Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem nem bírom ki, hogy...

Úgy érzem nem bírom ki, hogy itt éljek, el kell mennem. Mit tegyek, hogy csillapodjon? 13/L

Figyelt kérdés

A legtöbb ember vagy dúsgazdag, vagy nagyon szegény. Alig vannak igaziak, akiknek nem a pénz a lényeg. Mi sem élünk valami luxuskörülmények között, pont fenn tudunk tartani egy színvonalat, ami megfelelő (kis lakás, családi autó, pár szakkör), de nem látják, hogy a felnőttek mennyit küzdenek ezért.

A legjobban egy ismerősöm dühített fel, akinek az édesapja nemrég halt, ő meg gyászolt körülbelül két hétig. Van még egy nővére, az anyukájuk nővér. Mint tudjuk, az egészségügy nem épp egy jövedelmező szakma, a két lány mégis úgy követelőzik, hogy ahhoz a "dúsgazdag" kategóriájú barátnőimnek nem lenne pofájuk. (iPhone, iPod Toch, ruhák, cipők, kisállatok akik aztán le vannak sz@rva és az anyuka gondja miután leárt a cukisága és van róla pár kép a Facebookon).

A másik, mikor segíteni akartam egy sulistársamnak, aki nem valami jó tanuló és magányos, gondoltam barátkozok vele. Én viszonylag jóban vagyok mindenkivel, a "dúsgazdag menőket" is beleértve, és elküldött, mert hogy biztos csak ki akarok belőle szedni valamit amivel aztán csesztethetem.

A szomszédok áskálódnak, üvöltöznek. Szegényebb környéken lakunk, és rettenetes látni, ahogy a korombeli marhák szemtelenkednek az idős nénikkel, ahogy a részeg ember sír hajnalban a bokorban, egy pedofil mászkál az általános sulinál, egyszerűen egy hányadék. Ha nagyon nagy szerencsém van, elmehetek kollégiumba 2 év múlva. Addig nézek, hallgatok és gyűjtöm magamban a gondolatokat. Most úgy érzem, nagyon erős ez az érzés. Mit tegyek, hogy csillapítsam? Ez a ronda idő még jobban rásegít erre az undorra. (Köszi, ha elolvastad a kisregényt, nagyon jó volt kiírni magamból)

13L


2011. okt. 24. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ez az élet. most már nem lesz az hogy eltakarják a szemed előtt ami folyik e országban.

16F

2011. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Hogy nagyon hirtelen jött ez a "valóság fröccs".
2011. okt. 24. 21:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
hát most nem nagyon akarok politizálni(valószínűleg még nem is nagyon fogod érteni) de ez csak megy lejjebb a sok kapitalista banktól illetve a liberalizmustól.
2011. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szarnak szar. Ez tény.

De próbálj meg a szép dolgokra koncentrálni és a citromból is limonádét csinálni.

2011. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
első voltam!
2011. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbálom...zenélek, festek, tanulok amennyit csak tudok, hogy mielőbb szabaduljak.
2011. okt. 24. 21:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Második!
2011. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 jucus75 ***** válasza:
100%
Írj naplót ezekről a gondolataidról. Te is írtad, hogy jó kiírni magadból.
2011. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
aztán 20év múlva kiadod könyvben... :D milliomos leszel! amúgy igaza van az előzőnek, vagy valamelyik barátnődnek mond el, jobb úgy
2011. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
48%
Tanulj fess olvass ahogy írtad,aztán gyere ki külföldre (anglia) jó látni hogy ilyen értelmes emberek is még akadnak :) Énis kijöttem családommal mert otthon már nehéz az élet :S Ha szeretnél beszélgetni nyugodtan írhatsz skypon priviben elküldöm skype címem
2011. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!