Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a gyermekemet...

Mit tegyek, ha a gyermekemet nem veszik fel bölcsibe, mert nincsen hely, vissza kell mennem dolgozni, de nincsen akire bízhatnám a babám? Volt más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rengetegen vannak ilyen helyzetben.


Először is fellebbezés! (néha van, hogy a felvett gyereket végül valami miatt mégsem viszik, így év elején van pár hely mégis).


Keress családi napközit a közelben. Illetve magánovi... magánbölcsi.. bár azokat nettó 150 ezer körüli fizetésnél éri csak meg (ha pld. az ovi 80 ezer/hó + a gyes volt 25 ezer = 115.000 költség havonta, 150 ezerből legalább annyi maradjon meg, mint a gyes volt, ha nem marad annyi, akkor otthon érdemes vele maradni).


Mennyi idős?

2011. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát mi elég nehéz helyzetben vagyunk, mertlassan elárverezik a lakásunkat, már nem tudjuk fizetni a lakást hitelt, amt tegnap megint megemeltek:-(((és magánovit bölcsit nem tudok kifizetni.


A gyesre új törvény van, ha jól tudom, hogy aki akar gyest, az csak 4 vagy 6 órában dolgozhat, na az nekem nem éri meg, akkor inkább lemondok a gyesről .

2011. júl. 12. 12:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Eleve nagyon nehéz babával munkát találni...
2011. júl. 12. 12:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzat nem tud segíteni a hitellel kapcsolatban? Valamiféle támogatás?
2011. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
XVII. kerület, és semmi segítség nincsen sajnos:-((((
2011. júl. 12. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyermekünk van.49 ezerrel keztük 6 éve a lakáshitelünket most 110 ezer ft,de mi sem tujuk fizetni.Sajna nekünk is elárverezik a lakásunkat.Szörnyű helyzet.Anno ugy voltunk egy albérlet is ennyi akkor inkább a sajátunkat fizetjük és most meg sajna ez történt velünk.Férjem 80 ezer ft keres én szintén igy esélytelen a lakástörlesztés.Nálunk ha ilyen helyzetben van az ember akkor ha nincs hely akkor is megoldják.Panaszkodj az önkormányzatnál és elhelyezik a kicsibabád.
2011. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, még ma bemeyek az önkormányzatba.
2011. júl. 12. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajna mi is ilyen helyzetben vagyunk. Beadtunk ugyan egy fellebbezést, de esélytelen így is. Pedig már önkormányzati képviselő ismerőssel is beszéltem, ha ő nem tud segíteni, akkor senki. Az egész városból vettek fel 28 gyereket, pedig én az enyémet már 3 hetesen beírattam a listára, hogy mehessen 2 évesen. Hát sajna nincs hely. Ráadásul a bölcsit is le fogják bontani, így a felvett gyerekek is máshol lesznek elhelyezve. Akkor meg lehet, hogy jobb is, ha eleve magánbölibe iratom be.

Itt 65ezer/hó, a fizum nettó 150-170 között van, ha ebből ki kell fizetnem a havi díját a bölcsinek, még mindig jóval több marad, mintha itthon maradnék vele 28ezer gyessel. És tudom, hogy ezzel én még jó helyzetben is vagyok, sokan nem keresnek ennyit, és nem engedhetik meg maguknak a magánbölcsit.

Nagyszülőkre nem tudom bízni, egyik kb. 110 km-re, másik 230-ra lakik tőlünk. :(


Még jó, hogy a kormány azt akarja, az anyukák minél előbb menjenek vissza dolgozni. De mégis hogy??? A gyereket a fejem tetejére rakjam?

2011. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Most olvasom a válaszokat... te jó ég! :((


Tudtok valahova menni, ha elárverezik a lakást? Gondolom, az a nyamvadt devizahiteletek van... Nálunk is van a házban egy család, aki így járt, ők elköltöztek, és a lakásban le van kapcsolva minden, gáz, villany, és már a milliót közelíti a lakásrészletük elmaradása... :(( És egy "elit" környék, szóval nem a VIII. kerület gangos részéről van szó. Iszonyat, h emberek ilyen bajba jutnak a politika miatt... :((


Nincs egy másik XVII. kerületi anyuka, aki vállalná a Te kicsidet is 6-8 órában? Mittudomén... kb. 20-25 ezerért/hó? (ingyen biztos nem lesz ilyen).

2011. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!