Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évesen hajnali 3kor hazajön...

14 évesen hajnali 3kor hazajönni részegen, és cigiszagúan. Csak nálunk van ilyen?

Figyelt kérdés

Fiam 14 éves,és rendszeresen így jön haza.Ha elkéreszkedik valahova,és nem engedjük,akkor kimegy az ablakon.Próbáltunk már beszélni vele,de nem hatja meg.

Tanulmányi eredményei romlanak,agresszívebb és kötekedősebb.

Ha kap egy pofont az apjától,nem is érdekli.

Másik fiam két évvel idősebb,ő is eljár,de nem issza magát részegre,és nem is cigizik(vagy nem tudjuk).

Egy ismerősünk volt ilyen,őt úgy nevelte le az apja,hogy ahányszor éjfél után és/vagy nagyon részegen ment haza,elverte a talpát.Tizet kapott,ha részegen,ötöt ha éjfél után ment haza.

Nekünk is ezt kéne tenni?Elverni a talpát?


2011. nov. 2. 09:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
62%
Már rég meg kellett volna nevelni.
2011. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%

nem kell ilyen drasztikusnak lenni... egyszerűen rá kell ébreszteni, hogy még gyerek, tőletek függ és ti vagytok a főnökök... zsebpénz-megvonás (ha van olyan), ne kapjon semmi plusz, se ruhát, se kedvenc kaját vagy édességet...egyszóval semmit, ami nem létfenntartáshoz szükséges, vedd el tőle az internetet, a kábeltv-t, telefont, stb.

a lényeg az lenne, hogy rájöjjön, nem ingyen jár a jó világ, és neki is vannak kötelezettségei...ha ő nem teljesíti azokat, ti se tegyétek

2011. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
De ez idén kezdődött fokozatosan.És mostmár itthon sem normális.Nem csinál semmit,csak ül a gép előtt meg a haverjaival lóg.
2011. nov. 2. 09:53
 4/47 anonim ***** válasza:
65%

Az elsőnek igaza van. Ha eddig nem neveltétek következetesen,kiskorában ráhagytatok mindent,akkor most már nagyon nehéz. De a veréssel csak ronthattok a helyzeten.

Beszélni kell vele,esetleg szakembert bevonni. Megvonni tőle a zsebpénzt,akkor nem tud miből inni stb. Ha kiszökik,akkor reggelig nem engedni be. Nem venni neki drága cuccokat,csak azt,ami feltétlen kell.

2011. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
62%
Géptől és a bulizástól el kell tiltani és szigorú feltételeket szabni. Ha többször előfordult ez, akkor miért engedtétek el??
2011. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen van ez így. Sőt valahol csak másnap reggel/délelött mennek haza vagy még részegen vagy másnaposan és nem tudják a szülők hogy az ott alvós buli volt vagy éjjelre haza kellett volna jönnie. Itt pontosan az a probléma hogy megtiltottatok neki valamit amiért ő fel lázadt és megszökött. Ezt egy jó beszéddel még akkor meg kellett volna tennetek, hogy most mit csináljatok vele azt csináljátok hogy vigyétek pszichológushoz vagy kérjetek tőle segítséget, mivel még nem nagykorú így simán rá erőltethetitek erre a dologra. Csak ugye nagyon figyeljetek nehogy az legyen hogy a kórházból telefonálnak rátok hogy a fiatok annyit ivott hogy a detoxba került. Hallottam már ilyet hogy 12-13 évesek is már kerültek oda és persze csak az első ilyen eset van ingyen utána a szülőnek kell fizetnie a kezelést, ami nem egy pénztárca kímélő dolog.

Én húgom is csinált hasonlót hogy nagyon későn nagyon részegen jött haza,de anyámék tudtak vele beszélni arról hogy ha el akar menni valahova beszélje meg velük és stb... szerencsére ez sikeres volt, és volt hogy én mentem el érte a buliba hogy kicsit józanodjon mielőtt haza hozom, szerencsére erre nem került sor mert nem ivott annyit hogy a karjaimban kelljen hazahoznom. Én is eljártam bulizni 16 évesen de mindig mondtam otthon hogy hova megyek és ha csak nagyon későn vagy másnap jövök haza akkor mindig azt mondtam hogy ott alszok havernál ne idegeskedjenek. Kb így kéne eljárni bulizni a mai fiataloknak ha nem rúgnak be nem cigiznek drogoznak, hanem szépen nyugodtan jól érzik magukat, 1-2 doboz sör vagy 1 kis feles még elmegy. Én a mai napig eljárok bulizni persze nagykorú vagyok és a saját pénzemet iszom el amiért megdolgoztam persze azt se úgy hogy talaj részeg legyek, beosztom a pénzemet nem a szüleimtől kérek pénzt bulira. Ez is egy megoldás hogy elvenni tőle minden pénzét és amikor megdolgozik érte akkor adni neki. Mást nem tudtok tenni. 22/F

2011. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Internetezni elmegy valamelyik barátjához,telefonján nem tud semmit csinálni,csak visszahívást kérni(nem okostelefon,egy sima nokia van neki)kdvenc kajája nem nagyon van,zsebpénzt azóta mióta cigire meg alkoholra költi nem kap,de valahonnan van neki cigi meg alkohol is.
2011. nov. 2. 10:06
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez a kunyerálós fajta, mindenkitől biztos kunyerál valami aprót és így szedi össze a dohány és az alkohol árát. Vagy régebben gyűjtött biztos valamire és lehet onnan maradhatott még valami pénze.
2011. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Azért nem engedtük el,mert elsőször elengedtük,részegen jött haza,igaz 11re itthon volt. Beszéltünk vele,azt mondta,nem lesz ilyen részeg,stb.Elengedtük másodjára,fél 1kor ért haza,és olyan cigiszaggal,hogy bűzlött az egész ház.Ekkor is elmagyaráztuk neki,hogy ne cigizzen,éjfélre legkésőbb érjen haza.Harmadjára is elengdtük,de akkor már részegen,cigiszagúan,és hajnali háromkor ért haza.

Aztán nem engedtük el.Kétszer nem is ment,de harmadjára megkérdezte,nem engedtük el és kiment az ablakon.Ekkor eléggé le lett szidva,de azóta már kétszer volt ugyan ilyen,hogy az ablakon megy ki.Hiába kapott egy apai nyakast,nem hatotta meg.Fél az injekciótól,megmondtuk neki,hogy ha mégegyszer ilyen lesz,megkapja az influenza elleni oltást.De csak ellógott.A kezét úgy befeszítette,hogy be is dagadt a fél válla,de azóta már volt egyszer buliba.Rájöttünk,hogy hiába fenyegetjük meg ezzel-azzal,nem hatja meg.

2011. nov. 2. 10:22
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hugom ilyen, ő szintén 14 éves,és eljárogat inni meg discoba járkál,de csak akkor ha tudja hogy nem leszek ott. Több mint fél éve cigizik, a szüleim mégse csinálnak vele nagyon semmit. Én lassan 17 vagyok,nem cigizek, igaz hogy én is eljárok bulizni,de nem sokszor,és ilyen fiatalon eszembe se jutott, nem pasiztam meg semmi, ellenben ő...

Most nem isteníteni akarom magam,de így van. Ha én ilyen korban ilyet csináltam volna,mint most a hugom,már szerintem alulról szagolnám az ibolyát.

Szerintem nem a talpát kell elverni,hanem büntetni kell a gyereket,sokkal rosszabbul esik neki, mint pl. egy pofon.

Tudom,mert én is tini vagyok:)

2011. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!