Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet kezdeni egy bulifügg...

Mit lehet kezdeni egy bulifüggő gyerekkel?

Figyelt kérdés
A drága kislányom most a szobájában bőg,mert talán először nem engedtem el bulizni.Tepert ma nagyon,de akkor sem engedtem el!
2011. okt. 21. 22:07
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy van fiú is. Na akkor meg kegyetlen vagy (már bocs). Ha megígérte, akkor meg kell tartani, nem emlékszel már a kamaszkorodra? Milyen égő már, így a srác azt hiszi, hogy direkt nem tartotta meg az ígéretét, ha meg bevallja, hogy a szülei nem engedték, akkor meg vagy azt hiszi a srác, hogy csak kifogást keres, vagy pedig azt, hogy dedós. Ilyen korban ez sokat számít, sőt így kerek a világ. Engedd már kamasznak lenni, naaa, én már nagyon sajnálom a kislányodat. (még mindig a 26 éves okoskodó)
2011. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Ezzel a fiúval volt hétfőn is,amikor meglépett!:) Csak annyit ígért meg,hogy ott lesz a buliba!Legalábbis a lány ennyit mondott,miközben könyörgött! Tartják a neten a kapcsolatot,5 percre laknak egymástól ahogy hallottam,tudnak hétköznap is találkozni!
2011. okt. 21. 23:20
 43/51 anonim ***** válasza:
Hú, hát igen, de hétközben lényegesen kevesebb idő van egymásra, főleg, ha úgy kell kiszöknie. Most meg egy összefüggő program ez a pár óra buli, és tudod, milyen fenomenális érzés zene alatt tetszelegni egy srácnak? (megint csak értsd jól) Ahogy írtam, már nem bulizom, de ha a párommal néha elmegyünk táncolni, a lábam majd'összeakad, és nem azért, mert botlábú vagyok. Hanem igencsak azért, mert a tánc intenzívebben kihozza az érzelmeket, egyfajta adrenalint ad, amely jobban összehozza a párokat, jobban meg tudja magát mutatni a srácnak. Nem tudom jobban körülírni, remélem, érted, hogy mit szeretnék mondani.
2011. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Elhiszem,de akkor úgy is kellett volna viselkednie!Nem kiszökött,elengedtem 1 órára,csak abból a drágám 3 órát csinált este 22:30 kor esett haza!
2011. okt. 21. 23:30
 45/51 anonim ***** válasza:

Szerintem csak tutira elszállt felette az idő, mert szerelmes, észre se vette, olyan nehéz volt elszakadnia a fiútól, vagy a másik variáció, hogy valamibe úgy belemélyedtek, hogy nem tudta, hogy hogyan vessen véget a szituációnak (pl filmnézésre, vagy hasonlóra gondolok, ahol 15 évesen még ciki felállni, hogy bocsi, mennem kell, mert otthon várnak), és ezért inkább kivárta. Szerintem ilyenek lehettek, és igen, ezt nem kellett volna megtennie, nagyon nem. De miután tanult az esetből, egyezzetek meg, hogy mindig felhív téged, ha eddig még ez nem volt szokás esetleg nálatok. S mondd el neki, hogy félted, mert bármi baja eshet, aggódsz, csak ezért van ez. Ne sokat tilts, inkább magyarázz szerintem. És bocsi, hogy beleugatok, mert a te lányod, te tudod jobban a nevelését, végülis nekem még gyerekem sincs, úgy okoskodok, csak magamra gondolok vissza, hogy anno milyen voltak, kamaszfejjel mikre gondoltam, és mi esett jól akkor nekem.

S bár már ma késő van, ma már otthon maradt, akkor ez a mai nap a bünti, de szerintem holnap engedd el mindenképp, sőt nagyon szép gesztus lenne tőled, ha ezt a srácot magad hívnád fel, és mondanád neki, hogy ma azért nem tudott menni a lányod a megbeszélt randira, mert otthon volt rá szükség (így, nem kell leégetni, hogy büntiben volt, az csak a kettőtök dolga), de már holnap, azaz szombaton megy, és kérd meg, hogy legyen ott, ha neki is jó, így össze tudják hozni a randit.

Hidd el, egy ilyen lépés után a lányod a nyakadba ugrana, összevissza puszilna, és egy életre tanulna az esetből. Jobban megértené, mert ha tiltó maradsz, akkor dacot szül a dolog, de ha engedsz holnap, akkor visszatér a régi anyukája, és úgy fog ennek örülni, hogy soha többet nem akarja majd ezt nálad elveszteni, így ezért fog teperni, magától, ki se kell kényszeríteni.

2011. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Mára viszont el is köszönök. Örülök, hogy kicsit beszélgettünk, békés jó éjszakát, és békés szép napot kívánok nektek holnapra!
2011. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Nem randi volt!

Jóéjt! :-)

2011. okt. 21. 23:59
 48/51 anonim ***** válasza:
De amúgy tényleg, ha a 15 éves lány tette volna fel a kérdést hogy oltogatták volna...
2011. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

Az biztos!

Ma ki sem jön a szobájából, hozzánk se szól, ebédelni se jött ki! :(

2011. okt. 22. 14:42
 50/51 anonim ***** válasza:

Kisujjadat nyújtod és már rögtön az egész karod kell.

Ismerős...

Nagyon vissza tudnak élni a szülő jóhiszeműségével.


Egyébiránt én nem engedem semmiféle buliba, nagyon gyerek ahhoz még.


Jogos amit mondasz, én szülőként abszolút egyetértek! Ha nem csinálja meg az alapvető dolgokat otthon és tiszteletlen, akkor viselje el a következményeket. Sőt! Ha tovább durcáskodna és pofákat vágna, leülnék vele beszélgetni és megmondanám neki hogy vagy hajlandó normális képpel és hangnemmel beszélni velünk vagy a következő alkalommal se megy sehova. Iskolától a szobájáig, szobától az iskoláig.

Én nem kecmecezek hallod-e, az meg elfogadhatatlan hogy elmegy 1 órára, nem tudod hol van, mi van vele, és még a telefont se veszi fel...


Azt hiszem hozzám képest te még a nagyon-nagyon engedékeny szülő kategóriájába tartozol, én viszont nem!

2011. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!