Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tanuljak normálisan?...

Hogy tanuljak normálisan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az van hogy mindig elhatározom h pl.: 3 kor elkezdek tanulni.

Van hogy tudok koncentrálni,de legtöbbször nézem a falat és minden jár az eszembe csak a tanulás nem.Főleg h mostanában nagyon sokszor rossz kedvem van.

Másnak meg annyi,hogy leül 1 órára elolvassa pl a törit 2 szer és már tudja 3-as 4-es re. Hogy tudnék én is így tanulni?

Köszönöm előre is mindenkinek! :)


2011. okt. 31. 12:44
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia. Arra, hogy hogyan tanulj neked kell rájönnöd. Próbálj meg többféle módszert is. Én annyit tudok még javasolni, hogy az iskola után 1 órát pihenj aztán rögtön kezdj el tanulni. Az iskola után minél később kezdesz el tanulni annál nehezebben megy. De suli után feltétlen pihentesd az agyad 1 óráig.
2011. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs szüneted?

Határozd el magad, hogy,te igenis tanulni fogsz, a tanulás nem kényszerbõl van, tekints az anyagra úgy, mintha csak egy érdekes sztorit olvasnál, ne úgy ülj le tanulni, hogy "jaj, ne már megint...", hanem úgy, hogy hasznos, érdekes információkat tudsz meg, egyre jobban megismered a világot. Csak hozzáállás kérdése! Kezdd a tanulást a számodra legkönnyebb tárggyal, majd utána a többi, a végére is egy könnyebbet válassz! Ha leülsz tanulni, csak arra koncentrálj, ha sok minden jár a fejedben, elõször írd ki magadból, vagy mondd el valakinek, utána tanulj! És a legfontosabb: sose az utolsó pillanatban tanulj, mert akkor általában a stresszelés miatt 2x annyi ideig tart a tanulás. Remélem segítettem! 15/L

2011. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

megpróbálom így csinálni

2011. okt. 31. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én zenét szoktam közbe hallgatni. Nekem bevált, azóta sokkal jobb jegyeim vannak. Viszont meg kell találnod azt a zenét, ami legjobban segíti a tanulást. Egyesek a klasszikusra esküsznek, nekem az pont, hogy nem jött be. Szóval emberfüggő. Oh és mindig csinálj vázlatot! Az már eleve jó, hogy ki tudod szűrni a lényeget. Plusz írás közben is megjegyzed, utána pedig csak sokszor át kell olvasnod.
2011. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!