munkás emberek. Megjegyzem, az anyukám a lánya, akit utál...Mit csináljak? Már szétrobban az agyam és muszáj nála lennem egy csomót mert a suliban nincs menza és nála ebédelek, minden nap meg nincs pénzünk befizetni valahova és a szüleim este 8-10 között érnek haza...Segítség!

13/L


2011. szept. 26. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is a nagyszüleimmel nőttem fel, tudom, hogy milyen nehéz. Visszafele számoltam a napokat az érettségiig, hogy mikor költözhetek el, pedig szeretem őket. Biztosan nem mondok újat, de ő már nem fog változni, kerüld a konfliktusokat ahogy csak tudod. Biztosan szeret téged, hiszen minden nap ott lehetsz, sok nagyszülő nem engedné ezt sem. Az unokaöcséddel valószínűleg azért kivételezik, mert sajnálja. Neked szerető szüleid vannak, neki nincs édesanyja, az apja sincs vele, valószínűleg a nagyid ezt próbálja ellensúlyozni valahogy. Tisztában van a képességeiddel és ezért szeretne gazdasági iskolába küldeni, mert okosnak tart, csak nem jól fejezi ki. Kitartás, engedd el a füled mellett és helyeselj. Hazudj! Mondd azt, hogy meggondolod, jelentkezésig van idő. Vagy magyarázd el neki, hogy milyen hűdejó dolgokat fogsz rajzolni, plakátokat, illusztrációkat, weblapdesignt... és hogy ez legalább annyit ér, mint a közgáz. És sokat lehet vele keresni. Sok sikert! :)
2011. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Pályaválasztási hűhó 13 évesen? Van olyan ismerősöm aki úgy jár velem egy ESZÉFre, hogy azt se tudja mit akar magával. És hidd el, csak művészetből nem lehet megélni, csak ha a felső 5% legelismertebbnek van jó sorsa, míg a közgazdaság egy valamivel biztosabb életet biztosít.
2011. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gazdaság és biztonság - háháhá, jó vicc. A művészetet pedig úgy értem, hogy grafikus leszek.
2011. szept. 27. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kislány már meg ne haragudj, de unokatesód félárva, az apját alig látja, buta és antiszocális, legalább öreganyátok szeresse már, komolyan ennyit is képes vagy sajnálni tőle?

Te ügyes vagy, élnek a szüleid és foglalkoznak veled, majd ők dícsérgetnek téged. Szokj hozzá, nem minden úgy van az életben, ahogy te azt elképzeled. Nagyanyád meg csak sajnálja az unokatesód, ennyi. Próbáld felfogni.

2011. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, hogy ilyen szerető, támogató szüleid vannak, és ahhoz is, hogy ilyen ügyes vagy. Bár igazad van, mert még félig gyerek vagy, és rosszulesik, h. nagymamád téged nem dicsér annyit, de próbálj meg nagylelkű is lenni, és nézd el neki/nekik (unokatesódnak is), hogy kivételezik vele. Mert neki Isten kevesebbet adott. Az is nagyon rossz érzés lehet. Bár az elkényeztetést nem sokat segít, ezen nagyon elcsúszhat szegény, de te ezt nem tudod befolyásolni. Köszönd meg, amit kapsz tőle, és hazaérvén örülj a szüleidnek! Nagyszerű emberek!
2011. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy szereti, meg hogy ő neveli, de miért lett volna akkora ügy elsétálni az én osztályomba is, anno? Vagy most hétvégén se jön el a kiállításomra, mert az unokaöcsémnek nincs kedve.
2011. szept. 29. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd ha már nem gyerek leszel, csak feléred ésszel is, amit írtam... Ne nyavajogj, a saját helyzetedért légy hálás.
2011. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!